Nokia és egyéb telefon LCD-k

Hogyha sikeresen O/PLED illetve hagyományos alfanumerikus - esetleg tán grafikus kijelzővel gyűlik meg a baja valakinek:)
Avatar
DJTacki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008. augusztus 11. hétfő, 6:00

karakter méretek

Hozzászólás Szerző: DJTacki »

Üdv mindenkinek! Hosszu agyalás után sajnos nem sikerült megoldást találnom,igy irok nektek...
A probléma az lenne, hogy van egy(innenonnan összeollózott,köszönet érte pl az airsoft projectnek:)) müködőképes,optimalizált 3310 lcd kiíró rutinom,amihez tartoznak a 7x5-ös alap karakterek.ezzel nincs is semmi gond, viszont nekem kellene olyan "font" is,ami legalább 2x akkorába jeleniti meg a betüket,számokat, elsősorban jó lenne ha a meglévő 7x5-ös karaktereket "konvertálná" valahogy, de semmiylen algoritmus ötletem nincs:( tudnátok segíteni, hogy ezt hogy szoták megoldani? egyet találtam(http://www.microsyl.com/nokialcd/nokialcd.html), de sajnos c-ben íródott, és teljesen más logikát követ mint az én megoldásom...ha szükséges postolom a kódomat is, előre is köszi, és bcosi a hosszú postért.
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Mi sem egyszerűbb:
"kockás füzet", és a meglévő kisebb méretű alapján szerkesztesz új karaktereket.
Kicsit kiegészíted a rutint hogy kezelje a dupla méretet, és már kész is :)

Én mondjuk a Bascom font editorral készítettem új készletet hozzá, majd alakítottam át a nekem megfelelő módon. (némileg eltér a struktúrája az általam kitalálttól)

Ha megvan a logika a működésről, akkor már egyszerű a dolog.
Szóval tessék próbálkozni, ha nagyon nem megy akkor kirakhatom az én megoldásomat, de találni is lehet még kb. 100 félét a neten...
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

DJTacki: Olvastam amit a chat szobában írtál.

Nekem egy új karaktertábla készítése tűnt kézenfekvőnek,(16x14) nem is gondolkodtam más megoldáson. Természetesen létezhet még sok más megoldás is a megvalósításra.
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Hello!

Akadt némi problémám a színes kijelzőkkel, pontosabban a Showpic függvénnyel Bascomban.
A súgó ide vonatkozó részét elolvasva arra jutottam hogy a BascomPictureConverter-el konvertált kép mérete (x-y) 8-al osztható kell hogy legyen.

Az a probléma hogy bármekkora képet készítek, bárhova is pozicionálom a kijelzőn, mindig szétcsúszik, az alsó harmada szép színes rizsára hasonlít...

Mcs fórumot olvasgatva a hw, soft stack, frame size emelését is kipróbáltam már minden verzióban, persze siker nélkül.

A kijelző egy siemens cx65-ből van, egy spéci módosított lib van hozzá, de pcf8833-as (nemtommilyenpontosan) nokia kijelzővel is ugyanez a helyzet..
A vas jelenleg M32, de próbáltam már M8, M16, M163, M64, M128, M1280 procikkal is...

Valakinek ötlet, tapasztalat? :?:
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Pontosítok kicsit, LCD RGB-8 Converter a program pontos neve.

A mono grafikus kijelzőkkel egyébként semmi gond nincs, csak a színesnél van ez a jelenség.
Hooligan01

Hozzászólás Szerző: Hooligan01 »

Hello!

Eljött az ideje hogy feltegyem(egy részét) amit még 1x beígértem, 64x128 -as kijelzőkezelés ügyben... :)
DJTacki ösztönzött némileg privátban, ezért is került ez most fel.
Remélem érthető valamelyest, főleg a nagy méretű karakterek kezelése.
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Up ... 128LCD.RAR
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Up ... 6b1713.pdf

Eredetileg Samsung S6B1713 COG (64128G Displaytech) kijelzőhöz készült, de alig tér el a PCD8544 (pl. Nokia 3310, stb.) vezérlésétől.

Ez csak egy lehetséges módja hogy lehet pl. Nokia kijelzőket használni erre-arra... Amikor ezt készítettem, csak a lentebb felsorolt dolgok voltak a mérvadóak. Ma már másképp csinálnám.... :mrgreen:

Hogy mit tartalmaz?
- kijelző init
- sor, oszlop, és lapcímzés (lásd adatlap)
- 6x8 -as karakterek, kis és nagy betűk, (kis)ékezetes karakterek
- 16x14 -es karakterek, kis és nagy betűk, (kis)ékezetes karakterek
- egyszerű bar-graph, ami paraméterezhető (szélessége pixelben)
- stb, már nem emlékszem :)

Amit kivágtam(mert én is loptam):
- Spektrumanalizátor DFT-vel.
- És még pár dolog...
- Bocs :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=w-t_GhdIb10
http://www.youtube.com/watch?v=QWXoBmUC_nQ
http://www.youtube.com/watch?v=JSh0Uf-ItNE
Sajnos hang nincs a videók alatt... :(
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Font Editor

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Készítettem egy font szerkesztőt bascomhoz, mert ami van beépítve az nekem nem volt jó...

http://www.tanyalap.hu/Moslekos/dogman/ ... 1_beta.exe

Kép

Egyenlőre be kell tölteni neki egy alap bas fájlt ami tartalmazza az alapértelmezett karakterkészletet. (telepítő tartalmazza)

Hooligan01 Airsoft speed meter projektjéből választottam a nokiaascii.bas-t (utólagos engedelmeddel :))
elég átlátható, és bármelyik másik bascom projektbe könnyen beszúrható.

Szóval betölti a fájlt, és a listában az adott sorra kattintva átteszi bal oldalra a kívánt karaktert. Szerkesztés után a jobbra nyíl gombbal lehet visszaküldeni az adatsort a listába.
A "listára kattintáskor betölti a karaktert" funkció kikapcsolható (bal alsó pipa), ekkor értelemszerűen a balra nyíl gombbal lehet a karaktert áttenni mátrixba. Így lehet pl egy karaktert egy másik helyre átmásolni.

Ha van igény továbbfejlesztésre (tetszőleges méretű karakter tábla létrehozása, stb...) akkor írjatok.
Gyakorlatilag a BMP kép kiíratását teszteltem nokia 2 color kijelzőre, akkor jutott fejembe az egész, lesz még egy bmp->hex-data konverter része is mindenképp.
Avatar
gerg0
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008. április 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerg0 »

Sziasztok!
Van nekem egy Nokia 6101-es mobilból való külső színes kijelzőm, 98*67-es a felbontása. Rákötöttem egy atmega88-ra, be is indult a Bascom példái között lévő minta progival.

Annyi a problémám vele hogy a színeket és a X-Y irányt invertálni kéne, mert ebben különbözik ez az LCD az elterjedtebb, szintén PCF8833-as vezérlésűektől.

Arra szeretnék választ kapni hogyan tudnám rendesen beállítani ezeket?
Itt a program:

Kód: Egész kijelölése

$lib "lcd-pcf8833.lbx"                                      'special color display support

$regfile = "m88def.dat"                                    
$crystal = 8000000                                          '8 MHz

'First we define that we use a graphic LCD
Config Graphlcd = Color , Controlport = Portc , Cs = 3 , Rs = 0 , Scl = 2 , Sda = 1

'clear the display
Cls

 'predefined contants are making programming easier
Const Blue = &B00000011                                    
Const Yellow = &B11111100
Const Red = &B11100000
Const Green = &B00011100
Const Black = &B00000000
Const White = &B11111111
Const Brightgreen = &B00111110
Const Darkgreen = &B00010100
Const Darkred = &B10100000
Const Darkblue = &B00000010
Const Brightblue = &B00011111
Const Orange = &B11111000

