Rádiós jeltovábbítás MCU -> MCU???

Avatar
scoutmasterst
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007. február 16. péntek, 7:00

Rádiós jeltovábbítás MCU -> MCU???

Hozzászólás Szerző: scoutmasterst »

Érdeklődni szeretnék, hogy nem tudtok e olyan alkalmazást, ami lehetővé teszi, pl. egy MCU által verérelt berendezés távirányítón (de nem infra vagy hasonló, hanem rádiós) való irányítását. A válaszokat és hozzászólásokat előre is köszönöm!
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Attól függ, hogy mit szeretnél:
Ha jelfolyamatot (soros, stb.) szeretnél továbbítani, az problémás, bár megoldható.
Ha csak kapcsolójeleket, akkor 16 kódvariációig a HCS-t (HCS301-HCS512) javaslom, ez kb. 10-20 méterre hatásos.
Avatar
scoutmasterst
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007. február 16. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: scoutmasterst »

Hát gyakorlatilag csak kapcsolójelet, impúlzust pl. tv távirányító, csak nem infrásba vagy pl egy rádiós játék autó ilyenre gondoltam, csak nem igazán tudom, hogy lehetne megvalósítani az adóját illetve a vevőjét, illetve hágy un. utasítást tudnék vele leadni?
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Amit írtam párossal, 4 biten 16 utasítás vihető át. Microchip gyártja.
Ha részletesen érdekel a dolog, akkor javaslom elolvasni ezt: chipcad.hu/download/hcs.pdf
Elég masszív anyag, de a működés belől megérthető.
Adórészhez elég egy 1 tranyós megoldás, a vevő részhez pedig 433MHz AM vevő.
A diplomamunkámban is ilyen van (nem reklám!):
mz_p_x.tvn.hu/129_2006.pdf
Avatar
pkedvessy
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. január 1. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: pkedvessy »

CYPRESS modullal meg lehet oldani a dolgot! SPI porton keresztül kommunikál a mikrovezérlővel, és tetszőleges hosszúságú adatot tudsz vele átküldeni!
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Sziasztok!

Nobody_hun írta, hogy ismeri ezt a HCS301-512-es párost. Szeretnék segítséget, tanácsot kérni!
Én most ezzel a párossal kínlódok, nem igazán akar sikerülni az összehangolás. Kerti lámpa+kapu távirányítást szeretnék összehozni. Láttam, a SOS-nál vannak előre programozott szettek, de szeretném eme tudást magaménak tudni.
Ott tartok, hogy egy tesztpanelre megépítettem az adót és a vevőt. A ki, ill. a bemenetek egy szál vezetékkel össze vanak kötve (433 MHz-es rész egyenlőre kihagyva), a vevő led-je adáskor villog, de nem sikerül az összehangolás.
Nagyon megköszönnék egy működőképes bin párosítást, mert nem tudom, hogy hol hibázok.
Az 512-ben lévő checksum sztem jó, mert különben hibát dob programozáskor. Ez a 10 bájt van benne most:

Kód: Egész kijelölése

22 22 22 22 22 22 22 22 00 F0
Néztem a terminal progival az adóból kijövő adatcsomagokat (2000 baud), azon úgy látszik, hogy minden újabb gombnyomásra bizonyos bájtok változnak. Gondolom az ugrókód miatt van.

Előre is köszi a segítséget:

Vavi
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Huh. Sok kérdésem van:
Egyezik a gyártó kód az adóban és a vevőben?
Adóban a sorozatszám stimmel?
A vevő "megtanulja" az adót?

A gyártó kód kritikus, mert csak azt az adót tanulja meg, aminek ugyanaz a gyártó kódja, mint önmagának. Ezért nem lehet párosítani különböző gyártók adóit és vevőit.
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Köszi a segedelmet előre is.

A sorozatszám: többet is kipróbáltam, most a 2222-2222-2222-2222 van benne az adóban is, a vevőben is. A vevő bin-je az előző hsz-emben benne van, a adó adatai pedig ezen a képen:
Kép
A feltöltést Elnec MEMprog2-vel csinálom a HCS301-nél, az 512-est egy kölcsönkapott Mikroklub-os Mikropo programozóval zargatom.

Hát hogy megtanulja-e, abban szinte biztos vagyok, hogy nem. A jelenség: megnyomom a tanító gombot, a led világítani kezd --> megnyomom az adó egyik gombját, a led elalszik --> az adó ugyanazon gombját megnyomom még egyszer, akkor a vevő led-je felvillan kb 1 mp-re és kialszik.

