Programfeltöltési hiba

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: Robert »

Avatar
s.dvid
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014. január 6. hétfő, 9:36

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: s.dvid »

Mondtam, hogy a kínai oldalon volt az a kód.
Na :D bemásoltam a harware\aruino\boards.txt-be ÉÉÉÉS MŰKÖDIK :D :D :D
felraktam rá a fade programot, nehogy a blink csak valami beépített csalás legyen.
opti8.name = Arduino Optiboot8
opti8.upload.protocol = Arduino
opti8.upload.maximum_size = 7680
opti8.upload.speed = 115200
opti8.bootloader.low_fuses = 0xBF
opti8.bootloader.high_fuses = 0xcc
opti8.bootloader.path = optiboot
opti8.bootloader.file = optiboot_atmega8.hex
opti8.bootloader.unlock_bits = 0x3F
opti8.bootloader.lock_bits = 0x0F
opti8.build.mcu = atmega8
opti8.build.f_cpu = 16000000L
opti8.build.core = arduino
opti8.build.variant = standard
retrobandi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. november 1. szombat, 13:15

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: retrobandi »

Sziasztok.
Vettem egy AVR-Duino/Pro Mini(328) alap panelt + FT232RL Chipes USB feltöltőt.
Problémám: nem tudok progit feltölteni az az alaplapba. :evil:
A következő hibaüzenetet kapom: avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp0X00
Az SMD LED-ek villognak, a folyamatjelző 3/4-ig jelez, azután leáll hibüzivel. :evil:
Az op renszer WinXp.
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy UNO klónom, "FREEDUINO" névre hallgat Ver1,16. Kb. nem mai darab, 10 éve vehettem. Igazándiból már akkor se működött szerintem de nem szenvedtem vele, ami akkor kellett megoldottam PIC el. Most elővettem ezt a panelt mert szeretnék összebarátkozni vele, nomeg az ARDUINO val általában. Szeretnék részt venni Robert 60 napos tanfolyamán de mivel ez a panel nem működik így nincs mivel.

Win 10 alatt van a teljes fejlesztőkörnyezet. Működik, mert DIGISPARK ot már sikerült vele programoznom az emulált USB jén keresztül. Tehát az IDE a driverek, az AVRDUDE telepítésében szerintem nincs hiba, környezeti változó beállítva.. stb. A board on egy FTDI(?) FT232RL USB soros átalakító van, az ATMEL chip ATMEGA168 -20 PU Nem tudok feltölteni rá programot. Feltöltéskor :

avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0xe0 (hogy jön ide az STK500?!! Még a programozói listában se szerepel mint kiválasztható opció)

hibát kapok. Az eszközkezelőben a COM7 en látom a panelt, ez is van beállítva az IDE ben, a board kiválasztva (UNO) a programozó "AVRISP mkII" ÉÉÉÉs nem megy!!

Azt a bizonyos kódot próbáltam beilleszteni a boards.txt be próbából, de nem engedi a win 10 menteni a fájlt. "Kérjek engedélyt a rendszergazdától" szétvet az ideg...

FTDI chip hamis lenne? Csere? (hőlég..stb van nem probléma kicserélni..már ha lenne egy eredeti) Vagy valami telepítési probléma? Esetleg cseréljem az ATMEGA168 at 328 ra?

Valami 5let esetleg? Lassan megtaposom az UNO t a DIGISPARK al együtt... 2 hete szenvedek ezzel kisebb nagyobb szünetekkel... :roll: help please... Köszi előre is.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Elvileg botloadernek kel lenni a chipben. Nem avrdude: stk500-al kel programozni. Mert az letörli a botloadert!
Próbáld meg nyomni a reset gombot, elindítani a feltöltést, elengedni a reset gombot.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: vargham »

Az STK500 az nem csak programozó, hanem a protokoll neve is. Ha nem csatlakoztat hozzá külső programozót, akkor nem tudja törölni a bootloadert. Elméletileg nem lehetetlen, de az Arduino bootloaderek nem úgy lettek megírva, hogy frissíteni / törölni tudják magukat.
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Re: Programfeltöltési hiba

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Köszönöm, közben kiderült a hiba oka, Robert felokosított. Ez az ősrégi még Atmega168 al árusított FREEDUINO klón nem UNO, hanem DECIMILIA, én az UNO t választottam ki board ként. Most már megy, köszönöm a segítséget.
Válasz küldése