ESP8266 chip használata

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Zotya
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. január 20. szombat, 9:59

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Zotya »

Ez a legutolsó tanács volt a nyerő :-)
Most működik...
Csak annyi hiányzott, hogy korábban a lábak átállítása után AT+RST parancsot használtam, most viszont VCC le-fel -vel reset-eltem előtte és utána...
Megszavazom neked a csillagot :-)
Köszönet!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

huhú csillag
Köszi. :)

Hétfőig így már el leszel. Wemos-nál már nem kell nyomogatnod semmit. Csak töltöd rá és kész, minden megy magától. Feltöltési sebességet veheted 921600 ra , néha talán hibázik tőle, de a többi sebességen borzasztó lassú. D1 már lesz az alaplapok között. Alig kell valamit beállítani.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

IzLuCSi írta:Fene tudja miért de a gép látja már a Nanot. Azonban program égetésnél elöször nem akarja feltölteni rá. Elkezd tölteni betölt teljesen de nem fejezi be. Ha megint el inditom az égetést akkor csak hibát ír ki (Hiba történt a vázlat feltöltése közben).
Feszültséget kap az a lámpa világit.A legfelső azt hiszem RX lámpa felvillan amikor a soros monitora írok valamit és mikor programot próbálok égetni rá.
Ez miért lehet? Hogyan lehet meg oldani?
Szerintem esélytelen hogy így programozd az ESP-t, de ki tudja a szerencse kiszámíthatatlan. :) Ezt nézd meg.
https://www.youtube.com/watch?v=_W7rOrKjqGo
Olvass vissza itt a topikban és látod hogy ha már van egy rendes 3.3V os usb illesztőd, és megfelelő tápod az esp-hez akkor is lehetnek gondok.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az előző hozzászólásra a válasz témaidegen (ESP vs Nano).
Áthelyezve:

viewtopic.php?f=23&t=2115
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

:oops: én kérek elnézést. Teljesen leragadtam az esp-s kérdésnél.
Hob-bit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 13. szerda, 20:20

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Hob-bit »

Üdv, kedves fórumtársak.

Előre is elnézést kérek a szakszerűtlenségemért, illetve: ha rossz helyen kérdezek.

A webshopban van most egy alaplap: AVR-Duino / Mega Wifi (CH340;ESP8266;2560)

Nem tudom, jól értem-e: arról van szó, hogy ezt a WiFi-chipet (ESP8266) beintegrálták a lapba,
azaz tulajdonképpen megegyezik azzal, mintha "sima" Arduino-lapot bővítenék WiFi-shielddel? Vagyis, teljességgel alkalmas rá, hogy, mondjuk, az alaplapra kötött szervomotorok állapotát küldözgesse alkalmanként egy adatbázisba (ill. abból kiolvasva beállítsa őket adott pozícióba)?

A kérdés apropója (nem tartom kizártnak, hogy szentségtörésnek ítélt dolog lesz :) ): OKJ-s szoftverfejlesztő szakdolgozatra készülök; ehhez mini robotkart szeretnék összerakni, majd Interneten át távirányítani; naplózni, ki, mit csinált vele, stb. Az (Arduino alapú) "vashoz" van DIY videóm, bekötési rajzzal, munkafázisokkal, mindennel, s szerintem meg tudom építeni. Most kezdenék bevásárolni hozzá, és kiszúrtam ezt az alaplapot; elsőre jó ötletnek tűnik a projekthez az integrált (?) WiFi miatt. Avagy, mit gondoltok - jobban járnék alaplap+shield kombinációval? (Utóbbi esetben, kellhet a shieldnek külön táp?)

(Mindenkinek előre igazat adok, aki a 60 napos tanfolyamra irányítana, de már nincs időm mindenre. Megkockáztatom, hogy a karhoz adott infók elegendők lesznek hardver tekintetében; a lényeg amúgy is a webes rész programozása volna - de már sajnos a fejembe vettem, hogy látványosság is lesz benne :) ).

(Adminoknak plusz kérdés: ha felmerül, kiegészítésképp belinkelhetem a kapcsolódó videót YouTube-ról?)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Két MCU van rajta, az egyik a Mega2560, a másik meg az ESP8266 és ahogy a panelt látom, az ESP8266-nak ki vannak vezetve a lábai, hogy összekötögetheted a Mega-val. Javítsatok ki, ha tévedek.

A lapka felépítésében egyébként minden fejjel lefelé van:
- az ESP8266-ban 4 MByte hely van, a Mega2560-ban 256k, akkor melyiken fut a webszerver? -> a Megán 256k-val
- a Mega2560 16 MHz-en fut, az ESP8266 80MHz-en, akkor melyiken fut a webszerver? -> a Megán 16 MHz-en

Az ESP8266 egy gyors processzorral rendelkező modul, ami kiválóan alkalmas web-oldalak megjelenítésére, feldolgozására. Az Atmega2560 meglehetősen gyenge eresztés, viszont sok perifériát tud támogatni, sok lába van, könnyen teremt kapcsolatot a világgal.

Ha értelmesen átgondolod, a programjaidat az ESP8266-ra rakod, az Atmega2560-ot meg IO port bővítőnek használod, mert lassú, kis memóriája van, nehézkes.

A fenti lapka fejjel lefelé készült: az USB csatlakozó a Mega2560-ra van kötve, azt programozod, az ESP8266-ot meg modemnek használod. Se füle, se farka.

:)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

A panelen az ESP teljesen standard, sorosan köthető össze a Mega 3-as soros portjával.
Az ESPben sok minden SW emulált Arduino keretből, azaz sokszor időkritikus, gyors beavatkozásokat nem tudsz csinálni és a loop() ciklusod a háttérben a WiFi kezeléssel is elmolyol. Azaz precíz időzítésre/mérésre nem alkalmas.
Erre ott a lapon a Mega chip. ű

Azaz ai időkritikus szabályozásokat a Mega végzi, az ESP meg pl. a háttérben adja a humán interfészt + háttértárat.
A Mega elsődleges sorosportja a az USB fele megy, a harmadik meg az ESP fele....
A DIP kapcsolóval lehet trükközni: USB-ESP közvetlen kapcsolat, ESP-MegaElsődleges közvetlen portkapcsolat, ESP-Mega harmadlagos soros port kapcsolat....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Hob-bit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 13. szerda, 20:20

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Hob-bit »

Köszönöm a válaszokat. Nekem az jön le belőle, hogy jobb lesz az alaplap+shield verzió. Vagy talán még jobb, ha az adatcsere két szintű lesz (Arduino <--> PC <--> távoli szerver). Nem is feltétlenül akarnék valós idejű irányítást (inkább előre összeállítható mozgássorozatot lekérni a szerverről és megcsináltatni a karral).

Erről van amúgy szó: https://m.youtube.com/watch?v=MCYJAyIXBdA

4:22-4:25 alatt látható a kapcsolási elrendezés is.

Lentebb írja, hogy Arduino Uno-t használ:
http://www.mediafire.com/view/83b4xi378 ... b.jpg/file

A webshopban úgy látom, ebből is többféle van. Én sajnos nem fújom fejből a lapokon levő chipek képességeit, ezért szeretném megkérdezni: melyiket látjátok leginkább kompatibilisnek a szerző által használttal?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

A kar vezérlése (precíz PWM jel, azaz a szervo jel) -az ESP-n fejre fog állni. Szoftver alapú servo, és a WiFi egyidejűség miatt....

A videon Arduino Mega ATMega16U2 illesztőchippel van, 5:02-nél.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Hob-bit
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 13. szerda, 20:20

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Hob-bit »

Akkor a WiFi kimarad, és a neten át a szerver felé a PC "közvetít". (PC és az Arduino közt meg az USB-kábel).

