AVR és a SmartCard-ok

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

AVR és a SmartCard-ok

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

Nincs valakinek infója arról, hogy hogyan lehet avr-t smart kártyához kötni, és abból információkat, mondjuk a sorozatszámot kiolvasni?
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Re: AVR és a SmartCard-ok

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

pkedvessy írta:Nincs valakinek infója arról, hogy hogyan lehet avr-t smart kártyához kötni, és abból információkat, mondjuk a sorozatszámot kiolvasni?
Smart kártyákról itt találsz korrekt info-t:
h**p://chipcardreader.uw.hu/scard/scard_Frameset.htm

Amit én tudok róluk az az, hogy létezik PIC alapú és AVR alapú kártya.
Ez utóbbi a nagy kedvencem. A "legerősebbeket" biztonsági rendszerekhez használják, Atmega64 van bennük, 64 k rammal, saját operációs rendszerrel.
Sajnos belső felépítés, bekötési rajz nincs róluk, az OS-t kinyerni belőlük egyenesen lehetetlen.
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

Elvileg mindegyiknek van egy egyedi azonosító száma, amit a felépítéstől függetlenül ki lehet olvasni!? Vagy nem?
Engem első körben ez érdekelne...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát maga a smartcard egy mikrokontroller kártya. Így szerintem a beleírt program dönti el, hogy mit tud a kártya...

De kérdés mire akarod használni, illetve miben volt eredetileg. Beléptetőrendszert láttam már kimúlt telefonkártyával felépíteni... Illetve vannak RFID kártyák, meg mágneses beléptetők is... Ezek egyirányúak a kommunikáció szempontjából.
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

Engem ez a telefonkártyás beléptető rendszeres dolog érdekelne! Komplett projektet találtam már.. Esetleg valami bascom-os forráskódot fel lehet lelni valahol?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Huh. Egy francia oldalon volt fenn protokoll: órajelre köhögte ki az 1 és a 0-kat. Szóval semmi extra.

De nem tudom hol találkoztam vele:( volt már vagy 4-5 éve...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kerestem néhány oldalt:

http://www.makinterface.de/index_e.php3 ... emule.php3

http://altnet.ru/~portail/articles.php?lng=ru&pg=40

De az ISO mérettel a protokoll is publikus, csak naná hogy nem találom...
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát igen! Ezt nem találom én se sehol...
Avatar
smart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. január 18. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: smart »

szépjóreggelt mindenkinek!

nnaaa... ide is betolakodok picit. :D
köszönöm a lehetőséget <Robert>-nek!
ha valakinek kérdése van kártyákkal kapcsolatban akkor: nosza!
remélem tudok segiteni.
az ezzel (kártyák/kártyairás) kapcsolatos site a www.smart.hq.hu címen érhető el.
a lap (reményeim szerint) hamarosan megújjul.... lesz rajta beléptetőrendszer avr-chipekre alapozva is (mind kártya, mind vezérlés oldalról...)
általános kérdésekben tudok segiteni. dokumentációk, beszerzési helyek, mi-mire használható, hogyan programozható fel stb... a fejlesztés részéhez pedig használja mindenki az itt megtalálható információkat.
ez egy nagyszerű site hozzá :)
Avatar
smart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. január 18. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: smart »

de hogy a témaindító kérdésében is segítsek:
itt egy beléptető ami a telefonkártya azonosítóját használja (ha nem ez lenne meg neked):
http://chipcardreader.uw.hu/doorlock.zip

az eredeti project a
http://www.serasidis.gr/circuits/safety ... y_lock.htm
cimen érhető el.

