PC-s USB port védelme HUB-bal

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

PC-s USB port védelme HUB-bal

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

A téma arról szól, hogy hogyan védem a PC-t az Arduino okozta rövidzártól, túlfesztől, miegymástól.

Külső USB hub esetén a +5V nem PC-ről jön, hanem a konnektorból. A probléma az, hogy a legtöbb hub ezt visszatáplálja a PC-be, tehát ha rövidzárat csinálok, akkor az alaplapon is rövidzár lesz, meg a HUB-on is.
Éppen ezért meg kell szakítani a HUB +5V-os vonalát a PC felé, így képtelenné válik a rövidzár továbbküldésére.

Végülis sikerült kialakítanom a környezetet.

Megvettem a legolcsóbb Miteck külső USB hubot 2700 Ft-ért (AU6254-es Alcor chip). Ez megy Linuxon, Windowson rendesen.
Vettem egy USB toldó kábelt 400 Ft-ért (15 centis), ezzel volt a legtöbb macera, mert a +5V-ot ki kellett benne vágni. A toldó kábel árnyékolt volt, így amíg eljutottam a piros vezetékig beletelt egy kis idő. Az árnyékolás azért szívás, mert nem lehet simán csak elvágni a vezetéket, összeérhet az árnyékolással. Az árnyékolást félig vágtam el, kiszedtem belőle a pirosat, középen elvágtam és 4-5mm-ig visszahajtottam a szigetelésre. Utána szigszalag mindenütt, úgy, hogy a piros vezeték elvágott végei véletlenül se találkozzanak az árnyékolással.

Utána multiméter: a 3 vezeték (GND, D+, D-) összeértek, a +5V nem ért össze semmivel, a fémcsatlakozók összeértek, nem értek egy másik kábelhez sem. Videó itt

Ezután a HUB a toldóval kízárólag konnektorból működött, kihúzva azonnal meghalt.
Válasz küldése