Úgy nézem, a 16U2 is több alaplapban fellelhető, úgyhogy holnap, kialudva, tiszta fejjel akkor egy ilyet kell keressek a webshopban. Egy próbát megér a dolog; ha nem megy, legfeljebb kitalálok mégis valami hardvermentes témát. (Iiiii, pedig de szép is volna.... :) )

Köszönöm az infókat!
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Róbert, az ESP-vel kapcsolatban sajnos igazad van. Képes blokkolni a Wifi mindent, ami kimondottan nehézkessé teszi a használatát (kommunikáció, mintavételezés,...). Az ESP32-re lehet, hogy ráizzítok, mert abban 2 proci van.

Az Atmega2560-as viszont szerintem gyenge képességű. Nekem ha perifériáról van szó, az STM32 a mérce. Sajnos az STM32 és az Arduino nem kifejezetten kompatibilis rendszerek.

A legolcsóbb (500 Ft-os) blue pill 128k-s, DMA-val, 72 MHz-vel, 2 párhuzamos 12 bites ADC mintavételező egységgel, DMA-val. 32 bites chipen, 4 timerrel. Ráadásul mindkettő 3.3V-on fut, szemben az Atmega2560-as 5V-os káosszal.

Az Atmega2560-os egy 8 bites mikrovezérlő, a gyengébb kategóriából. Lehet, hogy ideje lenne az Arduino-s procikat ARM-ra cserélni, mert olcsóbbak és jobbak is.
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

. os egy 8 bites mikrovezérlő, a gyengébb kategóriából. Lehet, hogy ideje lenne az Arduino-s procikat ARM-ra cserélni, mert olcsóbbak és jobbak is.
Van olyan!
Nézd meg a Due lapot! Egy másik kategória, mint a mega...
3.3Vos, az ESP chipekkel szintillesztő nélkül tud társalogni, órajele, memóriája is barátságos!
Most nyúzok egyet két projektben is.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduino ágon a 8 bitesek azok a "classic" vonalat képviselik.
Először jött a DUE (SAM3X (Cortex-M3): 84MHz, 3.3V rendszer, 12 ADC, 2DAC, 512KFlash, 96 (64+32) KSRAM)
Később:
Arduino Zero/Pro: ATSAMD21G18, 32-Bit ARM Cortex M0+, 48 MHz, 3.3V rendszer, 6x ADC, 1x DAC, 256kFlash, 32kSRAM
MKR1000: SAMD21 Cortex-M0+ 32bit ARM, 48 MHz... (kb. Zero, csak nem UNO lábkiosztás kompatibilis)

És persze az Arduino már képes nem gyári CORE-k fordítására is:
- STM32 (72MHz)
- ESP8266 (LX108)
- ESP32 (duál mag, 240 MHz)
- MSP430 (LaunchPad)
- PIC32

Azaz lehet válogatni. Biztosan van több is még....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Sziasztok, (Boldog karácsonyt)

Érdekes problémával szembesültem.

Aliexpressről vettem esp8266-01 modulokat, különböző eladóktól.
CM181224-13020901.jpg
Az Al-cloud működik a másik az nem.

Konkrétabban, ami működik van rajta egy piros led világít ha tápot kap.
Már alapból látja mint wifi eszközt a mobiltelefonom. Ha felprogramozom akkor egy kék led villog, és rendben megy webszervernek is.

Míg a másikon csak 1 db kék led van, amikor tápot adok neki a kék led felvillan és ennyi. A telefonom sem látja. Programozni tudom (vagyis ugyanúgy hiba nélkül végig fut a feltöltés), de ezek után sem tudom semmilyen wifis dologgal elérni.
Gondoltam rossz, kibontottam egy másik ugyanilyet és ugyanezt csinálja vagyis kb. semmit sem.

Lehet, hogy valami fake cucc, de lehet csak valami különleges eljárással lehet szóra bírni.

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne szóra bírni ? Csak mert van belőle 3 db is, és jobb lenne használni mint a kukába dobni.

Köszönöm
zsolt
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Válasz küldése