Eprom égetőt keresek!

Apróhirdetés az oldalon a megunt, kinőtt holmikhoz. Kereskedelmi mennyiségek nem engedélyezettek.
Válasz küldése
Avatar
bgergo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009. március 11. szerda, 6:00

Eprom égetőt keresek!

Hozzászólás Szerző: bgergo »

Keresek olyan programozót megvételre, amivel AT29C256 és 29F040 eepromot tudok programozni!

Üdv,. Geri
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Üdv!

Most tesztelek egyet. Tegnap éjszaka üzemeltem be, de sajna a fáradság és a kettőslátás miatt fordított tápot kapott és nyekk az alkatrészek, ma csere, ha odajutok és teszt. Ez egy működő verzió, csak letettem 2-3 éve és nem akart feléledni újra, ezért átterveztem és legyártattam a nyákot hozzá. Elviekben tudja a AT29C256-ot, de a másikat azt most nem tudom, meg kellene nézni a leírását, de még mindig itt nyomom az ipart melóba:( .

üdv
Avatar
bgergo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009. március 11. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: bgergo »

Köszi!
Biztatóan hangzik! Soros, párhuzamos vagy usb-s? Milyen szoftver van hozzá?
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

bgergo írta:Köszi!
Biztatóan hangzik! Soros, párhuzamos vagy usb-s? Milyen szoftver van hozzá?
Párhuzamos portról megy, de nem igazán akarja az igazságot, mert hiába tesztelem, nem fut le a teszt. Hiba az LPT porton, de a működési ellenőrzés az meg jó, minden jel, minden bit megvan és mégse :( .

A Batronix 3.3 kézi állítású eprom égetője az amivel küzdök. P3-as gépen próbálom XP-vel de kicseszik velem :(
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

XP:
- LPT driver kész? Azaz a IOCtl, TvicPort vagy valamelyik ami direkt porthozzáférést ad?
- A BIOS-ban a LPT címe igaz 378 és a Port Normal esetleg bidirectional? (Normal vagy EPP?) ECP NEM lehet!

Minha a Bascom + STK200 problémakör lenne (ugyanezen megoldások futnak...)
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Robert írta:XP:
- LPT driver kész? Azaz a IOCtl, TvicPort vagy valamelyik ami direkt porthozzáférést ad?
- A BIOS-ban a LPT címe igaz 378 és a Port Normal esetleg bidirectional? (Normal vagy EPP?) ECP NEM lehet!

Minha a Bascom + STK200 problémakör lenne (ugyanezen megoldások futnak...)
Megszületett!
Azaz most is a jól bevált régi technika jött be. Kapcs. rajz elővesz és lépésről lépésre kiméricskél a nyáklap. A furatgalvanizálásnál volt probléma.
Három lyukat és egy sima "2mm" hosszú vonalat, kellett összeforrasztanom.
Végre működik! Az LPT port a biosban normal-ban van, de azért egy INPOUT32.DLL-t bemásoltam a windows/system32 könyvtárba.

Bgergo! A 29C256-ot irja olvassa, viszont a 29F040-et csak olvassa az égető.
Avatar
bgergo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009. március 11. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: bgergo »

Köszi! Sajnálom, hogy nem tud mindent!
Válasz küldése