Wemos XI

atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Üdvözlet!

Beszereztem egy Wemos XI lapot. De ne tudok egyenlőre semmit sem tenni vele. Ebben kérném a segítséget.
Letöltöttem hozzá a fájlokat innen:
https://github.com/wemos/Arduino_XI
Van itt egy program is, amivel föl tudnám tölteni a bootloadert rá:
https://github.com/LGTMCU/LarduinoISP
De nem tudok róla semmit. Van-e rajta bootloader, vagy nincsen? Ha van, akkor azt hogyan tudom meg?
A használatba vételhez van rendes Arduino-m is, és CH340-es soros-USB illesztőm is.

Köszönöm: Attila
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Ez az LGT8f328d elég fura szerkentyű és a dokumentációk is hiányosak.
LarduinoISP programmal felprogramozott Arduino-val lehet programozni. De a linken szereplő képen, ami ábrázolja a bekötést lefelejtettek egy felhúzó ellenállást, ami az SWD-t húzza föl VCC-re. Ellenállás nélkül nem működik.
A másik, számomra megfejthetetlen probléma az az, hogy ha egy CH340-es illesztőjű Arduino-ra töltöm föl a LarduinoISP programot, akkor azzal nem tudom programozni. De ha olyannal próbálkozom, amin 16u2 van, akkor működik a dolog. Habár, lehet hogy a Linuxom szívat.
Harmadjára az is fura, hogy ha teszek rá bootloadert, akkor sem tudok soros porton keresztül programot tölteni rá. De ha programozóval föltöltöm rá a programot, ami soros portot használ, akkor az már úgy működik.
Kissé kényelmetlen, de cserébe nem kell külső kvarc, ha elég a belső R-C oszcillátor pontatlansága. De használható hozzá külső kvarc is, amit programból lehet váltogatni. 24 MHz-nél kifúj, magasabb frekit nem bír. Van benne 12 bites ADC, amit használhatunk akár 8, vagy 10 bitesként is. Belső 1.28 vagy 2.56 voltos referenciáról, vagy a VCC-ről. Van DAC is, habár azt még nem tudtam teljesen beüzemelni. Egyenlőre csak a belső referenciákról működnek. És sajnos az Vref pontra nem tudom rápakolni a referencia feszültséget. Cserébe az egyik DAC kimenetre igen.
De ennek ellenére úgy nézem, hogy teljesen kompatibilis a 328-cal.
Kíváncsian várom az LGT8f328p-t is.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Üdv!

Kérnék egy kis segítséget. Hátha van valaki, aki tud.
A lényeg, hogy használnám az LGT8F328P 3-as timer-ét. De nem sikerül, mivel fordításkor azt a hibát dobja, hogy : 'ICR3' was not declared in this scope
Hol, és hogyan lehet ezeket leírogatni neki. Egy atmega328p-nek ezek hol vannak definiálva?
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

iom328.h
#define ICR1 _SFR_MEM16(0x86)
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Igen, közben megtaláltam. Köszi.
A kérdésem az lenne, hogy a pótlást mely fájlba próbáljam? Az iom328.h fájlba, vagy a LGT mcu-hoz tartozó lgtx8p.h fájlba. Mert ezen a logikán elindulva az lgtx8p.h fájlba létrehoztam az értelemszerű sorokat, az adatlap ide vonatkozó értékeivel. Fordul, fordul, de nem megy.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

https://github.com/LGTMCU/Larduino_HSP/ ... p/lgtx8p.h

Ha ebbe a fájlba bepótlom az iom328p.h fájl struktúrájával a 3-as timer hiányzó dolgait, akkor fordul a program, de nem megy a timer.
Itt egy pár sor arról, hogy miként csinálom:

Kód: Egész kijelölése

#define ICR3 _SFR_MEM16(0x96)

#define ICR3L _SFR_MEM8(0x96)
#define ICR3L0 0
#define ICR3L1 1
#define ICR3L2 2
#define ICR3L3 3
#define ICR3L4 4
#define ICR3L5 5
#define ICR3L6 6
#define ICR3L7 7

