[OFF] Pihenő pákások/programozók témája

Szerinted van értelme a témának?

A szavazás 2010. május 4. kedd, 15:02-kor befejeződött.

Igen.
8
44%
Igen.
8
44%
Egy kicsit.
2
11%
Tárhelyfoglalás.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18

Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

[OFF] Pihenő pákások/programozók témája

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

"Kedves Fórumozók!

Sokszor nyílt már olyan téma, ami nem tartozik szorosan az oldal tematikájához, ám mégis szükség van olyan nagyon fontos témák kitárgyalására, mint például: esik a hó, kisfiam ma végre csöndesen aludt este, láttam egy macskát fejjel lefelé mászni a hipertérben és hasonló eszméletlenül fontos téma.
Ezek a témák jók, mert sokunk egész nap melózik vagy tanul, és este jól esik neki, egy kicsit szabadabban, elektronikától nagyon távol álló dolgokról beszélgetni."
Na most ez a téma ezért nyílt meg,hogy itt minden nem az oldal tematikájához tartózó dolgot, anyázást( :D :D ) meg mindent ide lehet írni.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Bascom Bascom Bascom Bascom Bascom Bascom Bascom

:)

Látom a recesszió elérte a szakmát, nincs új projekt unatkozik a nép. :D

Az ötlet nem biztos hogy rossz, valami ilyesmi lehet a hobbielektronika találkozó is. Lehet egyszer mi is elmegyünk sörözni, vagy kihívjuk focimeccsre a Pic-esek fogyó táborát.
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Én benne vagyok AVR VS pic(ike) !!!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Amúgy most komolyra fordítva a a szót, nekem az a véleményem, hogy a kulturált beszélgetés a digitális világban is kötelező nem csak a verbális kommunikáció során!
-= STK500 =-
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Jó is a kultúrált beszélgetés csak ha különböző kultúrák találkoznak, az néha szikrázik. :)
Valamint személy szerint nem szoktam neten dumálgatni, mert elég időrabló így írogatni. Maradnak a rövid ércelődések, stb..
Ahogy látom itt más sem gondolkodik másképp hisz akkor pörögne a chat. Mert ugye az is van itt.
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Helló.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Sziasztok!



Van némi viccem amit ma láttam meg és nagyon kellett kcagjak:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A nő általános leírása

A nő abban különbözik a tranzisztortól, hogy nem három, hanem négy lába van. Tehát inkább két darab ellenálláshoz lehet hasonlítani. Panelbe ültetését nehezíti, hogy lábai nem ónozottak. A lábak végén lévő bemetszések néha lakkozva vannak, a lakkozás színéből a processzor bonyolultságára lehet következtetni. A rikítóra lakkozott példányok általában igen egyszerűek, visítva nevetnek, és nem értik, a hajó miért úszik a vízen, hiszen vas...
Egyébként e bemetszések léte gyártástechnológiai okokra vezethető vissza, gyakorlati hasznuk nincs. Sőt, ha szükséges a nő rögzítése, ajánlatos ezeket lecsípni, lereszelni stb.

A nő 1 (bél)csatornás.
MOS, de ha megkérik, vasal is.
Felső végén egy ütésnemálló tokban helyezkedik el a központi egység. E központi egység bonyolultsága változó, általában fordítottan arányos a formatervezés színvonalával. A fejlett, 3 bites processzorral és 17 bites memóriával rendelkező példányok gyengén formatervezettek, míg az egyszerűbbek (1 bites processzor, 1 bit memória) igényesebb külsejűek.
A nőnek két füle van, tehát szállítható.
A nő képes a karakterfelismerésre, különösen az „1000 Ft”, az „5000 Ft” és a „10000 Ft” karaktersorozatok felismerésére.
A nő input-output eszközei a felső és a középső részén helyezkednek el. A felső részén az input, az alsó részén az output eszközök. Megemlítendő, hogy az alsó részen található egy igen fontos input-csatlakozó, a memóriabővítő hüvely. (6,3 Jack) Ezenkívül néha a felső input eszközök outputként is működnek. Például: akkumulátorsav-túlfolyás esetén, és ezt az OF flag is jelzi.
A nyaknak nevezett részben futnak az adat és cím buszok, és egyéb érdekes dolgok, például egy gégecső. Az eszköz ezen tud port és egyebet szívni. A nyak sajnos elég rövid, ezért ha a CPU-t másik szobában akarjuk tárolni (mert például túl randa), akkor problémáink lesznek. Ha lejjebb megyünk, akkor két potenciométert találunk, a nőt ezzel lehet gerjesztett állapotba tekerni. A has közepén helyezkedik el az a nyílás, amin a gyártáskor a nő légmentes lezárása előtt kiszívják a levegőt.
A nőt ne tároljuk függesztve, mivel gyárilag lábakra van szerelve, állítsuk mindig ezekre. Ha a nőt esetleg fektetve tárolnánk, a lábait akkor sem tanácsos leszerelni, mivel ez árt az esztétikai megjelenésének, és a körülményes visszaszerelés miatt nekünk kell majd reggelit készíteni.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Mondja, milyen kapcsolatban all az edesanyjaval?
384kbit
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Az Autóközlekedési TanIntézet (ATI) WC falára írva:
"A nők ne akarjanak autót vezetni! A nők vezessenek inkább áramot!!"


