Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Mindenféle elektronikával kapcsolatos könyvelről...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kérdés, hogy a tervezés alatti (lassan 2 éve készülő) Bascom-AVR könyv mit tartalmazzon?

Kezdőknek készül, így aki 0-ról indul, azok is találnak benne érdekességeket. Haladó részen meg trükkök, programozási fogások is belekerülnek....

A tervezett témák:
- mikrokontroller (mi ez?)
- LED/nagyáramú kimenetek és bemenetek
- LCD kezelés
- soros kommunikáció
- I2C busz (EEProm, Portbővítő, óra)
- óra és ami mögötte van
- 1 Wire (hőmérő, ibutton, eeprom, ADC)
- SPI (SD, Ethernet)
- ethernet
- ipari buszok (485...)
- 7szegmens, grafika kijelző
- timer
- komparátor
- Tiny/Atmega/XMega
- programozás és alapok


Mi legyen? Milyen sorrendben?

Minden tippet előre is köszönök!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Könyv ami papír és visszaverődő fény kell az olvasáshoz? :D
Vagy könyv mint információ halmaz, mint ami itt az oldalon is megtalálható csak most részletesebben kidolgozott témákkal? :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nekem valahogy a nyomtatott könyvekkel soha nem volt szerencsém. Rengeteg helyet foglalnak körülöttem, és pont az nincs benne amit keresek.
No és persze keresni sem lehet benne CTL+F-el.
Mennyire van létjogosultsága egy nyomtatott könyvnek manapság?
Persze nehezebben koppintható. Bár már ez sem igaz.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Könyv ami a kezdőket az alapoktól bevezeti a Bascom/AVR és aprogramozás rejtelmeibe. A modellezéssel és az űrkutatással karöltve (mint kulcstémára felfűzve).


A köny az, aminek olyan fura szaga van, amikor hozza a postás. Nem egy karcosodó 5-10 évet megérő fényes korong amit galambriasztónak használnak :)

A könyv lapozható, firkálható, jegyzetelhető... És olvasható a buszon, metrón, repülőn. És hasznos információk vannak benne - bővebben mint az oldalon. Itt ha 1 cikk több mint 5-600 karakter (pl.: http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Co ... age&pid=49 - Bascom és a biztosítékbitek/programozó - ~15000 karakter, 2500 szó!)
Na ezt a WEBen és monitoron senki nem olvassa el. Egy könyvben rendezetten, lapozva tematikusan leírható.

Egy cikkre/ bejegyzésre azt mondják, hogy 4-500 karakter legyen. Hosszabb cikk max. 2000. Ez a könyv terjedeleme ezen túlmutat....

Ja, kereső: címszavak, lábjegyzetek, források... Ha jól van megcsinálva -> akkor még használható is lesz...
A koppintás, scannelés külön történet. Ár-tudás-ismeretanyag kérdése... Nálam jópár könyv van, amit megvettem. És a vége nyomtatás lett. kézzelfoghatóbb, használhatóbb...

Ötlet szinten felmerült a hang és videóanyag is. Ezek az oldalon lesznek... De még messze van. Éa emagyarázni valamit 1, esetleg 2 gépelt oldalon. Nehéz. Az I2C kommunikációt nézd meg :). Saját véleményema fordításról: olyan is :oops: . A WEBlapon írom át....
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nem győztél meg. :)

Már a regényeknél is a digitális olvasó felé kacsingatok mert nem kel cipelni a sok papírt. Asimov összesből egyet elvittem vonattal nyaralásra, legközelebb keresztrejtvényt fejtek. :)

Viszont eszembe jutott haverom aki kinyomtat mindent.
Szerintem a Forum oldalakat is kinyomtatta.
Néztem is rá nagy szemekkel.
Petróleum lámpa, hétfőn nincs adás a tévébe, könyvolvasás.
Hmmm....:)


Valamint a könyvbe utólag nem tudsz belejavítani. :P
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Fordításoddal nincs gond.
Abból tanultam meg mindent ami kellett.
I2C-t még nem néztem ugyan, de minden sok mást elolvastam, bemásoltam a minta progit, és adtam neki tápfeszt. Ment miden szépen, és értettem is.

