Légminőségmérő

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
Bazs87
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2014. július 20. vasárnap, 20:27

Légminőségmérő

Hozzászólás Szerző: Bazs87 »

Sziasztok!

A célom egy saját légminőségmérő építése. Célja mindössze annyi, hogy jelezze mikor érdemes ablakot nyitni, továbbá, hogy számszerűsítse / logolhatóvá tegye a mért értékeket.
Meglepődve tapasztaltam, hogy az arduinohoz vásárolható szenzorok drágábbak, mint a kész "gagyi" légminőség mérők.(?)
Több google kutatást végeztem, CO2 szenzorokat rendszereztem ár szerint, de minták keresése után úgy tapasztaltam, hogy hiába 50+ euró egy szenzor, a stabil működést nem tudja vagy csak hülyeségeket ír ki, ugye ellenőrizni nem tudom, főleg pontosan nem.

Első körben CO2 és "szálló részecske" szenzorra gondoltam.

MG811
Erről azt olvastam, hogy a méréshez szükséges fűtőkörnek nem megfelelő a tápellátása már áramköri lap szintjén sem.

MQ135
Ehhez találtam indirekt mérési módot, de ugye ellenőrizni nem tudom mit ír ki, inkább csak kókányolásra gyanakszom. Nem hiába kerül egy CO2 annyiba, nem hinném hogy megtalálom a spanyol viaszt az ár töredékéért.

Mh-Z16
erről nem találtam rossz leírást, de elég drága

Ppd42Ns
ezt pedig a "részecskeszenzorhoz" találtam

Mivel a témában nem vagyok túl járatos a szenzorokhoz kapcsolódó rossz feltételezésekért elnézést kérek előre is. Sajnos (mint minden témában) az interneten az embert sok mindent talál, aminek jó százaléka hülyeség. Ez mindenképp igaz az adott témára is. Mivel szelektálni nem tudok ezért szeretném a tanácsotokat kérni.

Ti milyen szenzort tudnátok ajánlani a feladatra?

Köszönöm előre is!
Válasz küldése