AVR Dunio r8 Miniboard - kizártam magam

Ha a chip nem reagál a programozóra...
Avatar
falcon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. július 5. vasárnap, 6:00

AVR Dunio r8 Miniboard - kizártam magam

Hozzászólás Szerző: falcon »

Sziasztok

Előszöris köszönet mindenkinek az itt felhalmozott sok tudásért és tapasztalatért, sokat tanultam/tanulok belőle :). Igazán ritka manapság...

Röviden a probléma: AVR dunio miniboard r8 verzió, mega8 chip, gyárilag égetett bootloader-el. A saját usb csatiján keresztül programoztam Win7-32 / AVR Studio 4.14-ből probléma nélkül, majd történt "valami" (lövésem nincs, hogy hol, vagy mivel vágtam haza) de az usb-n keresztül nem tudom megszólítani.

AVR-studio mostantól a connect ablaknál kiakad. Az usb csati melleti led villog amiokor kommunikálni akar, de pár másodperc múlva visszadobja.

Amit eddig elkövettem:
- van egy STK500 v6 programozóm, így mega8-ki, boot-loader újrarak, gyári beállítások visszatöltve (mentésből), fuse & lock visszaállítva az eredeti állapotra, m8 vissza. Minden funkció működik a tesztelés során, de az USB-t továbbra sem tudtam működésre bírni

- leszedtem a gépről az FTDI cuccait, clean-eltem, újraraktam, stb minden megvolt ami lehetett. A külső stk500 ugyanazzal a driverrel megy, a board + usb nem...

- AVR-Studio le/fel helyzet nem változott

- eddig com1-en volt a board / com2-n az STK500 felcseréltem őket, semmi...

Most ott tartok, hogy beforrasztottam a demóboard isp csatiját, azon keresztül a külső stk500-al tudom programozni, de nagyon macerás, mert állandóan le kell szednem a shild-et (sima ext-1 + lcd)

Szoval, ha valaki találkozott már ilyennel, vagy van valami ötlete, hogy mit próbáljak még meg, welcome.

Köszi
Tibor
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

FTDI-n működik a soros kapcsolat (AVR-FTDI-PC a főprogramból?)?
Arduino alól programozod vagy Bascom vagy egyéb nyelven?
Avatar
falcon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. július 5. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: falcon »

Szia

Rátoltam a CD-ről a programot, terminálból USB-n keresztül működik. (menüt tudok kiválasztani, csinálja amit kell, nem látszik bithiba, minden ok...)

Jelenleg egy 64bites windowsos gépen BASCOM-ban programozok, de az ismert driver problémák miatt, egy másik gépen futó (32-bites w7) AVR-stúdió 4-el tudom csak ráküldeni a hex állományt.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

USB-nek van 64bites drivere:
www.ftdichip.com
FT232RL a chip.
http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM ... tified.zip

Duino2.bat a Bascom alatt a megoldás - telepitett arduino-0022-vel.
Illetve a Bascom Arduino programozo menujevel....
Válasz küldése