ESP8266 chip használata

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

A képen feltűnő, hogy nincsen bekötve az antenna a bal szélen!
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Igen, tényleg úgy látszik... van az, csak takarja a festék.

Azóta azt a nagy :) megállapítást tettem, hogy az egyik az ESP-01 míg a másik az ESP-01S
viszont érdekes mert általában arról panaszkodnak a neten, hogy a 01 nem működik, nekem meg pont a 01S nem működik.

Szóval a kérdés némiképpen változott, hogyan kell a 01S típusút használni a 01 típusúhoz képest ?

Köszönöm
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

A 01 és a 01S azonos. Gyakorlatilag az antenna kialakítása tér el (A 01S erősebb/jobb a jel vétele/érzékenysége).
Nézd meg a Flash típusát. Ott lehet eltérés....
A programozásnál illetve a kipróblásnál milyen tápot használsz? Mivel programozod? Mi a bekötése?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Köszönöm válaszod.

Ezt a fajtát : Kép

arduino 1.8.3 és generic esp8266

A tápot a számítógépből kapja usb-n keresztül és mint wifi eszközt is így használtam a 01 és a 01S-el is.
Flash... Nem sok de valami mégis... az 01S-en HK 25Q80 , míg a 01-en PUY P25Q80H.

Írni tudom mind a kettőt, de csak a 01-t látom wifi eszköznek míg a 01S-nél semmi wifi.
Nem sok ötletem van hogyan tovább. Lehet selejtesek ?
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Üdvözlet mindenkinek!
Új vagyok a témában és persze elakadtam. A dolog úgy kezdődött, hogy valamit wifi-n keresztül akartam be és kikapcsolni, találtam az ebay-en egy wifi relét amit meg is vettem, azt hívén, hogy egyszerű dolgom lesz. Megjött akkor már éreztem, hogy ez nem lesz egy egyszerű menet. Végigjártam a kezdők rögös útját olvastam és kisérleteztem, odáig jutottam, hogy soros porton keresztül AT parancsokkal be tudtam állítani hogy melyik routeremre lépjen fel és EasyESP applikációval kapcsolatba tudtam kerülni a wifi AP-vel. Azonban hiába adtam ki a soros portra küldendő bekapcsolást eredményező xea stringet nem történt semmi. Akkor olvastam, hogy a wifi panel a belső soros illesztővel ami a relét kapcsolja 9600 baudon tartja a kapcsolatot ezért kiadtam a parancsot, hogy AT-CIOBAUD=9600., amire ERROR volt a válasz. Több sikertelen kisérlet után újabb kutatással elérkeztem a végkifejletig, megtaláltam amit nem szabadott volna AT+IPR=9600. Erre már választ nem kaptam viszont a relé gyönyörűen kapcsolt ahogy kiadtam a parancsot. Ez az állapot addig tartott fen amig le nem húztam a relé és a panel tápját. Azóta semmi válasz a panel látszólag működik ég a piros kis led, de soros parancsokkal egyáltalán nem tudom vezérelni. Több firmware-t feltöltöttem, látszólag végigmegy de semmi előrelépés.
Érdemes ezzel még küzdeni? Vagy tegyem a hamvábaholt projectek közé, és egy új panellel már az AT+IPR parancs messze elkerülésével az azóta megtalált sorosparaméter átállító parancsal eredményt elérni?
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: pipi »

Pontosabban mit vettél?
Ezt láttad? https://bitekmindenhol.blog.hu/2017/11/ ... y_firmware
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

