Digispark

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Re: Digispark

Hozzászólás Szerző: rfamp »

rfamp írta: 2021. november 29. hétfő, 4:27 Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönöm a segítséget, a probléma megoldódott. A bootloader rajta is volt, mert én nem tettem rá és mégis sikerült végül a programot beleírni USB re csatlakoztatva.

A project viszont változatlanul áll mert bár működik az áramkör de nem úgy ahogy kéne. Ez valószínűleg a fuse bitek nem megfelelő beállításától lehet, de eddig csak agyhalál módszereket találtam a bitek állítására. AVRDUINO pl... ezer parameter, kapcsoló..stb. Nem értem miért nem lehet a kódban egy sorban megadni a 3 fuse regiszter értékét a PIC hez hasonlóan (Config _word). Az AIRDUINO IDE ben pedig nem találok olyan lehetőséget ahol a fuse regisztereket be tudnám állítani. Van ennek valami egyszerű, "bolondbiztos" módja? Mert ahogy láttam még ki is zárhatom magam véletlenül a programozásból ha félre nyúlok.
Helyesbítek... AVRDUDE.. nem AVRDUINO...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Digispark

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az AVRDUDE-hez van kezelőfelület:
BitBurner néven.

Vagy AVRDUDE-GUI
Vagy AVR8_Burn-O-Mat
Vagy AVRDUDESHELL

Győzz válogatni :)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Re: Digispark

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Robert írta: 2021. november 30. kedd, 0:27 Az AVRDUDE-hez van kezelőfelület:
BitBurner néven.

Vagy AVRDUDE-GUI
Vagy AVR8_Burn-O-Mat
Vagy AVRDUDESHELL

Győzz válogatni :)
Nagyon köszönöm a supportot, nekiállok szemezgetni. :)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Re: Digispark

Hozzászólás Szerző: rfamp »

rfamp írta: 2021. november 30. kedd, 3:58
Robert írta: 2021. november 30. kedd, 0:27 Az AVRDUDE-hez van kezelőfelület:
BitBurner néven.

Vagy AVRDUDE-GUI
Vagy AVR8_Burn-O-Mat
Vagy AVRDUDESHELL

Győzz válogatni :)
Nagyon köszönöm a supportot, nekiállok szemezgetni. :)
Végül a AVR8_Burn-O-Mat ra esett a választás, kérdezném hogy a Digispark esetében használhatom a nativ USB felületet a csatlakoztatáshoz vagy ez csak ISP n a lábait "bepókozva" tudom megvalósítani? 2 féle adapterem van, egy "mezei" SERIAL - USB átalakító és egy STLINK adapter. Hogyan kéne ezt bekötnöm hogy jó legyen? Lévén hogy a kontrolleren MISO - MOSI felület van, a soros átalakítón RX - TX, az STLINK en pedig RST, SWDIO, SWCLK, SWIMM. Nem szeretném hazaverni a digisparkot, se a konvertereket. Mit hová kéne kötnöm hogy a fuse biteket be tudjam állítani?
Válasz küldése