Félek a kvarctól :(

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
Tom2tom
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008. december 22. hétfő, 7:00

Félek a kvarctól :(

Hozzászólás Szerző: Tom2tom »

Sziasztok! Hála a fórumnak a bascom kézikönyvnek és sok hasznos linknek a neten, már nem vagyok kezdő AVR-es. Megy minden féle dolog I2C, UART Analóg be, Digital be/ki, IR...
Egy dolog még nem megy --> külső órajel. Eddig 4 proci van sztenderen, mert megpróbáltam külső kvarcot használni :( (1 db 2313, 2db M8 és amiért fájt a szívem M644P).
Egy 2313-at meg tudtam menteni az 1-ik fórumban leírt módon.

Ahogy a rendszert használom:
Programozó: itt vettem a Webshopban STK500 USB (nagyon tuti :) )
BASCOM-mal írom és fordítom a programokat és AVR Studio 4.15-el töltöm be a CHIP-be.
Légyszi írjátok meg, hogyan állítsam be a Fuse Low és High byte-okat az alábbi esetekben

ATTINY 2313 - 12 MHZ külső kvarc
ATMEGA 8 - 10 MHZ külső kvarc
ATMEGA 8 - 16 MHZ külső kvarc
ATMEGA 8 - 20 MHZ külső kvarc

Üdv: Tamás

Még egy érdekesség: karácsonyra vettem egy PIC-es kitet AD IO USB-s interface. Összeforrasztottam ahogy kell (természetesen volt hozzá kvarc). És amikor ki akartam próbálni semmit nem reagált. Beraktam a karácsonyfa alá, legalább lássák mit kaptam. Aztán pár nap után adtam neki még egy esélyt, kipróbáltam és működött. ???
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

1, AVRStudiobol az uj: 4.18SP2. javaslat: frissites, sokkal tobb chipet ismer!

2, lesd meg a AVRDuino/s élesztésében...
Igaz ott 16 MHz Q van, de 3 MHz-ssel is megy simáyn ezzel a beállítással...
Az AVRStudio legalso beallitasa ES a CKOPT is legyen bekapcsolva! (ez magas novesu :) kristalyok eseten kell)

3a, A STK500-on az USBilleszto IC mellett van egy forrszem. ha az USBn vagy, akkor 6 MHz órajel kijon a chipek elesztesehez:)
Avatar
sytex
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010. június 10. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: sytex »

Sziasztok!

Először vázolnám a felállást:
ATmega8-as chip 8Mhz Kristály mellette, 2x22pF-en keresztül GND-n a lábak. Bascom-ot használok, STK500 USB programozóval. Jelenleg belső óráról jár a proci, de szeretném rávenni hogy a kristályt használja. Megtaláltam hol kell állítani, és hál' istennek nem kézzel kell állitgatni a biteket, hanem szép lenyiló listából lehet választani, viszont itt jött a feketeleves: Mit jelentenek a Start Up time, és az Additional Delay paraméterek? Low frequency, high frequency - hol a határ? Illetve valahol még olvastam valami lassan induló meg gyorsn induló kristályról is (bár lehet ez egy oscillátoról szólt). Bújtam a netet összevissza, de mindenhol valami mást írnak. Van valakinek erre egy összefoglaló válasza? Vagy egy linkje ahol szép érthetően le van írva hogy melyik paraméter mire jó?

Illetve ha valamit elrontanék, akkor olvastam hogy az STK500-on van egy 6Mhz-s órajel kivezetés amivel ha megjáratom a chipet akkor újra elérhetővé válik. Ez akkor is igaz ha kristály-ra állítom?

Bocsi a sok kérdésért, de most ismerkedek a technikával.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Startup es delay:
Bekapcsolás után a tranziensek ennyi idő alatt futnak le, és ezek letelte után indul a chip. Gyakorlatilag bekapcsolási késleltetés - én a legnagyobbra szoktam állítani).

Low/High Freq: lsd adatlap.
0-3MHz ill e felett. Én alapban 1111:1111re állítom, azaz High Freq Quartz/resonator és max késleltetés (64msec plusz 14 Clk).


Magas Quartz esetén (~1.1cm) a CKOPT:1 (igy 4V cs-cs a jelszint. Így stabil a rezgés.

Paraméterek angolul: adatlap, ill jónéhány a Bascom könyv Biztosítékbitek fejezetben...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az ExtClock minden esetben megy, ha az XTAL2-re kötöd a külső 1...10MHz órajelet.

Elrontani az órajelet így nem tudod:).


Ja: Biztosítékbitek esetén: egyszerre 1 dolgot állíts! Így látod mi volt a hiba...
Avatar
sytex
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010. június 10. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: sytex »

Köszönöm... majd kísérletezgetek...egyelőre a nyákgyártásnál járok
Avatar
paroh
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. május 21. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: paroh »

Sziasztok!


AT89S2051 -nél tudja valaki, hogy mit jelent a biztosíték bit-eknél az "XTAL Osc Bypass" és az "X2 Clock" opció?

Nem találtam hasonló témát, bocs, hogy ide írtam be.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

1.: Az adatlap szerinti külső oszcilátor kocka bekötését:
http://www.atmel.com/dyn/resources/prod ... oc3390.pdf
Figure 5-2. External Clock Drive Configuration -Ábra Szerint

2.: Xtal 2 órajel kimenet engedélyezése.
8)
Avatar
paroh
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. május 21. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: paroh »

Köszönöm.
Akkor a lényeg az, hogy külső kvarcnál egyikhez sem kell pipa.
Válasz küldése