C program komunikálása Arduino programmal

Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

C program komunikálása Arduino programmal

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Sziasztok!!Nem rég írtam egy programot,amely segítségével egyszerű PC C segítségével komunikálást hozhatok létre egy Arduino panellel COM1 porton keresztül.A C program elkészítéséhez Borland C++ Compiler 5.5 -öt használtam.A programom nagyon szépen működött,lefordítottam.Utánna a Borland C++ Compiler progit kitöröltem,mivel nem kellett,és észrevettem,hogy véletlenül nem csináltam exe filet a komunikációs programomnak.Nagyon sokszor újra letöltöttem a fordítót,de akárhányszor letöltöttem,pont ugyanarról a helyről,ahonnan legelőször, de a második-harmadik...instalálásnál nem volt a fordító filejában exe és a header fájlokban is volt hiányosság.De azelőtt volt exe,meg megvolt minden file.Abban kérném a segítségeteket,hogy olyan C fordító kellene,amely tartalmazza a bios header fájlt,lehessen benne használni a bioscomot és ismerjeaz stdauxot.A linket megadom,ahonnan letöltöttem a Borland C++ Compiler-t,hátha valakinek lejön full. https://downloads.embarcadero.com/free/c_builder
Ez a link.A harmadik sorban található a progi,C++ Compiler 5.5 néven.Ilyet még életemben nem láttam.Hogy valamit letöltesz,jól megy,és utánna legalább 30-szor probálkoztam és fele jött le.Bár van egy megoldás,amivel tudtam használni.A RUN és CMD segítségével lehetett fordítani.Mivel a fordító exe benne volt,a CMD-ben írtam egy kis parancssort,ami lefordította a C filet,de hiába próbáltam,mert mivel csak fele jött le,hiányzott a bios és nem ismerte az stdauxot.Tehát errort adott ki.Nagyon szépen kérlek segítsetek,nagyon örülnékegy linknek,vagy valaminek,ha pedig valakinek megvan a full progi,amely ismeri a bios-t,az stdauxot,kérem jelezze itt a fórumon és küldje el a boczbela@yahoo.com email címre. 8O
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Szerintem, ha nem hivatásos programozó vagy ne Borland Cpp-vel próbálkozzál! (Mert nem éri meg megvenned!)
Inkább próbálj valami Free fordítót, Pl. Dev-C++ : http://www.bloodshed.net/
:wink:
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Ok.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Szia.Nem rég használtam DEV-C++ ötös beta verziót.A bios header fájlt hozzá adtam,de mivel a bios egy inkább dos alatt működő header fájl,error volt.Tehát windows alatt nem igazán működik.Egy DOS emulatorban is próbálkoztam,de hiába,ha a programnak csak fele jött le,nem ismeri fel a dolgokat,tehát az emulatorban is pont errort kaptam.De rendesen azt kell gondoljam,hogy vagy kitörtölték az agyam,vagy nem tudom mi lett.Ideáig két számítógépen próbáltam meg,ismerősöknél újra letölteni,és mégsem jön le az ami legelőször nekem lejött a gépre.Ami nagyon rosz,hogy ideáig mindegyik fordítom errort adott.Az errorok minden programon ugyanazok.Tehát nem ismeri az stdaux-ot,a bios.h nincs deklarálva és a bioscom ismeretlen.Pedig a header fájlban benne van.Pedig a C tényleg tartalmazza az std-ket(stderr,stdaux,stdprn...), a következő linkre kattintva látni fogjátok,hogy nem csak nekem van ez a hiba.Beleolvasgattam a hozzászólásokba,de nem nagyon láttam semmit. http://www.google.ro/search?hl=hu&sourc ... =&aq=f&oq=
Tehát 8O 8O 8O
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Esetleg Itt próbálkozzál: http://prog.hu/kbase.php
Akadnak nagy C++ tudorok!
:arrow:
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Kössz.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Szia.Hát megpróbálkozom a prog.hu-n,hátha szerencsével járok.Tudod én a C nyelvet tudom,nem a C++-t.A C++-al könnyebben meglehetne oldani és nem lenne ilyen probléma.De mivel az ANSI könyvből tanultam meg a nyelvet,a könyv írásának idejében még DOS volt a használt,a könyvbeli anyag is DOS-osabb volt.Tehát a könyv ahonnan tanultam az ANSI C és a DOS kapcsolatát mutatta be,nagyon részletesen,stb.Tehát ezért van itt is ez a bibi,mert nem minden fordító tudja a header fájlokat úgy kezelni,hogy windows alatt mind teljesen lefussanak,legyenek felhasználhatóak,némely fordító(a legtöbb modernebb)már nem tartalmaz a dos rendszerhez írt headerket...Nagyon szeretem ezt a nyelvet,csak szomorú,hogy kitöröltem a fordító progit,mert ahogy mondtam,csak azon működött.Nem is lenne semmi baj,ha csináltam volna exe-t.De szerintem tulságosan a programozási verseny eredméyhirdetését várom,annyi idő alatt egy kicsit meggyengült a procim. :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Van 2003-as kiadású, „Programozzunk C++ nyelven!” Könyvem. Ahoz CD-melékleten rajta van a keresett „Borland C++ Compiler 5.5” 8727Kb . (freecommandLinetools.exe)
