Wemos XI

vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Kösz a rendszeres beszámolót. És hajrá! :-)
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

A 8f328d-s kontrollernél az miatt dagadnak az erek a homlokomon, hogy referencia feszültségnek csak a belső 1.25 voltos és a 2.56 voltos feszültségeket tudom használni. Adatlap szerint tudja a tápot is és külső referencia feszültséget is használni. De akárhogy is gépészkedek a regiszterekkel, nem megy.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Ahogy írtam, vettem én is kétfélét. LED villogtatáson kívül mást nem is csináltam vele. :-D Továbbra is úgy gondolom, hogy ugyanennyi pénzért (1,5 dollár környéke) inkább egy bluepill. Gyorsabb, jobb, elterjedtebb, van rendes debugger, dokumentáció, fórumok, stb.
Ugyanezért ejtettem az AVR sorozat java részét. Hiába van Atmel ICE debuggerem, ha a kisebb MCU-k (328, tiny sorozat) debuggolása lassú és körülményes. Árban meg alig van különbség. Egy jól debuggolható AVR, például 1284 vagy 2560 pedig már mindjárt nem olcsó.

Amúgy sikerült vele tovább jutnod?
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

A bluepill tényleg jó. De ha 5 voltos rendszerben kell dolgoznod, akkor nehéz vele. Tehát 5 voltos ki-bemenetek, 5 voltos DAC és ADC, akkor nem jó. Én erre a célra kerestem valamit, és ez lett az LGT. Egészében azért elég tisztességesen lekoppintották a 328-at, és még adtak is hozzá bőven. Kár, hogy az EEPROM nem EEPROM.
Ha egyszer lesz időm foglalkozni azzal, hogy megoldjam a timer3 megszakításait, akkor 100%-ban tudom használni. Talán az ünnepek alatt beleásom magamat. Egyenlőre még azt sem tudom, hogy a többi megszakítást hol találom.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: vargham »

Sok sikert!
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Használgattam ezeket az LGT mikrokontrollereket. Néhány tapasztalatot leírok.
Ha a megfelelő könyvtárakat használjuk, akkr az Arduino IDE-vel bátran lehet használni őket, jól működnek. De az LGT8f328d jelű kontollrnek vannak komoly hiányosságai. A csippen lévő referencia feszültségek gyakorlatilag használhatatlanok. Körülbelül olyanok, mint ha szilícium diódát előfeszítenénk egy ellenállással, és az a referencia. A csippet hűtve-fűtve, meglehelve borzasztó eredményeket produkál. Tehát precíziós feladatra a "D" jelű kontrollerben lévő ADC és DAC nem használható.
Ellenben az LGT8f328p referencia feszültségét alaposan átgyúrták a gyártók. 12 bites ADC-vel, 4.096 voltos belső referenciával mértem egy külső, 2.56 voltos referenciát, miközben a mikrokontrollert hűtöttem-fűtöttem. A mért érték meglepően stabil volt, 1 millivoltot változott a mért érték. Gyakorlatban is stabilnak bizonyult a belső referencia. Szerintem a "P" jelű kontrollerben lévő ADCt és DAC-t lehet használni komolyabb feladatokra is.
De a belső órajel fáziszaja mindkettőnél siralmas. Ha ez követelmény, akkor külső órajelet kell használni.
atilla
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2016. május 10. kedd, 18:35

Re: Wemos XI

Hozzászólás Szerző: atilla »

Válasz küldése