TMRpcm.h és Servo.h hiba

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
IzLuCSi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017. szeptember 26. kedd, 14:34

TMRpcm.h és Servo.h hiba

Hozzászólás Szerző: IzLuCSi »

Mitől lehet az hogy a " tmrpcm.play("e.wav"); " parancs után nem müködnek a servo parancsok és forditva? a servo parancs után nem müködik ez a parancs sem " tmrpcm.play("e.wav"); " . Hogyan lehet ezt meg oldani?

A " tmrpcm.play("e.wav"); " parancsal egy sd kártyán lévő hang fáljt szeretnék lejátszani de utána a szervo motorok már nem müködnek. Vagy ha elöbb a szervo motorok müködnek utána nem játszik le semmilyen hangot és utána már a szervok sem müködnek.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: TMRpcm.h és Servo.h hiba

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nincs olyan parancs, hogy "tmrpcm.play("e.wav");", nem része sem a C sem a C++ nyelvnek. Semmilyen támpontot nem adtál, de a környezetet ismerve ez egy objektum tagfüggvényének meghívása.
Rákerestem a névre, és megtaláltam amit neked kellett volna linkelni:
https://github.com/TMRh20/TMRpcm/wiki
Ez egy Arduinohoz írt könyvtár. Ugyanazt a Timer-t használja, mint ami a Servo meghajtásához generálja a PWM-et. Vagy egyik, vagy másik működik. Ha tudnánk, hogy milyen mikrokontrolleren futtatod, akkor tudnánk javasolni megoldásokat.

Máskor, ha kérdést teszel fel, írd meg a részleteket: Ezen a típusú Arduinon, ilyen és ide csatlakoztatott hardverekkel (rajz még jobb), ezt és ezt a könyvtárat (link) ilyen és ilyen paraméterekkel használva ez és ez történik. Hamarabb kapsz segítséget.
IzLuCSi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017. szeptember 26. kedd, 14:34

Re: TMRpcm.h és Servo.h hiba

Hozzászólás Szerző: IzLuCSi »

Próbáltam hogy a pause val és a disable is leállítáani a zenét és hogy utána müködik-e a szervo de az után sem müködött.

Arduino nanot használok.
* SD kártya modul és HANG kimenete
*HANG KI- d9
*CS - d10
*MOSI - d11
*MISO - d12
*SCK - d13


* SZERVO
*SERVO1- A2
*SERVO2- A3

a többi digitális lábon LEDek vannak

#include <TMRpcm.h>
#include <SPI.h>
#include <SD.h>
#include <Servo.h>

ezzeket a könyvtárakat használom.

Legközelebb jobban oda figyelek
IzLuCSi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017. szeptember 26. kedd, 14:34

Re: TMRpcm.h és Servo.h hiba

Hozzászólás Szerző: IzLuCSi »

A szervo könyvtárat lecseréltem lecseréltem a servotimer2 -re de akkor meg a hangszoro elkezdet bugni és a motor sem forgot. Külön amikor egy sweep programban próbáltam ki a servotimer2 csak azt akkor müködöt.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: TMRpcm.h és Servo.h hiba

Hozzászólás Szerző: Robert »

A hátteret meg kell ismerni. A hang, szervo mind valamelyik TIMER-t használja.
Ezek beállítása/konfigurálása az inicializáláskor történik.
Azonos timert 2 feladatra - nem túl egészséges kezdőként használni. Nagy gyakorlatot igényel - de jobb ha az ütközést igyekszünk elkerülni.

Nézz bele a libraryba és látod mit használ!

D9 - Timer1
Belső időzítések: timer0

servotimer2 - kód és minta nélkül találja ki, aki ráér :) (~4 féle alváltozata van)
Olvass kicsit, hogy segíthessünk : viewtopic.php?f=23&t=828
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése