Atmega32 HVPP mód

Ha a chip nem reagál a programozóra...
ChCh
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. május 22. hétfő, 12:15

Atmega32 HVPP mód

Hozzászólás Szerző: ChCh »

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy tud-e nekem valaki néhány chip hvpp-ben való konfigurálásában segíteni? Van pár qfp44 Atmega32(L és A) chipem, amiket szeretnék akkumulátor töltőkhöz felhasználni, de valamiért isp-ben már nem olvashatók. Rendelkezésre áll egy kínai STK500 3 az egyben programozó (ISP, HVPP, HVSP), egy qfp44-dip40 adapter. Ezeken kívül van egy USBTiny, egy USBASP és egy Arduino Uno R3. Az stk500-at szeretném első sorban hvpp módra bírni Atmel Studio 7-ben, de valamiért nem tud kommunikálni a chip-el. Sajnos nem rendelkezem alapos ismeretekkel, de lelkes kezdőként szívesen tanulok. Előre is köszönöm ha megpróbál valaki segíteni ebben!...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Atmega32 HVPP mód

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az AVR-Studio 7 helyett a 4.19-et használd.
A AVR-Studio 7-esben sokminden le van korlátozva a STK500-hoz!

Kérdés,. hogy akínai klón megszólítható e AVRDUDE-val - ott a sok paraméterrel először a ChipID-t olvasd ki! Utána jöhet bármi...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
ChCh
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. május 22. hétfő, 12:15

Re: Atmega32 HVPP mód

Hozzászólás Szerző: ChCh »

Szia!

Köszönöm a válaszod! Rendben, lecserélem a Studiot ha sikerül...Közben kiderült, hogy az adapter lezárt csattal nem érintkezik rendesen a chippel, és nyitott állapotban ujjal kell lenyomnom a chipet az érintkezéshez. Így már felismeri az ID-t, de programozni, menteni, illetve biteket állítani nem igazán hajlandó így sem. Ami többszöri próbálgatással sikerült, hogy nagynehezen vissza tudtam állítani gyárira a high és low fuse-okat (szerintem valamit lassítani kellene szoftveresen vagy hardveresen, mert valami RDY/BSY timeout hibákat jelez), így már isp-ben AVR Dudess-el sikerült elvileg programozni és lementeni is, jó lassúra állítva az isp órát (10KHz körül ha jó emlékszem), de nem vagyok benne biztos, hogy értelmezhető adatot sikerült-e feltölteni és lementeni a chipre...Egyébként próbáltam az AVR Dudess-el összehozni az STK500-at, de nem sikerült valamiért. Több eszköz fajtát is próbáltam kiválasztani miután az stk500-ra nem reagált. Lehet más driverrel kellene megszólítatni. Az AVRDUDE-ban egyébként lehet hvpp módban programozni?...
Válasz küldése