Amit meg nem innen tanultam, arra használtam a google fordítót.
Na az a rossz.
Viszont szlovák, arab, és legfőképp kínai oldalakról nehezen találtam volna infót.

Többnyire igyekeztem felkészülni mielőtt kérdezek nehogy Kapu leharapja a fejem. Így legtöbbször nem is kellett kérdeznem. 8)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Lengyel, nemet, ukran. Ott vannak meg jo anyagok:)

Most török oldalról vettem párat :P
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Papír alapon is megvetted volna Törökül? :lol:
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Azért hogy kis hasznosat is írjak, programozási alapok, és hibakeresés egy jó fejezet lehet. Ne úgy nézzen ki a program mintha átment volna rajta az eke, és ne kiabáljunk ha nem indul el. :) Viszont ezt úgy kellene megírni hogy olvasás közben orrba is vágja az olvasót, hogy megjegyezze. :)
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Csak egy ötlet:
Nem lenne célszerűbb komplett könyv helyett füzeteket készíteni?
Egy-egy téma egy-egy füzet alapon...
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nem jó.

Könyvnek könyv szaga van, a füzetnek meg füzet szaga.
Nem ugyanaz. :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Füzetként... Nem rossz ötlet:)

Csak így megjelentetve ~4-6x drágább a teljes kötet :(

Az összekötése az ami necces innentől:(
Avatar
zolsza
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2008. október 14. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: zolsza »

Kezdő (nem abszolút kezdő), de kezdő vagyok. Egy ilyen könyvre szívesen áldoznék pénzt. Viszont szeretnék belőle e-bookot is. Többek között azért mert számítógépen is szeretném olvasni. Feleségem könyvkiadónál dolgozik, így belelátok a papíron történő könyvkiadás menetébe. A http://adlibrum.hu/kalkulator.php oldalon ki lehet számolni, hogy menyibe kerülne a kiadás.Itt e-bookot is készítenek. Én személy szerint egy ilyen könyvre ~3000ft körül szívesen áldoznék.
bakter
Avatar
tranzisztoros
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. április 7. szombat, 6:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: tranzisztoros »

Sziasztok!
Igaz, hogy ezek a beírások már nagyon régiek, de számomra nagyon érdekes volt olvasni Robi és SanyiSay vitáját.
Régen amikor még nem volt internet, nagyon sok elektronikával foglalkozó könyvet vettem,
többek között a rádió-tv működése javításával kapcsolatos.
Rengeteg Rádiótechnika füzetem, évkönyvem van. Nagyon jó elővenni ezeket a könyveket.
Amikor bekerült a számítógép a házunkba, akkor megvettem a C-64-es programozása,
majd később az AT286-nál a DOS-os könyvek jöttek.
A füzet kapcsán a az MHSZ Rádióamatőr füzetek jutnak eszembe, az is egy jó megoldás volt.
Manapság én is úgy vagyok, hogy sok dolgot olvasok a neten, de a könyvekben is keresem a megoldást.

Mindent összegezve, szerintem mindkettőnek van létjogosultsága.

Minden jót kívánok!
Avatar
katonafull
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2012. február 1. szerda, 7:00

Re: Nyomtatott Bascom-AVR könyv

Hozzászólás Szerző: katonafull »

Sziasztok!

Igaz, kezdő vagyok, de ebookra szavazok.
Mert pici, sok más könyvvel együtt el lehet vinni magaddal az ebook olvasódon,
és ami sokkal hasznosabb, hogy tudsz benne szavakra keresni, nem kell lapozgatni, keresgélni, hogy hol is volt az a fontos rész,
ha ebook olvasóval használod tudsz benne szövegkiemeléseket csinálni, amit egy szép könyvben sajnálnál,
tudsz bele jegyzeteket írni, ami egy papír alapú könyvnél megint csak nem lehetséges, hanem ahhoz külön papír kell,
és Ctrl + c -vel ki tudod másolni a mintafeladatokat és simán beilleszteni a konzolba.
Nem utolsó sorban szótárat is tehetsz rá, így idegen nyelvű anyagokat könnyebben fordítasz, mindezt offline módban net nélkül.
De ha netes ebook olvasód van még jobb, mert közvetlen tudsz szavakra keresni a neten, nem kell külön azt is beírogatni.
Ráadásul fa-barát és a kiadatása is olcsóbb.
Válasz küldése