NYÁK olcsón!!!

Nyákkészítés fortélyai a tervezéstől a maratott panelig....
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A tapasztalatokról is kérünk majd beszámolót!
Avatar
herc1234
Bitfaragó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2007. február 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: herc1234 »

Nagyon jól néz ki!
Remélem a nyomtatott pcb-ről is látunk képeket.
Őszintén szólva én pont ilyen laminálóból akartam építeni de
nekem az oldaltartók elolvadtak a fütőbetétet pedig
nem sikerült a szükséges hőre felhevíteni.Ezért én félretettem.
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

holnap csinálok egy minta nyákot
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

Írtam, hogy könnyen lehet 2 oldalas nyákot készíteni 1 laminállással, egyszerűen. A file csere-bere oldalra feltettem egy képet demo-02 alatt! A lényeg a következő: Kétoldalas nyákot mindenki tud szerkeszteni, aki egy kicsit foglalkozott már vele :lol: a képen látszik, hogy két keretet kell használni, és horizontálisan, vertikálisan is tükrözni kell az alsó részt. A két keret között, meg annyi rést kell hagyni, amekkora a panel vastagsága. A képen 1,5mm-es nyákkal dolgoztam. Utánna ha ki van nyomtatva, pontosan élre állítva a panelt, betenni a vonalak közé, itt nagyon figyelni, majd ráhajtani a nyákra, és be a laminálóba, mely 190 fokra fel van melegítve, és kb 10 szer toljuk átt rajta, és melegen bele a meleg vízbe, és mozgassuk a tálkát, és magátol leválik a papír, ne tépegessük le. Aztán mehet a kellemes maratóba. Ha végeztünk a maratással jól leöblíteni a panelt vizzel, és vizes állapotában egy nyák darabbal melyen nincsen rajta a réz felület ovatossan toljuk le a festéket. Csak vizesen jön le jól, és nem karcolja meg a nyákot. A laminálásnál egy ruha kesztyűt nem árt használni, mert 190 fokot nem mindenkinek bírja a keze :lol: tapasztalat!
Ha valami nem érthető szívesen segítek. Persze építő jellegü dolgokat szívesen fogadok, mert mindent meg lehet oldani többféle képpen, mert mindenkinek vannak saját okos ötletei.
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

egy kész panelt láthatnánk ?

vagy az elkészülés menetéről néhány képet?

A furatgalvanizálást is jó volna megoldani valahogy.
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

Ha a hétvégén lesz egy kis időm, akkor csinálok egy kis videót az egész folyamatról, a tervezéstől a kész nyákig. Remélem kapok segítséget a videó készítéshez, mert nehéz tervezni, és közben videózni is :lol:
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

Tettem fel egy képet, a kétoldalas nyákról, mely teljesen hibamentes mind a két oldalon! Ujból megcsináltam egy kis közönség előtt a laminálásos teljes folyamatot, az általam használt tervezési megoldással együtt! Nem hittek a szemüknek a kollégák, hogy ilyen lett a nyák! Akkor megint teszek fel képet, de ezt az ujat már leónóztam vegyi ónozóval ! Csináltam egy videót a tervezési megoldásról, ha érdekel valakit felteszem a szokásos file csere-bere oldalra. A hobby-elektronikára készítettem eredtileg, mert videó pályázat van, de mindig találtak benne valami minőségi hibát, és beleuntam az állandó áttszerkesztésekbe, és töröltem magam, és közzé teszem mindenki számára! nyáktervezés.avi alatt lesz majd megtalálható, ha valakit érdekel. A képnek a neve :dooper.zip Ez a laminálásos megoldás működik, és egyszerre megvan a két oldal! :D Aki ezzel sem tud nyákot készíteni, annak tényleg már nem érdemes foglalkozni vele! Szinte el sem lehet rontani.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha gondolod, kis leírás, és cikk is születhet belőle (itt nem finnyáskodunk, holmi szerkesztgetésekre.... :P )
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

A tervezésről van videó, de a nyák készítésre nincs segítségem, aki videózna!
Avatar
herc1234
Bitfaragó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2007. február 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: herc1234 »

Inkább a nyákról csinálj egy jobb képet ennél légyszi.(doooper)
És azt tedd fel.
Avatar
elektromos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008. július 30. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: elektromos »

képek1.zip alatt vannak az uj képek, melyek remélem jobban tetszenek :)
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Egy olyan akadályba ütköztem amiben egy kis segítségre lenne szüksésgem.

Eagle-ben tervezném a nyákot, de valamiért nagyon elmosódottak a pin-ek a házi nyákkészítéshez! Kipróbáltam ugyanazzal a tokkkal a nyomtatási minőséget Express PCB-n s sokkkal tisztább a körvonal, élesebb a láb. Nem lenne gond, ha Expressben kéne megcsináljam, ha....lehetne a top oldalt mirrorban kinyomtatni. Mert régebb bottomban rajzoltam meg s úgy nem volt gond, de mivel qfp100-as tok nincs ebben, csak top oldali, igy felejtős lesz a bottom...szóval a nagy kérdés:
-Lehet-e Expressbe a top oldalt mirrornak nyomtatni? (vagyis mintha bottomnak rajzoltam volna)

Ha igen, akkor inkább hagyom most az Eagle-t, mert abban rosszabb a minősége a nyomtatott PCB-nek!

u.i.: a probláma lényege megoldva, elkészítettem Expressben a QFP 100 bottomját 8)
Avatar
herc1234
Bitfaragó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2007. február 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: herc1234 »

Eagle is tud szürkében ill.feketében (solid/black)nyomtatni
csak beállítás kérdése.Meg lehet konvertálni 600dpi bmp be is
annál meg jobbat nem is érdemes.

Eagle tán ez egy olyan program amit mindenre rá lehet venni.
Avatar
norbi
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2006. augusztus 3. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: norbi »

Köszönöm a tippet, közben Expressben elkezdtem tervezni...de mivel Protelben lenne a legjobb, így ha van egy jelentkező aki a kész Express tervből csinál Protelt, az nagyon szuper lenne 8)

Persze NEM INGYEN kérem...ha van jelentkező akkor vagy priviben vagy mailben írjon bátran!
Válasz küldése