Atmega16

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Lee

Atmega16

Hozzászólás Szerző: Lee »

Sziasztok.
Egy programhoz építettem hw kulcsot Atmega16-al.(Dip40)
Kép
A programozást ponyval csináltam,hex írásakor 3.6864 mhz kristály volt rajta,amit a progi indítása elött le kelett kötni a PD7(OC2) kivezetéssel együtt.
A program látta is a hw kulcsot.Viszont kelett csinálnom egy key updatet(programhoz tartozik).Key update leállt erorral,azóta nem látja a programozó at atmegát(kristályt visszatettem).
Létezik valami megoldás az atmega feltámasztására?
A hw kulcsot rendszeresen használom egy másik hex+sw párosítással,ott még smmi hasonló problémám nem volt,viszont ezzel a hex+sw párosítással már a második atmegát küldtem el.Tehát valószinű hogy a progi csinál valamit az atmegával,hogy utánna nem látja a programozó.
Ha van valakinek ötlete a fent említett problémára azt megköszönném.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

A biztosítékbitekben sikeresen az ext. clock állítottad be. Külső órajel adva a XTAL2 lábra feléled. Max órajel innen 16 MHz lehet.
Pl másik atmega, NE555-s IC stb. is jó.
Lee

Hozzászólás Szerző: Lee »

Köszönöm.
Tudsz adni egy msn vagy icq elérhetőséget?
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

ICQ-t megnezem, valami regen volt...
Skype nem jo? :) =>csehrobert
MSN-t meg Win 98 ala be kell izzitani...

Hétvégén vagyok netközelben IM-ezni.
Avatar
Lee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 16. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: Lee »

Tudnál mutatni egy bevált rajzot 555 ic-vel,ami biztos használható a művelethez?
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

555 kataloguslp, ill rakeresve a googleban a "555 négyszögjel", az elején ezt dobta ki:

http://www.tar.hu/tuvok1/jln/afep1/avradiag.gif Itt a 12V lehet 5V is, ill a 3-as lab direktben mehet az XTAL2-re.
Avatar
Lee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 16. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: Lee »

:oops: kösz,pedig kerestem
valamit jól elnéztem :oops:
kösz még1x :D
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Semmi gond:). De valahol van fenn olyan néven is, hogy "alapkapcsolások 555 IC-vel". Ebben sokminden egyéb is van.
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Asszem én is kizártam magamat a chipből. PonyProggal szórakoztam, Különönsen a CKSEL bitekkel(mindegyiket 1111), szépen beírta, majd utána megszűnt működni, pedig van rajta 4 megáskvarc.... Remélem majd ezzel az 555-ös ic-s megoldással fel lehet támasztani, vagy azt találtam ki, hogy ATTINY2313+kvarc és onnan az ATmegára vezetni az xtal2-re...

EZ működhet?? :?


.:: MaSTeRFoXX ::.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen. Az a lenyeg, hogy kapjon kulso orajelet.

A Mega chipnel a reset labat nem tudod kiutni:) Onnan macerasabb a visszahivas....
MaSTeRFoXX

Hozzászólás Szerző: MaSTeRFoXX »

Sztem végleg kizártam magamat belőle...
Adtam neki órajelet, működött is. Összedugtam a géppel nyomtam egy törlést és azóta semmi. SOHA nem programozok PonyProggal FUSE biteket....

Úgy tűnik hogy mehet a vitrinbe....
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Egy próbát még megér:
- külső órajelet neki, valamint bascom alól van (az 1.11.7.9-ben) a Reset chip. ez mindent alapra visszaállít.
- Külső órajel nem tetszik neki, akkor próbáld meg RC taggal, vagy rezonátorral (ezeket mondjuk a külső órajel ki tudja váltani)
- Készül egy ún. paralell programozó, ez 12V-s programozófesz+felülbírál mindent a chipben. szóval tedd a vitrinbe, hogy legyen honnan elővenni.:)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Pontosítok:
A Reset chip STK200 pogramozó esetén a reset jelre ad egy impulzust, mintha a reset megnyomtad volna. NEM teszi alaphelyzetbe a chipet!

Bocsi ha valaki így resetbe rakta volna az IC-t.
:oops:
Avatar
gerry
Chipgyilok
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2005. október 11. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: gerry »

Robert írta:Pontosítok:
A Reset chip STK200 pogramozó esetén a reset jelre ad egy impulzust, mintha a reset megnyomtad volna. NEM teszi alaphelyzetbe a chipet!

Bocsi ha valaki így resetbe rakta volna az IC-t.
:oops:
Szia!

Nekem müködik a Reset Chip a direkt printerportos összekötéssel. Hogy aztán az milyen STK-nak felel meg oszt nem tom. :)
Már többször kihúzott a bajból, igaz csak atmega8-al próbáltam.

üdv
Robert-

Hozzászólás Szerző: Robert- »

Amivel próbáltam: STK200 ami a könyvben is van. Resetet okoz. M16, M8, M168, M88, ATTiny2313-l probalva. A külső kvarc és a JTAG illetve a Div8 átállítva az eredetihez fusebeállításhoz képest.

Nem rakta alaphelyzetbe. Többféle simadrótos bekötés van (~4-5-ről tudok...). Nem próbálégattam ki őket. Akkor a leírásban az eltérő viselkedésre ki kell térnem....

Köszi!
Válasz küldése