Valaki ha még talál vicceket ide benyomhatja. :D



"Az ötlet nem biztos hogy rossz, valami ilyesmi lehet a hobbielektronika találkozó is. Lehet egyszer mi is elmegyünk sörözni, vagy kihívjuk focimeccsre a Pic-esek fogyó táborát."

Egyébként tök jó ötletnek tartom a találkozást. Mit szóltok Május 9-11 között? Akkor Pesten leszek. És lehetne egy jó találkozó. Bár ne sörözés legyen, mert itt még vannak 12 évesek is. Jó lenne egy vagány börze,valami sütés-főzés(nem nagy dolgokra gondolok,hanem pl. valami bogrács...) és hát jó lenne valami kis projektbemutató,kiállítás féleség. Ami nagyon tetszene ha jönne egy IC-es tábor is,lehetőleg az oldalról,biztos van aki PIC-et programoz és jönne egy AVR-s csapat és egy jó PIC vs AVR lenne. De úgy,hogy pl. a PIC-esek mind készítenek egy valamilyen programot. Így az AVR-sek is. Lehet külön-külön is de olyan programokat kellene készíteni amik kihasználják az előnyüket. És ígyvégre kiderülne,hogy melyik a jobb.(Bár nem is kell kiderüljön,mert az AVR 151565114151561515215215615021151221561221501021515415415145-szer jobb, de azért nem lenne hülyeség a találkozó)
Ha írna Róbert ide be afórumba,hogy ő is mit szól,akkor lehetne egy topikot nyittani,ott megbeszélni és lehetne pl. php-be vagy html-be csinálni egy űrlapot. És a fórumon lévő minden tagnak írni egy körüzenetet és aki akar jönni pl. visszajelez. Bár ez komoly szervezkedéseket igényel,tehát,hogy hol legyen megszervezve és hát ki mit hozna és azért mindenki kellene hozzon egy kis pénzt... Lássuk mit szól Róbert!!




Sziasztok! :roll: :wink:
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Boldog névnapot Robi!!!!!!!

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

És ma az oldal készítőjének és tulajdonosának névnapja van. Kedves Róbert köszönjük! Sok sikert az oldalhoz, még hosszú üzemelést, egészséget, boldogságot és jó Bascomozást! :twisted: :lol:
Boldog névnapot!!!!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Nagyon Boldog Szeretettben Gazdag Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!
:D :D :D
Avatar
tibib520
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009. október 2. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: tibib520 »

Békés Boldog Karácsonyt kívánok Mindnyájatok számára! :)
Üdv Tibi.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Áh. Lehet mindenkinek megy minden elsőre, azért nem írnak. :) Mondjuk én is 1 hétig itthon vagyok, mert nincs meló. Lehet jövő héten már én sem fejlesztek. :(

Filozófiai témákat kellene indítani akkor. Az aktuális lenne.
Akkor Róbert írná, hogy
- nézd meg mi váltotta ki jelenlegi hangulatod
- emlékezz vissza volt e már hasonló
- akarsz e rajta változtatni
---stb

:)
Mondjuk a lelki támasz is sokat segít az embernek.

Közben átjöttem erre a témára nem akartam szétcsapni az ottani megoldás áradatot.

Tényled Drivert írt már valaki Win PC re Visual Studioban?
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Valamint nem lehetne hogy a legfrissebb fórum témák fixen legyenek kint az oldalon ne kelljen végig várni, és lehetne mondjuk az utolsó 10.
:D
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Na jó, megoldva.... Fórumtéma sor fixen :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Csak unatkozás ellen készülök én is:
- WEB2.0 (Wiki) rendszer bűvölése az oldalra,
- Elmaradt cikkek megírása,
- Régi cikkek linkjavítás, frissítés, friss infók felvitele,
- 24/48 időkibővítő tervezése,
- Újabb áramkörök tervezése....

Csak mert 7vége van :) ...
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Azt a mindenit. Ha ezt tudom kérhettem volna valami komolyabbat.

:D

Köszönöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Ez hasznos oldal. Sok feleség örülne ha az ember vagy a gyerek ezt megtalálná. :)
Válasz küldése