#define ICR3H _SFR_MEM8(0x97)
#define ICR3H0 0
#define ICR3H1 1
#define ICR3H2 2
#define ICR3H3 3
#define ICR3H4 4
#define ICR3H5 5
#define ICR3H6 6
#define ICR3H7 7
Nagyon rosszul hegesztem a fájlt?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

A fájl hegesztés egyenlőre felejtős. A kérdéses regisztereket másként is lehet használni, amire nem dob hibát. Íme egy példa kód:

Kód: Egész kijelölése

  TCCR3A = 0b10100010;
  TCCR3B = 0b00011001;
  TCNT3H  = 0x00;
  TCNT3L  = 0x00;
  ICR3L   = 0x1F;
  ICR3H   = 0x05;
  OCR3AH = 0x02;
  OCR3AL = 0x8F;
Ha ezt a kódot a timer1-es számára átírom, akkor úgy megy, ahogyan kell. De a timer3 meg sem nyekken vele. Hogyan lehet egy regiszterbe, például a TCCR3B-be írni?
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Érdekes kérdés: Miért éri meg neked egy klónozott (illegális?), rosszul dokumentált, ki tudja hogyan működő eszközzel szenvedned? Papíron többet tud, mint a 328? És? Van egy csomó MCU, ami többet tud, és van hozzá gyártói támogatás, fordító, dokumentáció.

Mondjuk ezen felbuzdulva vettem egyet én is. :-D A kíváncsiság hajt. Ha te is így vagy vele, akkor hajrá! De amúgy még egy hobbiprojektet sem alapoznék rá, munkát pedig semmiképpen.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Amiért igazából belefogtam az a DAC és a 32 MHz-es órajel és az Arduino kompatibilitás. Tudom, hogy van egy csomó más MCU is. De ha ezt beüzemelem, akkor nekem ez bőven elég lenne a hobbi projektemhez. Nem kellene más fejlesztő környezet, és ezzel együtt csomó más megtanulása.

Ha rendeltél ilyesmit, akkor oda kell figyelni, hogy d, vagy p jelű-e az mcu a lapon. A d-s mcu-ban 3 timer, 2 DAC van és 16 MHz-es. A p-s mcu-ban 4 timer, 1 DAC van, és 32 MHz-es, 3.3 voltos táp mellett is.
Eddig sok teszt programot futtattam rajtuk, és hiba nélkül működnek.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Vettem 1-1 darabot mindkettőből. :-)
Nekem az Arduino utáni lépsnek jött az STM32F103. A Bluepill becenevű board 1,7 dollár, a debugger 2 dollár. Először Arduino környezetből használtam (van hozzá gyári támogatás), aztán mbed os, és most az ST saját környezete (HAL). Szerintem jobb irány, mint egy ilyennel szívni.
Most már nem lennék meg debugger nélkül. :-)
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Igen, az STM32F103 jó választás. De ha 5 voltos rendszerbe kell, akkor felejtős. És számomra ez miatt az.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

stm32 majd összes láb 5 Volt toleráns...
Minden másra pedig ott a szintillesztő.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Ez akkor kellemetlen, ha sok kimenetet kell illeszteni, illetve az ADC-re menő 5 voltokat is illesztgetni kell.

Visszatérve az LGT mcu-ra, vettem egy UNO-t. A chipen még a felirat is stimmel, mega328p. De mégsem tudtam rá feltölteni semmit, csak panaszkodott az IDE. Kis vizsgálódás után kiderült, hogy kissé másként mennek a chip kivezetései. LGT8F328P van rajta! Ezt de becumizza az, aki még nem találkozott ilyennel!
Van egy 32 MHz-es UNO-m.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Ehhez milyen debugger való? Gondolom, hogy az Atmel-ICE nem jó.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Erre nem tudok válaszolni.
Válasz küldése