ebay-en vettem egy wifi relét amit esp8266 ESP-01 vezérel. Az a verzió amire rá van írva, hogy AI Cloud. Alapállapotában AP-kent funkcionál 192.168.4.1 IP-vel de nincs rajta semmilyen nyitott port ezért AT parancsok nélkül csak csatlakozni lehet rá. Egész addig, amíg nem váltottam sebességet az AT+IPR paranccsal addig működött. Tápfesz elvétel után már nem, és az még érdekes, hogy mivel én bejelentkeztettem egy routeremre azt a beállítást megőrizte tehát STA-ként működött, de soros porton keresztül már semmilyen sebességen nem kommunikált. Sok leírást blogot olvastam, több helyen azt írták, hogy menthető firmware feltöltéssel, máshol meg azt mondták hogy kuka. Meg hogy a soros paramétereket máshol tárolja nem felejtő memóriában meg 4-5 bin állományt kell felírni rá különböző célterületekre de annyiféle információt találtam, hogy ismerve a net rengeteg "szakértő" hozzászólását, egy részüket kiszelektáltam gondolván, hogy ez nem az én megoldásom.
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Igen láttam és olvastam ezt is, fel is töltöttem az 1024 verziót, de továbbra sem jelenik meg AP a wifi listában és a soros porton kiadott parancsokra továbbra sincs válasz...
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nem olyan bonyolult az ESP programozása. Valóban több binárist kell feltölteni több címre, de ez benne van a leírásokban.
Ha viszont nem akarsz ennyire elmélyedni benne, nem akarsz saját UI-val vacakolni, akkor próbáld ki a Home Assistant-ot, van hozzá ESPHome plugin. Kb 10-20 sor konfiguráció, és működik a reléd, kapsz kéz webes felületet, stb.
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Mivel mindenhol azt olvastam, hogy a kiadott ipr parancs okozta galibát helyre lehet állítani az eredeti firmware feltöltésével és ez nekem nem sikerült, még azt is el tudom képzelni, hogy elromlott valami a panelen, tehát más módon sem tudom javítani a működését. A több binárist egy más tipusnál találtam nem az esp-01-nél, itt semmi erre vonatkozó információt nem találtam, mindenhol egy bin feltöltésével találkoztam. A relé panelen a relé vezérlését az esp8266 végzi de nem a gpio lábakon keresztül, hanem rx-tx forgalommal, négy hexa adat kiküldésével kapcsoltatja a célchippel a relét. Legalább is igy értettem a leírást. Ha az AT parancsok működnének azzal csak be lehet állitani, hogy rá lehessen kapcsolódni, a vezérlést egy easy_esp appal lehet elvégezni.
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

https://www.hackster.io/makerrelay/esp8 ... ome-e8a437 ez az oldal foglalkozik pontosan ilyen wifirelé használatával a programozás menetével. nem tudom ebben az összeállítású célhardverben kell-e, lehet-e hagyományos esp programozással célt elérni, nekem elég lenne az AT firmware működtetése egyelőre.
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Rosszul írtam a vezérlő aplikáció nevét nem easy_esp hanem EasyTCP_20 app. amivel a soros üzeneket küldeni lehet..
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

A reléshez spec. firmware való. A relé ki/bekapcsolását végző parancs nem az alapfirmware része!
Nem találtam meg hol lehet az eredeti firmware. Így marad a transmeta/espeasy vagy hasonló opcionális firmware / programírás....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Tűvé tettem a netet és a következőket találtam (ha jól értem a dolgot).
A relépanel és a wifipanel csak annyiban közös, hogy a közös negatívon (a pozitív 5V és 3,3V külön van) és a közös soros adatvonalakon osztoznak. Az esp8266 panel csak önmagában dolgozik, arra jó, hogy tcp csatornát nyithassunk rajta, amin keresztül küldött soros hexa adatokat az esp8266 mikrokontroller is és egy másik mikrokontroller a relé panelján (STC15F104) is olvassa. A mobiltelefon wifi kapcsolatba lép az AP-vel és a TCP csatornán keresztül küld egy meghatározott stringet hexa számokból, ami a wifi szervernek semmit sem mond, de a relépanelen lévő elektronika parancsként értelmezi és bekapcsolja a relét. Ugyanígy lehet vezérelni a kikapcsolást is. Szóval ez egy nagyon egyszerű távirányított relé. Az esp8266 a kiadott AT+IPR=9600 parancsot valamiért ugyan értelmezi, de a parancs kiadása után már olyan változások történnek benne (ezt nem tudom igazán megérteni), hogy innentől illetve a kikapcsolás utáni újraindításkor már nem érhető el a normál módon. Ha tudnék rá működő firmwaret flashelni, ujra működne de nem sikerül, az is lehet, hogy valami tönkre ment benne. Rendeltem uj esp-01-es panelt majd egy hónap múlva megjön akkor kiderül jól okoskodtam-e
Üdvözlet mindenkinek
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok, fórumozók! Találkoztatok-e már a következő hibaüzenettel: image file at 0x0 doesn't look an image file, so not changing any flash settings - a 0x0 címen lévő fájl nem látszik image fájlnak, ezért nem változtat a flash beállításán. Előzmények: adott egy ESP8285 tipusú WiFi kártya. Az Arduino IDE a sajátprogramjainak a feltöltéséhez használja az ESPTOOL.PY.EXE programot - látszik a feltöltés közben. Nos, ez az exe önállóan is futtatható, csak megfelelően kell paraméterezni. Mivel Python alapú, elvárható lenne, hogy a *.py programokat is kezelje, azaz a Flash-ra kűldje. Nem is tiltakozik, amikor ilyen parancsot kap, csak a végrehajtás legvégén a CMD ablakba kiírt Warning! üzenet jelzi a leírt hibát és természetesen bármi egyszerű kis csipet sem indul el rajta. Ez abból látszik, hogy visszanyitom az Arduino soros port ablakát, resetelek és...semmi sem történik, ami a program szerint várható lenne. Szerintetek mi a hiba?
kösz Napka
Válasz küldése