Smart Home Atmega+ PC alapon

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Köszi! Milyen érdekes, hogy az összes (a hazai is) alternatív kapcsoló relés.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Én is beújítottam efféle kapcsolókat hasonló tervekkel. Az enyém épp https://sesoo.aliexpress.com/store/836711. (mondjuk nem innen rendeltem, török országból egy-két hét alatt itt van) Alkalom adtán majd lenyúlom a vezérlési ötletet. Köszi. :)
Viszont amiért én nem álltam neki hogy bekössem őket az okositthon rendszerbe, az hogy nyilván nem lesz visszajelzés a kapcsoló állapotáról. Állapotól függetlenül fel vagy lekapcsolni nem lenne megoldható, ha csak nem építek rá egy ellenőrző megoldást.
Így marad fali dísz egyenlőre.
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

A kapcsolók állapotát közvetlenül valóban nem lehet visszaellenőrizni, viszont helyiségenként van egy AVR alapú hőmérő, amely egy fotoellenállással méri a fényerőt is. A kapcsolók kétféleképpen vezérelhetőek. Az egyik, hogy egy kódot használ a be és kikapcsolásra, a másik, hogy egyik kódsorozat bekapcsolja, a másik kódsorozat ki. Ez utóbbival már pontosabban lehet vezérelni, ugyanis, ha a le akarom kapcsolni a világítást, akkor a kikapcsoló jellel, - ha a lámpa égett, akkor lekapcsolja,- ha nem világított, akkor nem történik semmi. De a fotoellenállással elég jól be lehet határolni a lámpák állapotát. ( tudom, hogy nem a legelegánsabb megoldás, de működik.)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nálam nem csak világítást kapcsolnak, szervert, routert és egyéb háttér tárolókat. Gyárthatnának 6 kapcsolósat is az lenne a nekem való. :)
Ciki :oops: de most elolvastam a használatit és ott írják hogy nem csak álapotváltásra lehet hozzá szinkronizálni a távirányítót, hanem ki és bekapcsolásra is lehet külön gombokat rendelni ahogy te is írtad. Így már valóban használható. :)

Viszont találtam olyasmi világító érintő modult ami ezekben a kapcsolókban van.
https://www.aliexpress.com/item/1PCS-Mu ... eLevelAB=5

Festett plexi lapot gravírozva, vagy csak fóliázva, simán lehet kapcsoló lapot gyártani. :)

Akkor már csak egy kérdésem lenne.
433MHz -es modulokból van ajánlott?
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: vargham »

Én a Sonoff érintőkapcsolót szeretném kipróbálni. Esetleg valaki már próbálta?
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

a 433 MHz modulnak ilyet használok :
http://shop.tavir.hu/product_info.php/k ... lpar-p-285 (Róbert egy kis reklám :D )
Kell rá egy antennát forrasztani, amit én egy 30 cm-es vörösréz huzalból oldottam meg spirálba tekerve.
SanyiSay: köszi a linket. megnéztem. Elég jó ötletnek tűnik.
A Sonoff kapcsolón én is gondolkodtam, de nem akarom hálózatra kötni. A közelben lakik valaki, aki már többször "betolakodott" a Wifimre... Már blokkoltam az ID-jét. :mrgreen:
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: vargham »

A közelben lakik valaki, aki már többször "betolakodott" a Wifimre...
Azt hogy csinálta?
Már blokkoltam az ID-jét.
Ezt hogy csináltad?
nem akarom hálózatra kötni
433 MHz-at könnyebb manipulálni, nem? Vagy használsz egyedi azonosítót, tikosítást?
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Norrisz: Köszi a modul tippet.

Sonoffnak ahogy látom nagy hátránya hogy nem lehet közvetlenül a régi kapcsoló helyére beszerelni, parazita módban nem megy. Nálam hogy őszinte legyek a kinézete miatt nem is került komolyan képbe. Persze ez szubjektív. :)
vargham írta:
Már blokkoltam az ID-jét.
Ezt hogy csináltad?
Mi az az ID ?
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

A közeledben fellelhető wifi hozzáférésére egy csomo program áll rendelkezésre, és aki ért hozzá, az használja is. Lakótelepen lakom, a routerem elég erős ahhoz, hogy a szomszéd lépcsőházban is venni lehet. A "betolakodott" szót úgy értettem, hogy drasztikusan lecsökkent a netem sebessége, és egy kicsi kutakodás a router menüjében, beigazolta, hogy egy idegen MAC ID is szerepel a kapcsolatok között, amelyet blokkolni lehet.( Kitiltani a kapcsolatok közül) A 433 Mhz -es cuccoknak nincs akkora szoftveres háttere, hogy érdemes legyen kódok után vadászni vaktában. Ezeknek az adóknak is elég gyenge a teljesítménye.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Mac szűrés nálam is be van kapcsolva de az elvileg csak arra jó hogy a gyerek ne tudja megadni minden haverjának a jelszót. Viszont nézz körül a routerbe hátha van jelerősség beállítás. Nálam 50% on megy ami itthon elég, de már nem sugárzom be az egész parkolót vele mint régen. (szintén panel) Már gondoltam rá hogy kellene egy hálózat szkennert csinálni esp-ből, ismeretlen készülékeket listázná de ott a mac cím alapján azonosíthatom be a csatlakozott készülékeket, viszont ha lenyúlják a mac címet akkor ez ugye kevés. Elvileg a gyártót is be lehet azonosítani, meg egyéb adatok de ennek még nem néztem utána.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: vargham »

egy idegen MAC ID is szerepel a kapcsolatok között
OK, tehát MAC address, nem ID. Így már érthető.
1. Milyen titkosítást használsz, hogy akárki tud csatlakozni a WiFi-hez?
2. Ha valóban egy annyira hozzáértő emberről van szó, hogy sikeresen betört a hálózatodba, akkor szerinted mennyi idő kell neki a MAC address cseréhez?
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

Titkosítás bekapcsolva.( mostanság nem próbálkozott senki. :D )
A "hozzáértő" emberről meg annyit, hogy vadászgat a környezetében a feltörhető WIFI-re, és megcsapolja, ha tudja. (poénból, vagy ő tudja miért :) ) Ha lebukik- tovább keresgél. ( Én is ismertem ilyet). Amúgy elvből csak azt kötöm a hálózatra, aminek a működése megköveteli a kapcsolatot. A Sonoff amúgy sem szimpatikus annyira. De kinek mi tetszik...

Sanyisay: 6 kapcsolóst nem találtam, de 4 kapcsolósat igen. :mrgreen:
https://www.aliexpress.com/item/4Gangs- ... autifyAB=0
vagy
https://www.aliexpress.com/item/Manufac ... autifyAB=0

https://www.aliexpress.com/item/Livolo- ... autifyAB=0
Vagy ez nem kimondottan világításkapcsoló, de szerintem elég pofás, és 6 kapcsolós :D
https://www.aliexpress.com/item/12V-24V ... autifyAB=0
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nem válaszoltál. Milyen titkosítást használsz? WPA2-PSK? Ha igen, akkor nem fogja megállítani egy MAC tiltás azt, aki feltörte.
Norrisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015. szeptember 13. vasárnap, 19:28

Re: Smart Home Atmega+ PC alapon

Hozzászólás Szerző: Norrisz »

Már a WPA2-PSK-t. De mint írtam csak olyan eszközöket akarok net-re, hálózatra kötni, aminek a működése megköveteli.
Válasz küldése