Arduino könyvtár frissítése Githubról

Bascom, Wiring és Arduino frissítések, hátterei esetleges hibái
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Arduino könyvtár frissítése Githubról

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok,
Tudná-e Valaki mit kell tartalmazzon (talán a gyökerében) egy Githubról letöltött *.zip fájl? Hiába indítom az IDE alól a "könyvtárak ZIP kezelés" opciót, dolgozik egy keményet, azután kiírja "A fájl nem tartalmaz érvényes könyvtár bejegyzést". És nem helyezi felsorolási listába. Hiába készítek egy saját mappát a \libraries alá, akkor sem válik érvényes bejegyzéssé, nem hoz létre valahol 'path' bejegyzést. És az eredmény "not found" futási hiba!
Segítene Valaki?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino könyvtár frissítése Githubról

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az Arduino verziót is add meg a kérdésnél! [admin]

1.8.10 (illetve 1.8.9. esetén is már előjött), hogy a hivatkozott JSON állományból nem dolgozza fel jól az adatot. Programhiba. Javaslat : downgrade az Arduino keretrendszernél.


Libraries alatt létrehozás:
libraries \ libnev legyen. Ékezet nélkül!
alatta
libraries \ libnev \ src \ libnev.h <- header (~ definíciós állomány)
libraries \ libnev \ src \ libnev.cpp <- (~ programkód állomány)

libraries \ libnev \ examples \ 1minta \ 1minta.ino <- Példák alatt jelenik meg mintaalkalmazás

Amire háklis: a lib név ne ütközzön és a libnev és a libnev.h és a libnev.cpp állományok legyenek meg ()azonos irásmóddal! Betűhűen.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino könyvtár frissítése Githubról

Hozzászólás Szerző: Napka »

Kösz a válaszod Robert! Működött. Azonos könyvtár struktúrát kell létrehozni, mint az IDE példa mappák bármelyike. Hozzátenném: nem árt a *.json URL-t önállóan is tesztelni egy böngészőben. Ha ott nem vált ki 404-es hibát, betehetjük az alaplapkezelők sorába (szóköz, vessző után továbbiként).
Ezután kis szerencsével kevés vagy pótólható *.h és *.cpp fájlt kell még belapátolni az így létrehozott könyvtárba. (Kezdőknek mondanám, mert én is most jöttem rá, a fordító által keresett *.h fáljt az azonos nevű *.cpp-vel együtt másold be.)

Mindezeket az Arduino 1.8.10 verzióval kapcsolatban kérdeztem november 7-én.
Válasz küldése