W5100 és RJ45 távolsága

Nyákkészítés fortélyai a tervezéstől a maratott panelig....
Válasz küldése
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Sziasztok,
Dolgozom egy panelen, amin helyet kap egy w5100-is, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Szerintetek mennyire érinti érzékenyen a chip-et, illetve magát a kommunikációt, ha a panelen a chip és az RJ45-ös csati között a vezetősávokat nem a differenciális jelátvitelnek megfelelően alakítom ki? A tervező progi, amit használok (és nem merem itt leírni a nevét, de még hangosan gondolni se rá. :) ) elvileg tud kezelni differenciál párokat, de egyszerűen nem bírom rávenni, hogy ezt meg is tegye, pedig mindent úgy teszek, hogy le van írva. Lehet, hogy ez a t.o_rr-ent verzió átka.

Korábban már csináltam egy panelt, amin szintén volt egy w5100, de a tervezéskor az eszembe sem jutott, hogy ezzel is törődni kellene. A kapcsolattal viszont soha nem volt gond.

Szerintetek nagy hangsúly van ezen, ha a csatlakozó a chip közvetlen közelében van, a vezetősávok nem 20cm hosszúak és nem mennek át 18 vián?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Távolság a RJ45 és a W5100 közt?
Illetve kérdés, hogy mekkora kábellel lesz a következő HUB/Switch/egyébbe bekötve...

U.i.: W5100-t hogy forrasztod be? A lábtávolsága 0.4 mm!
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

kb 10mm van a chip és a csati között. a terv jelen állapotában a leghosszabb vezetősáv kb 40mm hosszan kanyarog a csati és a chip között.

Igen, ismerem a chip méreteit. 2db-ot már beforrasztottam nagyítós lámpa segítségével. Persze jó páka is kell hozzá. Ezek a panelek működnek most is.

A kábel max fél méter a csati és a switch között.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A 10-hez az a 40 mm kicsit soknak tűnik:(
A fél méter miatt nem omlik össze a kapcsolat. De a névleges 185m esetén már tuti hibázik:)



A nagyítós lámpánál bíztam benne, hogy Flux, ónoszott nyák, egyszerű páka, stb...

http://www.youtube.com/watch?v=erb6-i54 ... re=related
Ennél nálam összeértek a lábak, és kicsőrösödött a forrasztószem....
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

A flux és az ónozott nyák is kell hozzá. A pákám hegye kb 1.5 vastagabb/szélesebb a chip egy lábánál. Én nem a videón látható megoldással dolgoztam, hanem a lábakat egyenként forrasztottam a helyére. A legtöbb esetben nem is kellett ónt használni, mert elég volt az, ami a forrszemen volt.

Akkor azon a 40mm-en még megpróbálok javítani valahogy. Bár már annyira nem aggódom. Már egy ideje pingelem 3 gépről a panel előző verzióját, amin szintén nem ügyeltem a vezetősávok kialakítására (bár azon csak kb 25mm hosszú a vezetősáv a csati és az IC között) . Eddig több, mint 100.000 csomagot kapott az IC, mindre válaszolt is, átlagosan 0.15ms alatt. A kábel pedig 2m-es a panel és a switch között.
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

3. alkalommal forrasztottam be w5100-at. 3. alkalommal forrasztottam be rosszul. :D :( A chip 1-es lába a felirathoz viszonyítva a bal alsó sarokban van. Egyszer csak megtanulom...
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Csak hogy válaszoljak magamnak. Az alábbi dolgokat érdemes betartani a tervezés során:
PCB Layout Recommendations
Keep the traces between the magnetic module and the RJ-45 jack as short as possible — their length
should be less than 25 mm (1 inch), and their impedance should be kept below 50 . No vias or layer
changes are allowed. A module that integrates the RJ-45 jack with the magnetic module is preferred.
The Tx+/Tx- and Rx+/Rx- traces should always be as short as possible (less than 25 mm or 1"). If
longer traces are absolutely required, the maximum length is limited to 75 mm (3"). The individual
trace impedance of Tx+/Tx- and Rx+/Rx- must be kept below 50 , and the differential characteristic
impedance of the pair must be 100 .
Route each Tx+/Tx- and Rx+/Rx- pair together, keeping their separation under 0.25 mm (0.01"),
using 0.25 mm (0.01") traces. Keep the Tx+/Tx- and Rx+/Rx- trace lengths as equal as possible.
The separation between the Tx+/Tx- and the Rx+/Rx- differential pairs must be at least 0.5 mm
(0.02"). It is best to separate them with a ground plane.
Avoid any off-board wire assemblies. If wire assemblies are needed, use a twisted pair to connect
Tx+/Tx- and Rx+/Rx-, and keep their length as short as possible., no more than 75 mm (3").
Never use right-angle traces — use 45° angles or curves in traces.
Trace widths should not vary.
Use precision components (1 percent or better) in the line-termination circuitry.

2 napja szenvedek az élesztéssel, ennek persze a legfőbb oka az, hogy elsőre rossz pozícióba tettem fel az IC-t. Így másodjára már nem sikerültek a forrasztások.

Most végre működik, bár nem tudom, hogy mennyire lesz megbízható a kapcsolat. Majd tesztelek..

A jövőben az IC-t a bottom layer-re fogom tenni, így biztosíthatom a legkisebb távolságot a csati és az IC között, valamint, ha a csati beforrasztása után derül ki, hogy még az IC lábai sincsenek megfelelően a helyén, akkor sokkal egyszerűbb lesz a korrekció, mert hozzá lehet férni a csatitól az ic lábaihoz, nem úgy mint most.

A HW tervezés, élesztés részét utálom a dolognak, mert sokat lehet vele szívni és a hiba nem javítható a backspace nyomogatásával. Viszont megéri, mert így kb 2300Ft-ból online lesz bármelyik panelem, szemben a modul 6000Ft körüli árával :)
Válasz küldése