Esetleg elküldhetem, ha gondolod, hogy segít rajtad?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kapu48 2009. december 22. kedd, 20:06-kor.
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Szia.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Jajj,nagyon-nagyon örülnék neki.Szuper lenne ha elküldenéd az email cimemre.
Kössz!!!
:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára boczhunor 2010. március 6. szombat, 21:04-kor.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Elment! Remélem segítenifog!
:lol:
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Kössz.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Köszöm szépen a segíteni akaró személyed.Megkaptam,feltettem,de pont az ment fel a gépre mint az azelőtti dolgok.Tehát ebben is hiányzika bios header és még pár dolog,tehát ahhoz képest ami nekem legelőször lejött ez is fele.Ezt a féle progit,tehát aminek nincs indító exeje a runban kell kezelni,ott lehet az edit-tel módosítani és a bcc55 használatával fordítani a cpp és/vagy c filet...,ami nekem legelőször volt,az taralmazott indító exe-t,megvoltak benne a headerek,libraryk...amit te küldtél pont azokat az errorokat kapom,hisz pont ugyanaz mint amit én töltöttem le a második,harmadik... letöltéseimben.Nagyon szépen köszönöm,de úgylitszák írhatok a prog.hu-n is. :lol: :lol: :D :D :oops:
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Amiket keresel valami kiegészítésből, kerülhettek bele? Nem frissítetted valahol? :?:
http://www.auditmypc.com/acronym/STDAUX.asp
http://www.ontrak.net/c.htm
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Szia.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Helló.Sehol sem frisítettem.Van a hozzászólásodnál két link.Na a második egy jó link,van példa progi.Olyan fordító kéne ami letudja fordítani azt a kódot.Az én progim teljesen más,nem azonos a port ,egy kicsit másképp van megoldva.Mivel nekem több funkciót kell végbe vigyen.Tehát az én programom kiírja a COM1 minden lábának állapotát,kiírja a baud értéket,kiírja hány stop és hány start bit van,meg ha pl. az arduino küldi a b karaktert megnyitja a xy nevű képet/fájlt.Meg van benne GPS vezérlés is C-vel stb.Mivel egy robothoz kell.Tehát érted.De ha van egy olyan fordító ami futtaja azt a progit ami a második hyperlinkre kattintva található,akkor az enyém is fog menni.Azért fog menni,mert ahogy mondtam nekem csak a bioscomnál a bios.h-nél és az std-knél van error.Tehát érted... :wink:
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Szia.Kössz!!

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Köszi a headereket!!A fordítót a RUN CMD-ből indítottam,kicseréltem a headereket,azokkal amik az oldalon vannak ,az eredmény:nem azok az errorok amik azelőtt voltak,viszont most is 3 hiba van.A hibák a következők:
Error E2040 C:\Borland\BCC55\INCLUDE\stdio.h 235: Declaration terminated incorrectly
Error E2206 C:\Borland\BCC55\INCLUDE\stdio.h 235: Illegal character '\' (0x5c)
Error E2206 C:\Borland\BCC55\INCLUDE\stdio.h 239: Illegal character '\' (0x5c)
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Az eredeti stdio.h -val + bios.h próbáltad?
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Szia.

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

A fordító progi nem tartalmazza a bios.h-t.Én kellett hozzátegyem.Az eredeti stdio pedig nem tartalmazza az stdaux-ot stb.-t.A te header fájlaid pedig jók,csak most ezeket a hibákat adták ki.
Válasz küldése