Programkód átírása

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

https://circuitjournal.com/arduino-ov7670-10fps
Megépítettem a linken található rendszert, és most azt szeretném, hogy a kijelzőn megjelenő kép negatívja legyen a kamera által vett látványnak (a fehér fekete, a fekete fehér…). Tanácsot szeretnék, hogy a rendszernek melyik részébe érdemes az eredményért belenyúlni. Én valamiért leginkább a program kódját szeretném megváltoztatni a megfelelő helyen.
A kijelzőt is szeretném kicserélni egy hasonló felbontású monokróm (sima) LCD kijelzőre, mit tudnátok nekem javasolni?
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Nem volt türelmem megvárni valakinek a válaszát - lehet, mert nem írtam, hogy sziasztok, meg ilyesmi; majd legközelebb - és egy inverter IC-vel (7406) próbálkoztam. Ha egy ilyen IC-t illesztettem a kijelző elé, akkor nem volt kép, csak világított a kijelző; ha két invertert illesztettem a kamera után, akkor volt kép, csak nem negatív. Úgy látszik, mindenképp a programkódban kell valamit megváltoztatni. Habár - az eddig beérkezett válaszokból - úgy tűnik, ez nem lehetséges. Az okostelefonnal meg lehet csinálni egy "infravörös" aplikációval...
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Szia mikcip! Cseréld ki a 7406-os IC-t 4049 IC-re!
Kösz a tanácsot, a 4049-essel tökéletesen működik.
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Sziasztok!
Hogyan tudnám elérni, hogy a kijelzőn megjelenő kép, egy potméter jobbra-balra forgatásával elmozduljon (a forgatás mértékének megfelelően)?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kép invertálása:
Lehet kamera és lehet LCD oldalról is. Ott a regisztereket kell meglesni - általában a libraryban a .h állományban vannak ezek az alapparaméterek...

Potmétermozgatás:
- gyakorlatilag képmanipulálás. Kérdés: mit teszel a szélén lejövő és bejövő tartalommal?

A használt adafruit_GFX nem tartalmazza a képmozgatás/shiftelés funkciót...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

mit teszek a szélén lejövő és bejövő tartalommal?
Semmit. Nincs jelentősége, nem számít, nem kell vele foglalkozni.
Sajnos a kérdésem továbbra is aktuális: Hogyan tudnám elérni, hogy a kijelzőn megjelenő kép, egy potméter jobbra-balra forgatásával elmozduljon (a forgatás mértékének megfelelően)?
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

mit teszek a szélén lejövő és bejövő tartalommal?
Semmit. Nincs jelentősége, nem számít, nem kell vele foglalkozni.
Sajnos a kérdésem továbbra is aktuális: Hogyan tudnám elérni, hogy a kijelzőn megjelenő kép, egy potméter jobbra-balra forgatásával elmozduljon (a forgatás mértékének megfelelően)?
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: pipi »

analóg bemenet segítségével olvasod a poti állapotát, majd átkonvertálod a mért 0..xxx tartományt -xx - 0 +xx tartományra, az xx nyilván az a képpontszám amennyivel mozogjon a képed jobbra-balra... "Tudod mi van a képernyőn" újrarajzolod az xx-vizszintes offszettel a képet, figyelve ami a képernyőn "kívülre" esne azt eldobod. Ha nem tudod mi van a képernyőn, akkor bele kell nyúlnod a képernyő rajzoló rutinba, hogy tárold a tartalmat...
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Jaj... kedves pipi! Ha én ezt csak egy kicsit is érteném, boldog lennék. Mit szólnál ahhoz, hogyha elküldeném neked a kódot, és Te beleírnád a szükséges változtatásokat? Amúgy az Arduinot már összeállítottam a kijelzővel, meg a kamerával, és a kódot is betöltöttem - böngészgettem is a sorokat - jól működik az összeállítás. Ehhez az Arduino Megához még a potmétert is egy LED-del kipróbáltam. Minden jó, csak éppen a kódba nem tudom hova illesszem a potmétert, no meg azt, amit Te itt leírtál.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: pipi »

Idő hiányában nem vállalom... Meg szerintem nem is biztos hogy meg lehet csinálni, valószinűleg kevés lesz a memória a kép tárolásához, manipulációjához. Az is lehet az lcd kezelésbe alapjaiban kellene belenyúlni. Az biztos hogy nem félnapos játszásdi
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Azért, ha nem is tudod magad rászánni, hogy megírj egy ilyen kódot, akkor is kösz, és talán a következőkben segíteni fog nekem az is, amit első válaszodban felvázoltál.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: pipi »

Én ikább választanék erősebb procit. Pl ESP32 nagy ram, nagy flash...
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Talán nem szükséges feltétlenül nagyobb procit választani ehhez a munkához, ha monokróm LCD-t illesztek az Arduinohoz. Egyébként is a végső változat monokróm lenne. Csak éppen nem találtam olyan típust, amit egy az egyben tudnék használni, kódátírás nélkül. Esetleg te tudnál ilyen LCD-t ajánlani...
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: pipi »

Passz. talán gugli barátunk...
mikcip
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2022. augusztus 10. szerda, 18:33

Re: Programkód átírása

Hozzászólás Szerző: mikcip »

Ott keresgéltem, de a rengeteg, sokféle LCD kijelző kínálat között - mivel azt nem írták ki, hogy melyik színesnek ugyanolyan a bekötése, mint a monokrómé - már úgy éreztem magam mint egy fuldokló. No mindegy... ezt most nem annyira sürgős.
A másik kérdésem, hogy vajon szerinted a képernyő jobbra-balra mozgatása nem egyenértékű-e a képernyő görgetésével, illetve fel lehetne-e valahogy használni az én célom megvalósítására?

for (uint16_t i = 0; i < maxscroll; i++) {
tft.vertScroll(0, maxscroll, i);
delay(10);}

Persze, ehhez a képernyőt el kell fordítani:

tft.setRotation(r); //setRotation(uint8_t r)
Ez a kód elforgatja a képernyőt: 0=0, 1=90, 2=180, 3=270.
Válasz küldése