Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Sziasztok !
Szerintem .
Ha papír alapú könyv lesz , akkor 300-400-nál többet nem lehet eladni belőle . Az anyagilag maga a csőd . Ha a Robert az előadásai után árusítja , kb . 3000Ft-ért , akkor a kiadó kb. 1500-ért fogja adni neki . Az ő 1500Ft-ját pedig a kiadó bejelenti a NAV-nak . Így a felét leadózza a NAV-nak az 1500Ft-nak. A Webshop-ban még elmehet pár darab . Tárolás , postázás ...sok sok fáradsággal jár . Szerintem Róbert , tedd fel a Honlapodra letölthető formában ! Így szerintem minimalizálod a költségeidet . Az interneten ezzel "örökre" fönn is marad . Szerintem Üdv varga jano
varga jano
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

vargajano53 írta:Szerintem Róbert , tedd fel a Honlapodra letölthető formában ! Így szerintem minimalizálod a költségeidet . Az interneten ezzel "örökre" fönn is marad . Szerintem Üdv varga jano
Csak így épp nem térül meg a munkája.
Aki akarja így is el tudja olvasni a neten, akinek meg kell egyben, könyvben, kényelmességből, az igenis fizessen érte.
Korábban az ebook mellett szavaztam, de azért azz elfelejtettem negatívumként megemlíteni, hogy az sokkal könnyebben kalózosítható.
Bár a papír alapú könyvet se olyan nagy munka be-scannelni, meg OCR progival felismertetni benne a szöveget és már kész is a kalóz verziója, úgyhogy az csak késleltetné a kalóz verziót, de nem állíthatná meg.
Úgyhogy ebook.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hamár meg lettem szólítva :),

Vitaindító:

A következő ötletek merültek fel (általában a szakmai könyvek témában), hogy a kiadás lehet:
- papír könyv/nyomtatott könyv
- ebook
- tanfolyam, leckénként.

Előny/hátrány:
- papír:
E: lapozni lehet, jegyzetelni, olvasni, 5% ÁFA terheli (>48 oldal; >50 példány)
H: súly, költség, kell hozzá CD-n/letölthetően a mintakódok, egyszer elkészült, csak a következő kiadásban lehet frissíteni,

- ebook:
E: PC-n olvasható, könnyű nyomtatni, sokszorosítani, névre szóló lehet
H: sokszorosítható (kiadófüggetlenül), spec. eszköz kell a használathoz (eolvasó/tablet/PC) , 27% ÁFA tartalmú

- tanfolyam:
E: PC-n olvasható szabadon (saját célra) nyomtatható, névre szóló lehet, kötött sorrendben lehet didaktikusan tanítani vele, frissíthető folyamatosan
H: 27% ÁFA tartalmú, sokszorosítható (kiadófüggetlenül), nem jegyzetelhető

Terjesztés:
- saját kiadás: macerás, nagyobb árrés, de sok feladat, min 250-500 db-ot kell egyszerre nyomtatni, költségigényes
- kiadói: nagyobb területet lefed, a nettó ár ~60%-a a terjesztőnél van! A maradék 40% a kiadó ill a szerzőé :( . Ha a finanszírozás a kiadóé, akkor a szerzőnél ~4...8% marad.
- ebook/pályázat: Ingyen terjeszthető (pályázat finanszírozza meg), nincs járulékos költség, pályázati ktsg része a terjesztés.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Egy kis történelem: (ha már az alapkő letételnél ott voltam) :D

2011 Júni 29, Akkor már két éve készülő könyv körvonalazódik.
2011 Júni 30. Egy komoly érdeklődő (befektető) a láthatáron, ám további igényekkel áll elő.
(érvek, ellenérvek, szkanderbajnokság, de még nem dőlt el semmi)
2014 Október 23. Forradalomtól fűtött hazafias érzelmekkel, valaki kiáll a nosztalgikus emlékekkel bíró papír alapú jó illatú tudás mellett.
2016 Január..... ifjú titánok hada leporolja, na nem a könyv lapokat, hanem rég homályba veszett Témát.
Újragondolják a régi tudásanyagot, hogy az új kor elvárásainak is tökéletesen megfeleljen, ugyanakkor se szakmai sem eszmei értékéből ne veszítsen.
2016 Jan.9. Róbert pár statisztikai adattal finoman érezteti, hogy lefutott téma, és átfut az agyán, hogy "Jé ezt a Témát még nem tettem a ZÁROLT TÉMÁK közé?"
Még ezen a napon SanyiSay megpillantja a legutóbbi hozzászólások között és hagyja hogy elragadják a múlt érzelmei, mikor még az első pár AVR lábát drótozgatta össze serényen.

A könyvhöz csak annyit tennék hozzá:
Róbert, ha még nem küldted el nyomdába, hátsó borítót megkaphatom ESP8266 kampányoldalnak? Egy nap ide vagy oda nem számít. :mrgreen:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

A könyv (tervezett) borítója alakult át idővel...