'make a box (background)
Box(0 , 0) -(98 , 67) , White                               
Circle(45 , 20) , 10 , Blue
'select a font
Setfont Color8x8
'and show some text
Lcdat 55 , 0 , "gerg0" , Black , Yellow
End
$include "color8x8.font"
Az LCD-n pedig ilyen: http://img16.imageshack.us/my.php?image=lcdtest.jpg

Arra már rájöttem, hogy az "lcd-pcf8833.lbx"-et kéne valahogy átírni, de fogalmam sincs hogyan.

Ha bárki tud segíteni, azt megköszönöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az LBX-t sehogy... az leforditott fuggvenykonyvtar... Es ha az LCD-t rakod be elforgatva? :)

"No SOURCE code from the library may be distributed in any form"
Avatar
gerg0
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008. április 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerg0 »

Akkor ennek annyi... :(
Az LCD lehetne fordítva is berakva, de az Y irányt ettől még mindig meg kéne fordítani, mert a betűk tükrözve vannak.

Nemsokára kipróbálok egy C-ben írt meghajtót, azzal megy rendesen.

Köszönöm a segítséget!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Vagy C-> Bascom átfordítás....
nem lehet olyan ördöngősség...

Csak ekkor ugye elbukod a Bascom beépített függvényeit, mint Fill, Box, Line :(.
Bár ha valaki belebújik, akár meg is írható....:)
Viz

Hozzászólás Szerző: Viz »

Kedves Mindenki!

Szeretnék Nokia 3310-es kijelzőn betűméretet növelni.

Ez a karakter kiíró függvény:

Kód: Egész kijelölése

byte LcdChr (byte ch)
{
    byte i;

    if ( LcdCacheIdx < LoWaterMark )
    {
        LoWaterMark = LcdCacheIdx;
    }

    if ( (ch < 0x20) || (ch > 0x7b) )
    {
        ch = 92;
    }

        for ( i = 0; i < 5; i++ )
        {
            LcdCache[LcdCacheIdx++] = pgm_read_byte(&( FontLookup[ ch - 32 ][ i ] ) ) << 1;
        }

    if ( LcdCacheIdx > HiWaterMark )
    {
        HiWaterMark = LcdCacheIdx;
    }
    LcdCache[LcdCacheIdx] = 0x00;

}
A FontLookup konstansban vannak az 5X7 pixeles karakterek. Arra gondoltam, hogy a háromszorosára kellene növelni, azaz 15X21 pixelesre, így két sor fog elférni a 48X84 pixeles kijelzőn.

A karakterek megtervezését és azok "átkonvertálását" meg tudom csinálni hex-be, de tovább már nem tudom.

Hogyan kellene tovább? Milyen konstansba és hogyan kellene beleírnom a karaktereket?
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Rajzoltam egy lbr-t Nokia LCD-hez:

http://www.tanyalap.hu/Moslekos/dogman/ ... H-7779.lbr

a 7779-es a legelterjedtebb, én spec ingyen szerztem be 3-4 darabot gsm bolt "kacatos" dobozából.

LPH 7366 Nokia 5110, 5120, 5130, 5160, 6110, 6150
LPH 7677 Nokia 3210
LPH 7779 Nokia 3310, 3315, 3330, 3350, 3410
LPH 7690 Nokia 6210
Avatar
broland
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009. április 20. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: broland »

Sziasztok
Szeretnék érdeklődni, hogy melyik szines, grafikus nokia kijelzőt lehet avr chipshez a legkönnyebben illeszteni, amit a bascom is támogat.
Előre is köszönöm.
Üdv Roland
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nokia ill Siemens kijezőkkel láttam mintát....
De ez csak 1-1 projekt erejéig javasolt... a kijelzők túl gyorsan változnak....
Válasz küldése