Joystick potméterből, 2 tengely

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
ganz_csmg24
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020. december 14. hétfő, 9:52

Joystick potméterből, 2 tengely

Hozzászólás Szerző: ganz_csmg24 »

Sziasztok!

Egy villamos szimulátorhoz készítenék egy joystickot, de nincsenek meg a megfelelő alapjaim hozzá. Arduino Leonardom van. Adott egy 10K-s helipot, amely 10 fordulatú. Nekem csak egy adott fordulat rész kell belőle, és ezt szeretném programban meghatározni. Másrészt a potmétert érzékelni kéne tengelyként, mint mondjuk játékvezérlő.
A nagyobb feladat ebben az, hogy azt kell elérnem, hogy a potméter részénél, ha előre tekerem, akkor gáz tengely legyen, és ha vissza tekerem nullára akkor nyilván ott nulla lesz. ha másik irányba tekerem, akkor meg fék tengely legyen. Tehát azt kell elérni, hogy a teljes rész felétől, jobbra az egyik tengelyként érzékelje a számítógép, a másik irányba pedig egy másik tengelyként.
Ezt hogyan tudom megvalósítani?

Csatoltam, egy képet, magyarázatként, ha esetleg bonyolult lenne elképzelni.

Arra tippelek, hogy matematikai műveletekkel lenne a legjobb, de még addig se jutottam el, hogy egy alap programot átalakítsak annyira, hogy két tengelyt (axle-t) használjak benne.

A joystick.h könyvtárat használom.

Köszönöm előre is a segítséget!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Joystick potméterből, 2 tengely

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát ezt aNano/UNO sehogy.
Leonardo kell neki. (USB slave alapú eszköz kell)

Joystick/poti Analog portra. Megnézed a szélső és a középértéket. Így kijön, hogy

412...514...620.
Azaz a joystick egyik állása: 410...510 közt van, a másik 520...625 (középen a bizonytalanság miatt nem érzékel/nullapont).

És innentől ezzel "hazudod" vissza, hogy joystick vagy - annak logikájára ültetve.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Joystick potméterből, 2 tengely

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Ehhez miért kell joystick ?
Ha ezt nekem kellene megoldanom mint feladatot, akkor :
Nem használnék joystiket, nem használnék heli potit.
Ahogy néztem a KCSV-n sincs egy teljes fordulat, ezért nem is értem, hogy miért kellene ide több fordulatú heli poti ?
De ha előre hátra tologatós kar kell, akkor a poti tengelyre egy oldal irányú rúd és innentől, nem forgatós hanem tologatós, vagy sima tolópotméter, vagy még sokféle ötletem van. :)
Aztán ez az analóg bemenetre és a középponti értéket, meg programból kiméred, aztán azt állatod be nullának azt ezzel kész is van ez a része.
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Válasz küldése