Lett egyszép és nagy üres lap (sima fűzött könyv) a 60 nap alatt Arduino-é..
Az utolsó oldala...
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Üres lap? Jesszus. Pont a borító a lényeg. Legtöbb könyvben az az utolsó hely ahol még talál az ember színes képet. :)
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

:D
Ja, hogy ez már lerágott csont.
Kár...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az utolsó oldali lap az összefoglaló, ajánló, kedvcsináló kellene hogy legyen.
Valamikor majd egyszer talán ez meglesz hozzá...

Az Arduino és a Bascom kapcsán merült fel, hogy úgyis meg kell újítani a 60+15 nap Arduino tanfolyamot.
És a Bascom azokat mutatja meg, amiket az Arduino elfed...
Erős gondolkodás van abban, hogy a két eszközt/tanfolyamot egybe kellene rakni....

Ez viszont meg már egy kezdő és haladó könyv is jó lehet:). Az ismerkedőnek és annak, aki meg a miért és a mi van mögötte kérdést is átlátná. És nem csak egy nyelvet/elver ismerne meg....
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

Robert írta: Erős gondolkodás van abban, hogy a két eszközt/tanfolyamot egybe kellene rakni
Én örülnék, ha lenne ilyen könyv, tanfolyam.
De szerintem ez egy még szűkebb réteg, aki épp a kettő közt áll.
Mármint sok arduinos van, akit valójában annyira nem érdekel a hogyan, meg az adatlapok, csak azt akarják, hogy működjön az áramkörük és kész. Na de hogy még adatlapot is olvasgatni kelljen mindenhez, azt már nem... :)

A vérbeli Bascomosok pedig gondolom időnként Móricka ábrás, vicc kategóriába sorolják az arduinot, mert Ők sokkal jobban átlátják a dolgokat, így nekik az arduinorol tanulni már unalmas lehet. Főleg, ha az abszolút kezdőknek (még arduinoban is) való magyarázást kell hallgatniuk, mikor őket a mélyebb dolgok érdeklik.
De persze én nem tudom, erről a bascomosok tudnak nyilatkozni.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az Arduinosokat - ha nem érdekli a belseje - akkor azt a részt átlapozza.
Valahol el kell kezdeni... Ami előnye lenne:
- látok két nyelvet
- majdnem azonos a logikája, egyszerűsége
- Arduino Free, Bascom fizetős
- Megtanulható, bevezethető a mélyebb szintekig az ember (kit mennyire érdekel)
- Kezdő nem is tudja, hogy van ilyen is és a "fekete doboz logika" meg a mérnöki/gondolkodó agynak nem válasz :)


Pl. a digitalwrite/read rész:

- Hogyan vannak számozva a lábak, kapcsolási rajz
- mi a terhelhetősége
- 25mA/láb, d0...d7; d8...d13 ill a0...a5 max.160 mA; tapoldalon max 400 mA/taplab (D0...D13 illetve A0..A5)
- Processzor felepitese, portok, belso busz, portlabak es kivezetesek osszerendelese PortA/PortC (ezt egy Arduinos atlapozhatja. De 1 ev utan ha erdekli, siman ujraolvashatja a konyvet)
- felhuzoellenallas
- kimenet/bemenet
- labankent allithato
Miert lassu arduino alatt, es miert gyors a Bascomnal? Arduino alatt hogy lehet gyorsitani? (ha akarja olvassa, ha akarja atlepi)



Sorosport:
mit tud, konfiguralas
mi az a sorosporti hiba? neveleges sebesseg es a valodi? Hogyan merheto? miert csuszik szet?
Például itt már kitérek rá (haladó rész? Vagy csak jó tudni róla?)
http://www.tavir.hu/iot-2-arduino-at
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

Robert írta:Az Arduinosokat - ha nem érdekli a belseje - akkor azt a részt átlapozza.
Amit írsz jogos. Meg is lehetne oldani valami oldalszéli színkóddal, vagy jelöléssel, hogy mi az, amit az arduinosok átlapozhatnak, ha akarnak és mi az, ami már bascom.
Deep AVR. :D
Ettől átláthatóbb lenne egy kezdőnek.
És a bascomosok is könnyebben átlapozhatnák a nekik már alapnak számító részeket.

Én inkább az élő tanfolyamra gondoltam, mikor az aggályaimat kifejtettem. Ott nem tud az egyik, másik lapozni.
De könyvben, online tanfolyamban teljesen jó és hasznos lenne így.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

Online tanfolyam? Még egyszerűbb....
HTML alapúak a levelek, és egy sima link a levélen belül és egyből oda ugrik és ott folytatja :)


Élő tanfolyam?
Ott a kávészünetekbn hangzik el a magasabb szint :P


Persze ha van/lenne ilyen tanfolyam majd (tervek közt szerepel). De sosem egyszerű megszervezni, időpontot, helyet találni és min 20 főt összeszedni rá....
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

Hmmm, jó lesz ez.
Hajrá!
Válasz küldése