MEGA 2560 soros csoda

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
ferenckrizsan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. február 19. hétfő, 17:15

MEGA 2560 soros csoda

Hozzászólás Szerző: ferenckrizsan »

Valaki érti ez normális így?

A kódot mellékeltem
teszt1.ino
soroskod.pde
soroskod2.pde
A processing sorkod -dal küldöm akkor minden rendben (tehát csak az egér nyomás változásnál küld egy karaktert)
Ha a sorkod2-vel küldöm azaz folyamatosan megy a soros porton a küldés akkor be dilizik.
Akkor a következő lesz jelenség arduino mega 9. kimenetén sorkod2 processing indulási pillanatától nagy impedanciásra vagyis nem mérhető feszültség (se a - se a + táphoz képest) és ez így marad amig le nem állítom sorosporti küldést.
Illetve utána is csak kb. 9mp másodperc múlva megy LOW-ba (puffer ürülés gondolom)
Ha nyomogatom az egeret semmi
Ha felcserélem a küldendő karaktert (H-L) (Ha nyomva van az egér akkor legyen H és ha nem akkor L a küldendő karakter) proccessing2 be akkor se változik semmi.
Onnantól kezdve mindegy mit küldök folyamatosan semmi reakció. Vagyis ha teljesen más karaktereket küldök akkor is ugyan ez a jelenség.
(Tehát elvileg ha sose érvényesül a H illetve L feltétel az arduinoba) csak küldök valamit tehát megy a processing2 kód a PC-n akkor a jelenség ugyan az.
Vagyis ha a soros porton jön bármilyen adat folyamatosan akkor az arduino 9. lába átvált tán bemenetre vagy nem tudom.
Sőt ha a arduino kódba fel cserélem a HIGH és LOW paracsokat akkor is ugyan ez.
Sőt most nézem ha másik lábat is be vonok pl a 10. I/O lábat is beállítom kimenetre és mondjuk kezdeti értéknek ott is LOW ot akkor az is a soros porton jövő adatok folyamán nagy impedanciásra vált.
Ez egy mega klón lehet hogy gond van vele? (vaterás vásárlás több darab)

Miért van ez így?
Lehetséges hogy amig jönnek adatok addig minden kimenet bemenetre vált?
nem értem

ha jól értelmezem akkor alapból minden ami kimenet az open kollektoros egy arduinon (+ tud belső felhúzót) tehát a lényeg hogy ha soroson jön valami (0. láb) akkor valamiért nem tud LOW-ot adni. HIGH szint meg amúgy sincs csak max felhúzóval.
ferenckrizsan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018. február 19. hétfő, 17:15

Re: MEGA 2560 soros csoda

Hozzászólás Szerző: ferenckrizsan »

KICSIT ELTÉVEDTEM TÖRÖLHETŐ!
Simán bootloaderbe kerültem ebből volt az egész
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: MEGA 2560 soros csoda

Hozzászólás Szerző: Robert »

A csatolt kód nem látszik....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése