Panelek dobozolása

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
ierdelyi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014. november 14. péntek, 14:06

Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »

