Internet megosztás

Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Internet megosztás

Hozzászólás Szerző: norbi »

Elöször is Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet mindenkinek!!!!:) Lehet,hogy ez a téma nem igazán idevágó,de ha akkor majd töröld!:)
Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha wlan net van itthon, egy wlan router segitségével (mac klónozás) meg lehet-e oldani,hogy akkor is legyen net,ha a gép nem megy (a wlan router kis antennáját lecsavarom,s ráteszem a netszolgáltató antennáját)? Mert eddig ha a másik két gépen akartam netezni,a szervernek mindig menni kellett (szerver=két hálókártya,wlan szolgáltatóé es sima utp,illetve egy acces point). Ebben max annyi az idevagó,hogy a szerver és az AP közt van egy sima router,hogy elérjem a WEBAVR-t! :wink:

Cél: müködjön a net mindhárom gépen a szerver folyamatos üzemeltetése nélkül,illetve a WEBAVR-t elérjem netröl is (ez most nem lehetséges)

Remélem érthetően fogalmaztam! 8)

Üdv!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Elvileg igen.
Ehhez egy ún. Accesspoint kell Neked. Ez a WLAN bejövetelt drótossá teszi és 4 fele osztja.

WEBAVR ellérése csak akkor megy, ha:
- a bejövő publikus IP-d esetén a 80-as bejövő port (http) a belső IPre (portforward) át van irányítva. Nálam ez DynDNS segítségével van (ezt tudja a Router (igaz nálam DSL van). A xxxx.dyndns.org címet beírva a Dydns a felcsatlakozásokkor tudja meg az új IPmet (DSL 24 órás bontás). Így a kérést a xxxxx.dyndns.org-ról az én jelen IPmre küldi. A Router látja, hogy külső kérés jött a 80-as portra és ezt a belső háló 192.168.0.100 vagy ami az AVRWEB címe küldi a 80-as portjára.

Nálad a WLAN esetén a WLAN-Internet átjárással lehetnek gondok, lévén (valószínű) csak belső IP-t kapcsz a szolgáltatótól (nézd meg a szolgátatótól kapott WLAN kártya IP-jét. ha ez 192.168.x.x vagy 10.x.x.x akkor belső IP-d van, így a szolgáltatónál levő PublikusIP->BelsőIP átjárónál kell először ezt a portforwarding-ot beállítani, utána nálad....


Huh, talán követhető volt....
Avatar
szollosiimre
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. december 1. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: szollosiimre »

Na, akkor először is:

A WLAN-os az internethozzáférés, vagy WLAN hálózat van otthon? Kezdjük az elején, mert nem igazából értettem, hogy mit szeretnél mondani. :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ahogy én kihámoztam:
- WLAN internethozzáférés és otthon drótosan kellene tovább....
Avatar
szollosiimre
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. december 1. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: szollosiimre »

Kezdem vágni mi a bajod:

Ezek alapján eddig külön gép ment routolási céllal, ebbe ment bele az internetszolgáltató adta link UTP formájában.

Említettél külön egy routert, ami megint csak WLAN, amit nem értek, hogy ha ez van, akkor mi a prébléma.

A WLAN routert kellene a bejövő internetkapcsolat routolására használni. ( MAC klónozás, dhcp server, NAT ) linksys esetén ez alaból 192.168.0.X-es
Ha továbbiakban is kellene még a router, akkor a Wlan router-ben található swich egyik portjából vezesd a netet a routergép egyik kártyájába, és a másikban levő linkre egy swict segítségékvel alakítsd ki a megfelelő alhálózatot. Persze ennek megint megfelelő alhálózati mask kell, amit a routergép managel. Arra figyelni kell, hogy ennek az alhálózatnak másnak kell lennie, mnodjuk 192.168.1.X

Mind a Wlan routernek, mind a routernek megfelelő portforwardingot kell megadni, esetleges statikus IP-címekkel is.
DynDNS-t csak az internetszolgáltatódtól kapott IP-címre tudsz rakni. Sok wlan router támogatja, és a portforward is egyszerű, tehát a WEB-AVR-t, mindenképp a routerre, és ne a routergép-re rakjad rá.

Érthető így? :D
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

huh,kösz a hozzászólásokat! Vártam a mail-értesítőt,hogy jött új üzenet,erre meg már van 3 :P
Megprobálom újra,érthetőbben leírni 8)

Az internet hozzáférés is WLAN-os ill a belső hálózat is! Eddig minden ok,csak van egy gép,ami igy folyamatosan üzemel,s ezt szeretném mellőzni! A szolgáltató alapból egy gépet enged (ezért volt eddig proxy szerver) s az ip-m 81.17.x.x (az x-es rész állandó,csak nem akarom közzé tenni:D ) De miért AP kellene nekem ehez? miert nem router? Ha AP-m van akkor a szolgáltató kellene hozzam csatlakozzon,nem?? vagyis SSID-m akkor nekem lenne a szolgáltató felé,ezért gondoltam routerre,s abba beleírnám a regisztrált MAC-címet...Vagy az AP-ba be tudom írni azt az SSID-t amihez én akarok csatlakozni??? Mindjárt meg is nézem az APmat...
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

megneztem az ap-t,va AP kliens mod rajta,de ha itt beallitom a megfelelo SSID-t attol meg az ap mac-ja latszodika szolgaltato fele,nem a regisztralt,s meg nem fedeztem fel hol lehet beallitani masik MAC-cimet. Bar van egy MAC-clone felirat,be is x-elem,de akkor se lehet sehol beallitani az uj cimet.... :cry:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az AP kell látszódjon a szolgáltató fele. Ennek a MAC-ja kell a szolgáltató által bejegyzett. Ez megy a routerWAN portjára.

A Router antennáját az élesítés során tiltanám, ne hülyítse meg a rendszert és kábellel csatlakozva próbálnék fellépni a netre. első körben akár az AccessPointon keresztül is...


MSI RG54 routerpárra a beállítás:
http://helpero.com/Questions-and-answer ... _2295.html
(Otthon ez a Router van)
Ez Wireless Bridge-t hoz létre. Igaziból ez kell neked is...

Azt hiszem...
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Kösz mégegyszer az infókat! 8) amint lesz egy kis időm erre, megprobálom összehozni! Üdv!
Válasz küldése