Bascom és egyéb könyvek elektronikusan

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Bascom és egyéb könyvek elektronikusan

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az oldalon a kézikönyv(ek) a visszaélések miatt nem letölthetőek. Jelenleg csak HTML alapon érhető el, illetve a letöltések alól a mintaprogramok és a kapcsolási rajzok.

Tervben a papír alapú kiadvány elkészítése.
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Ki lehetett olyan sz*** hogy vissza élt ezekkel az oktató anyagokkal nekem nagyon sokat segített a kezdetekben és most is sok minden ujjat fedezek fel benne!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Most akkor ezek fizetősek lettek?
Mert így használhatatlan az egész! Minta program és kapcsolási rajz, HTML nem nyitja meg!
„PK Ź±J8 Fusebit/PK Ź:I8 uÉbÍtÍ Fusebit/Fusebits-DivClk8.gifD• P ľ 6| w”bĄ¸»[qwwçpwwww)îîîP¸[q/îPśB)÷”
EVEL MOST MIT KEZDJEK???

:cry: :evil:
Avatar
inas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008. szeptember 27. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: inas »

kapu48 írta:Most akkor ezek fizetősek lettek?
Mert így használhatatlan az egész! Minta program és kapcsolási rajz, HTML nem nyitja meg!
„PK Ź±J8 Fusebit/PK Ź:I8 uÉbÍtÍ Fusebit/Fusebits-DivClk8.gifD• P ľ 6| w”bĄ¸»[qwwçpwwww)îîîP¸[q/îPśB)÷”
EVEL MOST MIT KEZDJEK???

:cry: :evil:
Nem tudom, hogy milyen böngészőt használsz, de a mintaprogramokat az Explorer letölti.
Avatar
inas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008. szeptember 27. szombat, 6:00

Re: Bascom és egyéb könyvek elektronikusan

Hozzászólás Szerző: inas »

Robert írta:Az oldalon a kézikönyv(ek) a visszaélések miatt nem letölthetőek. Jelenleg csak HTML alapon érhető el, illetve a letöltések alól a mintaprogramok és a kapcsolási rajzok.

Tervben a papír alapú kiadvány elkészítése.
Nem lenne olcsóbb elektronikusan?
Úgy értem, ha, ahogy írod, 2000 ért adnád, nem sok hasznod lenne rajta.
A kiadótól kezdve, mindeki keresne az ügyön rajtad kívül.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A minták ZIP tömörítéssel vannak. Az IE, Firefox, Opera egyből felkínálja letöltésre vagy megnyitásra (WinXP, Win98, Vista). Linux alatt (még) nem próbáltam. Nálad nem tudom, hogy miért nem nyitja meg a beépített zip tömörítő....


A Kiadás saját ketretben történik kiadótól mindentől függetlenül.
Az elektronikus változatot - ahol összesen annyi kérés volt, hogy jelezze, ha felhasználja (INGYEN, mert jobb ha tudom hol használják, és úgy írom tovább). Erre sem volt jópár ember(?) képes. Az Oktatásban, mint saját anyagot adták elő, a forrás megjelölése nélkül.
Na ebből volt kicsit elegem....


Az oldalon minden anyag free volt, lesz és marad is.....
A szerzői jog betartása és betartatása mellet.
Avatar
inas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008. szeptember 27. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: inas »

Hogy, legyen elektronikus, nem arra értettem, hogy legyen ingyenes.

A szerzői jogok lábbal tiprását nem lehet semmilyen módon megakadályozni.
Morál kérdése is nagyrészt.
Hát, nálunk ilyesmiről, most nem lehet beszélni.

Egyik ismerősöm vett egy "könyvet", ami CD.n jelent meg. Így értettem az elektronikust.
Másolni, persze lehet.
De a könyvet is. Persze, macerásabb.
Nem tanácsokat szeretnék osztogatni, csak hangosan gondolkodtam.

Totális értékvesztés az élet minden területén.
Ez van most, meg "paradigma váltás".
Avatar
inas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008. szeptember 27. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: inas »

Az előző hozzászólásommal, csak azt akartam kifejezni, hogy nincsen becsülete a TANÍTÓNAK, aki azért tanult, hogy másoknak is átadhassa a tudását.
Lehet, hogy a pedagógusok is hozzájárultak ehhez?
Dehát, ennek az oldalnak nem is ennek a kitárgyalása a feladata.
De, azért bosszantó, hogy az ember munkája mennyire leértékelődik a társadalomban.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nálam ez -sajnos- szakmai ártalom.
A TUDÁS nem azért van, hogy az egyént szolgálja, hanem hogy megosztható legyen. A közösség tudása mindig több, mint az egyes alkotóinak tudása....

Lehet nem kellett volna tanárnak (is) tanulni?:)
Becsülete tényleg nincs. erre mondta egyik kollégám:
Pedagógus, tanító vagy tanár valaki....
Avatar
inas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008. szeptember 27. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: inas »

„A TUDÁS nem azért van, hogy az egyént szolgálja, hanem hogy megosztható legyen. A közösség tudása mindig több, mint az egyes alkotóinak tudása....”

Gondolom, ettől lesz valaki TANÍTÓ. A tanító kifejezést nem mint „rendfokozatot” használom ez esetben, hanem, aki önzetlenül tanítja az arra érdemeseket.
Szerintem, én sem háláltam meg a tanáraimnak a velem való törődésüket.
Hogy érdemes voltam-e .. ?

A lapodon láttam először, hogy mennyire tiszteletben tartod mások szerzői jogait.
Pl. Megemlíted, hogy melyik portálmotort használod, honnan a szerver ötlete, megoldása és még sorolhatnám.
Ezek után, nyilván rosszul esik, amikor mások lenyúlják a Te alkotásaidat.
Akaratlanul is, társadalmi problémának látom én ezt. Bár, most nem szerencsés erről beszélni, mert sértődéshez vezethet a dolog.

Mindenkiben van azért negatívum is bőven. Bennem is.
Megörültem, amikor megláttam a „Tanuljuk a PHP használatát 24 óra alatt” című művet a neten. Le is töltöttem és olvasgatni kezdtem.
Egy idő után égett a pofám és az első adandó alkalommal megvásároltam.
Gondolom, tartoztam ennyivel a szerzőnek Matt Zandstra nek.
Avatar
Thommas
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009. március 21. szombat, 6:00

Gratuláció

Hozzászólás Szerző: Thommas »

Sziasztok
Soha nem érdekelt-foglalkoztam programozással mert nem vagyok egy PC guru, viszont az elektronika szerelmese vagyok. Nemrég bepillantást nyertem egy mérnök kollégám AVR motorvezérlő project-ébe, és azonnal beleszerettem az AVR-ekbe. Sebtiben vettem is egy STK-500, AVR-Duino, EXT-11, 4*16 LCD készletet és fejest ugrottam. Aztán ráébredtem hogy bizony jobb lett volna ha mégiscsak kockának születek:) /nem sértés senki ne vegye magára/
Nem estem kétségbe regisztráltam és olvasgatni kezdtem a könyvet és a fórumot, és az első este sikerült is összehoznom egy gombnyomásra induló led futófényt. /nem nevetni, nekem ez nagy szó/
Konkluzió:
A könyv remek, remélem lesz folytatása...
Robert, ha nem értenék félre, esküszöm hogy homlokon csókolnálak.
És köszönöm minden forumozónak a törelmes és segitőkész hozzáálást az amatörökkel szemben, rengeteget segít még ugy is hogy eddig még egy kérdést sem tettem fel. / többször küldtek el a jó édes anukámba hogy ilyen programozói háttérel ne akarjak AVR-ekkel kontárkodni/

Köszi mindenkinek!!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A "nyaralni" küldés az nem ennek az oldalnak a profilja...
Less bele a fórumokba - láthatod. Itt nem a másik becsmérlése, kockafejűsítése a cél.
Senki nem úgy született, hogy a programozás a kisujjában van.... Itt mindenki tanulta és lassan tette meg az első lépéseket... aztán ezek a lépések egyre nagyobbak, és egyre nyílik is ki a tudás kapuja, amin - akár csak Te is - sokszor félve a kulcslukon lestünk be. Túl misztikus a környezet, fehérruhás, szemüveges emberek sertepertélnek, vagy homályos szobában a LED-ek fényénél alacsony kokafejű emberkék valami villódzó doboz előtt gubbasztanak. Néha egy-egy ismerős forrasztópáka. És sokszor leírhatatlan nyelvű szitokszavak, melyek itt csak a "#@&>xvcy#>#@&" (a rézfánfügyülő, ágasbogas........ (a többi nem lefordítható helyi szleng)) kifejezésként jelennek meg.
és kezdetben vala egy ajtó, mely nyitva állt/áll és normális(~nak tűnő :P ) emberkék vannak mögötte - és hasonló feladatot végeznek, mint a többinél . Ki-be járkálnak beszélgetnek.... hangos, indulatos szó nem hallik, csak a tudás áramlása a fejek közöttt... Néha 1-1 bennlevő eltávozik (továbbáll, kitanul, esetleg visszajön a külvilágban megszerzett tudást átadni és gyarapítani...)

Szóval üdvözlet a "Nagy Fehér Terem"-ben, melynek ajtaján az "AVR" felirat díszeleg, kis betűvel alatta "ki itt belépsz hagy fel minden reménnyel :) ". Szóval kérdezz nyugodtan: Bascom, általános AVR, Arduino, vagy akár egyéb témakörökben is....
Avatar
Thommas
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009. március 21. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: Thommas »

Az első kérdésem, milyen könyvet volna érdemes megvennem, amiből a qbasic alapjait elsajátithatnám, most apró példaalkalmazásokon rágom át magamat de ez nem sokat segit ha az alapvető parancsokkal, folyamatokkal nem vagyok tisztában.
Pl: elkészült az első PWM szabályozóm, /forum alapján/ de nem tudom hogy hogyan müködik.
:oops:
Gyermekkorom óta a kedven kérdésem a hogyan!
:idea:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Én megkeresnék régi TVBasic illetve régi C64 és Sinclair basic könyveket. esetleg Primo és HTZ1080 könyveket...

Ami előttem van:
1985 Műszaki könyvkiadó. Ismerd meg a Basic nyevjárásait (ZXSpectrum, Ti99/4A, proper 16-A).


De lesd meg az www.ebookz.hu oldalt. itt a Basicra keress rá...
pl.
Nyelvek osszehasonlítása:
http://ebookz.hu/ebook.php?azon=3e87e5
QBasic minták:
http://ebookz.hu/ebook.php?azon=5c8887
Basic nyev:
http://ebookz.hu/ebook.php?azon=7728d6
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Válasz küldése