atmega128 Dump

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
zax
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 19. szombat, 7:00

atmega128 Dump

Hozzászólás Szerző: zax »

Sziasztok!

Egy kis helpre lenne szükségem atmega128-al kapcsolatban.

Ha bepipáltam a pony-ban lock1 és lock2 részt akkor onnan már sehogy sem tudom ujra kiolvasni a tartalmat?
hallotam valami vcc,vpp bypass modszert de nem értem.
Van erre megoldás?
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Lock1 és Lock2 kipipálása során ha Reseteled a chipet (illetve teljes törlést küldesz rá), akkor minden alaphelyzetve áll. Illetve lehet, hogy külső órajelre raktad, ekkor az XTal2 lábra kell beküldeni és utána újra programozható. Az ATTiny2313 fejezetben egy hasonló hanyattlökött chip is kivesézésre került.
Avatar
zax
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 19. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: zax »

ezekszerint buktam ami benne van tartalom és azt kiolvasni már nem lehet... :cry:
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Először próbáld meg, hogy külső órajelet kap. Hátha így helyre tudod rakni. De jó eséllyel bezártad a chipet.

1 lehetőséged van még, ha bootblokkal rendelkezik, azaz a szoftver frissíthető benne és van ellenörző funkciója ami kiköhögi a beltartalmat (pl. STK500.exe programozóSW lehet ilyen). De ezt általában egyedileg szokták írni, és ha védeni kell a SW-t, akkor biza ilyet én nem raknék bele, és kiolvasáskor csak az OK, vagy az Err jön vissza.

Ha védelmet kell beépíteni, akkor biza a tervező gondolni szokott rá. És az életbe ki nem szeded belőle ami benne van.... Pl. énnekem is van 1-2 védett projekt, ami a feltöürési kísérlet hatására kitörli a chipet.... :twisted:
Avatar
zax
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 19. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: zax »

és ez a vcc vpp tulfesz trükk??ez sem segit?
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem PIC ez, hogy ki lehessen így olvasni:).

Sőt a biztosítékbitek többszörösen redundásak, és a chip alján is van belőlük.... Szóval nem kiolvasható innentől...


NASA projektet törtél meg?:)
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Eza Vpp trükközés hol érhető el? PICnél 1x olvastam róla, AVR esetén még nem találtam semmi ilyenről anyagot....
Megosztható?
Avatar
zax
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. november 19. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: zax »

én is csak hallottam de multkor találtam egy oldalt ahol taglalták de nem lelem sehol..(narancssárga alapu oldal volt :( )
és nem a break-ic.com rol indult el
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Néhányat találtam én is, de ez a Mega chipek esetén csak a teljes tokozás lebontásaés elektronmikrosztóp alatti bizgetéssel lehetséges. A tápfesz rángatása és egyéb trükköket a chip kikompenzálja. A feltörésre nincs lehetőség. A PICek esetén az újabbak (az elmúlt 5 évben kijött típusok) házi módszerekkel szintén nnem törhetőek.

Feltételezve hogy a SW jól van megírva.
Avatar
pezsma
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: pezsma »

Nekem tudna valaki olyanba segíteni hogy az atmega128-ba beírtam a programot, egyezik a hex-el viszont nem engedi hogy a fuse és a lock biteket piszkáljam :( Avr-OspII vel programoztam!
előre is köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Erase chip.

Ekkor a lockbitek újra szabadok lesznek - de a beégetett HEX és EEPROM is törlődik.
A chipet önállóan csak kinyitni 8a tartalommal együtt) nem lehet. ez a lényege a lockbitnek :) .
Avatar
pezsma
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: pezsma »

Köszi a segítséget de sajnos nem működik, az nagy baj hogy a Device signature:0x00 0x00 0x00? Ha kerestetem vele az atmega128-at nem találja és akkor írja ki. Viszont ha a listában kiválasztom akkor tudom írni és írja hogy egyezik a fálj! Lehet hogy ezért nem tudom beállítani a biteket?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Dev. Sig: 000000:
A MOSI lábad GND-ben marad, a SCK láb nem visz órajelet, a RESET-re nem reagál, nem lép be programozási módba, letiltottad a ISP hozzáférést....


Van még pár ötlet:)

Így nem illik programozgatni. Kinyírod a chipet - a véletlen beírásokkal.... Csak ha a DevID kiolvasás megy: csak utána szabad _bármit_ írni rá...


Az íráskép ha végigfut így és OK-t ír ki: na azt a programozót SW/HW dobnám ki. Rékérdezhetek:
- Bascommal programozod? (1.11.x.x)

A Bascom-AVR ezen verziói NEM kezeli a hibajelzéseket, amik programozás _alatt_ jönnek a programozóból! :oops:
Avatar
pezsma
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: pezsma »

AVR OSPII programot használom és egy AVR911-es programozóm van. Az ic már egyszer volt programozva csak másik progi kéne bele, ismerősöm próbálta poniproggal programozni de nem ment neki mert kiírt valami 24es hibakódot. Az OSPII-vel ki akartam olvasni a fuse és a lock biteket, azt írta rá hogy 0x00.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Gratulálj neki. Ha mázlid van, akkor csak az órajelet állította el. :(

XTAL1-re adj valami 1...20 MHz rezgést...
Válasz küldése