Sokféle beállítással próbálkoztam (egész nap ezzel görcsöltem), de nem jutottam előrébb :-(

Üdv.
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

A config word-ben vannak az azonosító bitek, amiket nem tudtam kibogarászni, hogy mire is valók. Ezeket véletlenszerűen írtam be.
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Azóta is folyamatosa kínlódok ezzel a HCS301-el.
Az azonosító bitekről találtam valamit. Remélem jól értelmeztem, hogy a sorozatszám (ez nálam most &H1111111) alsó 10 bitje.
Tehát a &h1111111 --> &b1000100010001000100010001
ennek elvileg az az alsó 10 bitje ez volna : 1000100010 ?
Próbáltam már elég sok féle variációval, de nem akar menni :-(
Egy kérdés meg csak most merült fel bennem: minden egyes próbálkozás után törölni kell (a 8 mp-es gombnyomással) a HCS512-es memóriáját?

Üdv.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Itt az „alsó” az kisebb helyi értéket jelent.
És tudvalevően a számrendszerekben a jobb oldalon vannak a kisebbek!
8)
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Tehát akkor így volna jó, hogy: 0100010001 ?

Kép

Behelyettesítve &b0000110100010001

Próbáltam egyébként így is, de nem sikerül.
Lehet, magasra tettem magamnak ezt a képzeletbeli lécet :(
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Szerintem ott keveredsz el, hogy a 301-esnek 12*16 bit a memory map-je, az 512-nek 10*8 bit.

Gyártó kódnak összesen 64 bit kell (csak más "csoportosításban"), elsőre add meg a "0123456789ABCDEF"-t.

Ellenőrizd a 512 configjában, hogy a tanulási algoritmus mi. Elsőre javaslom, hogy a secure legyen 0, a LRN[0:1] pedig: 00

Nem kell próbálkozásonként törölni az 512-t, villog a led, amikor teli van és újabbat akarsz tanítani.

Az 512 törlése után mindig van 1db teszt adó, aminek a sorozatszáma 0.
Ez csak akkor törlődik, ha megtanul egy nem 0 sorozatszámú adót.
Tehát, ha az adódat 0-ra programozod, akkor tanulás nélkül felismeri (persze előtte memória töröl).

Írj, ha van eredmény.
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Köszönöm, hogy foglalkozol a nyűgömmel!

Átírtam az 512-est az alábbiak szerint:
Kép

A 301-est pedig így:
Kép

Itt most a serial direkt lett 0, hogy ki tudjam próbálni a tanítás nélküli tesztverziót, de ez sem akaródzik menni. Mikor 0 a szériaszám, akkor azt vettem észre, hogy ha tanítani akarom (azt már tudom, hogy nem lehet),akkor a vevő ledje már az első gombnyomásra is egy 1 mp-es felvillanással reagál. Ha a szériaszám nem 0, akkor csak a második gombnyomásra teszi ezt.
A Key_0-Key_3 -ban lévő bájtokat pedig sokféle variációban próbáltam, a siker elmaradt.
Amikkel délelőtt próbálkoztam (a csupa 2-es verzió), akkor abban bíztam, hogy ha nem is jó sorrendben adom meg a gyártókódot (Key_,1,2,3), mivel minden érték a kettes, a sorrend nem számít.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a bibi.

Üdv.
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Na még mindig semmi. :-(
Átírtam a gyártókódot csupa 1-re, a sorozatszámot nullásra, de így sem megy. Közben rájöttem, hogy az Elnec programozóban van egy opció, hogy ha kipipálom ezt, akkor automatikusan beállítja az azonosító biteket a sorozatszám alapján a konfigurációs Word-ben. Gyorsan leellenőriztem az eddigi próbálkozásaim ezen részét, és a gond nem ezekkel lesz. Szerintem.

Mikor a nullás sorozatszámú az adó és nem lehet tanítani, ebben az esetben egy gomb lenyomásakor a vevőnek fel kell kapcsolnia az adógombhoz tartozó LED-et?
Már kicseréltem próbaképpen mindkét IC-t, hátha hibás valamelyik, de nem volt változás. A 301-t próbáltam másik programozóval is, ez sem hozott eredményt. Már gondoltam arra is, hogy esetleg a Mikropo programozó (az 512-est írom ezzel) hibázik, de ezt azért nem tartom valószínűnek, mert ha nem jó a checksum, akkor hibát dob íráskor.
Az esetleg nem lehet gond, hogy az adó és a vevő is ugyanazon tápról (5V) ketyeg?
Válasz küldése