Wemos XI

vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Hello!
Na, mire jutottál ezzel az MCU-val?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

A D-s verzióval nekiálltam egy projektnek. Az működik megbízhatóan eddig. Hátránya az, hogy a jelenlegi könyvtárakkal csak 1.25, vagy 2.56 voltos belső referenciákkal lehet használni a DAC-ot és az ADC-t. A P-nél még mindig rejtély a negyedik timer. De cserében van 3 belső, plusz a külső referencia.
Várom, hogy megérkezzenek részedre is a példányok. Az a negyedik pisztergál nagyon.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

A githubos Arduino kiegészítővel használod?

Szeretnék hozzá debuggert is, de sehol nem találtam...
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Ezt használom:
https://drive.google.com/open?id=10gwrG ... fgdcyrcABI
Persze ebben is van mit hegeszteni. De alapból is működik. Az ADC-k normális működéséhez a wiring_analog.c fájlban módosítani kell.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Kösz. Ez újabb, mint a githubos? Honnan szerezted?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Szerintem nem újabb, sőt, talán ugyanaz lehet.
Az Alin árulnak bizonyos WAVGAT Nano-kat. Ezek a kütyük megszólalásig olyanok, mint a kék Arduino Nanok. Csak 8f328p van rajtuk. Ezekhez ajánlják ezeket a könyvtárakat.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Üdv!

Kicsit butának érzem magamat.Talán tud valaki mondani okosságot.
Beszereztem néhány LGT Nano-nak nevezett lapot. Ezeken a lapokon csak az LGT8f328p mikrokontroller van, illetve néhány passzív elem. Meg a külső órajel oszcillátorának a helye, ahová a kvarcot kell forrasztani.
A kvarccal vagyok gondban. Beforrasztva a 32 MHz-es kvarcot megy a cucc, de katalógus adat ide, katalógus adat oda, nem bírja a 32 MHz-et. Sem külső, sem belső órajelről. Hibázik. Néha az LCD-n nem jó helyen jelenik meg a felirat, de azért teszi a dolgát, és a leosztott timer freki alapján tényleg 32 MHz-en jár. Van olyan példány, aminek annyira sok a 32 MHz, hogy rögtön fagy, amikor rákapcsol. Oké, értem hogy sok neki. Teszek rá lassabb kvarcot, bányászok párat mindenféle számítógép alaplapról (27 MHz, 25 MHz, 24.5 MHz). Ekkor ér a meglepetés, hogy ezekkel a bányászott kvarcokkal, amik kisebb frekin mennek, fura dolgokat művel. Az LCD-n kriksz-krakszok vannak, de a leosztott timer kimenete szerint jó az órajel frkije. Teszek rá egy új 22.1184 MHz-es kvarcot, azzal meg megint jó minden. Persze a program közben ugyanaz.
Miről nem tudok?
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Idézném egy korábbi hozzászólásomat:
"Érdekes kérdés: Miért éri meg neked egy klónozott (illegális?), rosszul dokumentált, ki tudja hogyan működő eszközzel szenvedned? Papíron többet tud, mint a 328? És? Van egy csomó MCU, ami többet tud, és van hozzá gyártói támogatás, fordító, dokumentáció."

Rövid válaszom: Ezt tudja és így tudja. Ha nagyon akarod használni, akkor tapasztald ki, hogy mit bír.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Igazából az érdekelne, hogy miért megy a 32 MHz-es kvarccal, és miért nem a 25 MHz-es kvarccal? Van valami, amit nem tudok a kvarcokról.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Kapacitás? Low power vagy full swing?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Sajnos ezek az újra hasznosított kvarcok nem igazán jók. Semmit nem tudni róluk. Tehát nem tudom, hogy milyenek. De full swing kvarcokkal megy a lapka.
Az előbbi hozzászólásomat pedig kiigazítanám. Nem hibázik 32 MHz-en az MCU. Csupán az van, hogy az Arduino keretrendszer függvényei 16 MHz-re vannak időzítve. Ha ezek dupla sebességen mennek, akkor nem biztos, hogy jól fognak működni. Például, ha a karakteres LCD-t használja valaki, és csinál egy LCD törlést, majd utána pozicionálja a kurzort, és ezután kiírat. 32 MHz-en ez úgy működik, hogy LCD törlés, majd egy kis időt el kell ütni valamivel. Várni, vagy egyéb feladat. Ezután a pozicionálás, majd a kiíratás. Ha 32 MHz-en az LCD törlése után rögtön feladatot kap az LCD, azt nem fogja végrehajtani. Jelen példánál a pozicionálás ki fog maradni és az első sor elejéről fog írni az LCD. Érdekes módon párhuzamos, és IIC buszos meghajtásnál is ezt teszi.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

vargham írta:Ehhez milyen debugger való? Gondolom, hogy az Atmel-ICE nem jó.
Hardware download and debug tool - SWDICE mkII Pro

https://www.electrodragon.com/w/Logicgreen
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Ezt én is megtaláltam. Csak azt nem, hogy hol lehet kapni. :-) Arról nem tudsz valamit?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Előrébb jutottam a 8f328p 3-as timerével kapcsolatban. Működik. De kissé nehezen bírtam működésre. Tegyük fel, hogy a timer A kivezetését szeretném használni. Ez a D1-es digitális kivezetés. Ha ezt egy pinMode(D1,OUTPUT) paranccsal kimenetként definiálom, akkor az kimenet is lesz, és a rákötött LED-et az átírt Blink programmal tudom is villogtatni. De ettől a timer kimenete nem fog rajta lógni. Azt másként kell rácsatlakoztatni.
* (uint8_t *) 0x33 = 0x2;
Így már jó is. Jöhet a következő akadály.
A 8 bites regisztereket frankón lehet használni. De az ICRx, az OCRxA, és a TCNTx regiszterek 16 bitesek. Ezek ugye 2 darab 8 bites regiszterből állnak.
Az ICR3 például nincs is definiálva. Ha definiálom, akkor sem fog működni. De ha az ICR3L és az ICR3H regiszterekbe írok, akkor úgy már jó.
Tehát ez a kód nem működik:
ICR3 = 30000;

De ez igen:
ICR3H = 234;
ICR3L = 96;

Pedig a kettő ugyanazt teszi, ha a timer1-nél használom. De a timer3-nál csak az utóbbi használható. Gondolom ezt úgy találhatták ki, hogy az ICR1 regiszter ugyanazon a címen van, mint az ICR1L. A következő címen az ICR1H regiszter van. Ha én az ICR1 regiszterbe beírok 16 bitet, akkor annak az egyik 8 bites fele az ICR1L, a másik az ICR1H Regiszterbe kerül, és minden a helyén van. De ez nem működik a 3-as timernél. Itt külön-külön kell 8 bitet beírni az L-es, és a H-s regiszterbe.

Tehát az MCU tudja a dolgát, csak én nem tudtam. Hiába, az asztalos csak asztalos marad.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Csak hogy ne legyen az örömöm teljes, a timer3-mal még nem tudom működtetni a belső megszakítást.
Válasz küldése