aztán az azonositó... (ID, vagy egyediszám, vagy nevezzük bárhogy)...
na ez egy érdekes kérdés.
első dolog, hogy nem szabad egyenlőségjelet tenni chipkártya és chipkártya közé. rengeteg van belőlük, és mind más és más, mind felépítésben, mind működésben.
http://chipcardreader.uw.hu/help/smartc ... _panic.htm
elvileg minden kártya rendelkezhetne vele, gyakorlatilag nem igy van. 'nyers kártyáknak' nincs ilyen. a processzorkátyák megszemélyesités után kaphatnak egyedi azonosítót, de ezt nem mindig használják.
a mezei memórikártyáknak nincs azonosítójuk. pontosabban a létezik a memórikártyákon belül egy külön csoport... ezek az úgynevezett 'biztonsági memóriakártyák' amik egyedi azonositóval vannak ellátva. ilyenek a mostani telefonkártyák is. siemens sle42xx, 44xx sorozat.
a fent emlitett beléptető project hátránya pedig, hogy egy kártyát kezel. vagyis avr oldalon meg kell oldani hogy több kártya azonositóját tudja majd kezelni.
vagy... a dolog másik megoldása: egy kártya beazonositása, majd klónozása. kinek mi fekszik jobban :)
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

RFID nem jöhet szóba?
Avatar
smart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. január 18. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: smart »

<DavidMolnar> pontosan mire gondolsz?
fizikai beléptetésre általában? mert az sok mindent jelenthet... nem csak azt, hogy valaki 'átmegy' egy ajtón valamilyen kártyát (chipcard, rf) használatával. az az igazság, hogy a fizikai beléptetés is borzasztó nagy terület... és itt mind a chipkátyának, mind az rf-nek meg van a helye.
pl chipkártya nem alkalmazható olyan területen ahol nagy nagy forgalom van, és alapkövetelmény a gyors adatkezelés/azonositás (vállalati beléptető műszakos dolgozóknak). itt egyértelműen az rf-kártya a nyerő.
de fizikai beléptetésnek minősül például egy gép üzemeltetése is. ilyenre példa a fogtechnikában használt néhány cnc. itt egy rf-kártya eleve vesztes, mert amig a gép dolgozik a kártyának fixnek kell lennie (innen/ide iródik ki a munkadarab, és használójának aktuális adatai.
egy kis forgalmú helyen pedig (egyéni, vagy néhány személyes munkaterület) szabadon választott a dolog, kinek mi fekszik jobban.
ezért nyomják egyre inkább az azonositástechnikában a kombi-kártyákat (rf+chip).

de ez már az eredeti témához képest nagyon off...
bocsika :)
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Igen, egy hasonló projektre gondoltam, mint ami feljebb be van linkelve!
Akkor pontosítok egy kicsit: hogyan lehetne beléptetésre használni egy magyarországon használatos telefonkártyát!
Valakinek van BASCOM forráskódja ehez?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha van telefonkartya (chip) olvasod, nagyon egyszerű.
Tápot neki, majd Resetet.
Utána a Clock lábon clk jel be, és kiköhögi 1:0 folyamban a CLK-val szinkronban:) a tartalmat. A régi telkártya sima Eprom volt csak. azaz ha az írás lábon magas fesz volt, akkor írhattad át, és clkval le kellett léptetni a megfelelő bitig.

A Bitek 0->1 átírása működött csak, 1->0 nem.
Az utolsó 4?-8? bit valami ellenörző összeg volt a telkártyákon...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Gyereknap! :P :P :P :P :P :P :P

Megnéztem él e még a régi CD-m. kb. 10 éves, TDK, poros, írható.
Régi elektrós cuccok vannak rajta.
Pascal tudással ott a full protokoll és a teljes magyarnyelvű telefonkártya EEPROM leírás.

Kiraktam a h**p://avr.tavir.hu/temp/telcard.zip fileba. (Direkt nem link, mert van benne egy-két leírás a régi (már nem működő!) emulációról...)

'A tudás megszerzése nem bűn, csak ha rosszra használod. Tanulási céllal megismerhető, ha nem hozza a tulajdonosa nyílvánosságra. (És te sem teszed ezt). Védett SW visszafejtése csak akkor lehetséges ha kiegészítőt akarsz hozzá készíteni, de a gazdája titkolja... - Itt meg ugye tanulás+alkalmazás esete forog fenn..." :oops: :twisted: :evil:
Válasz küldése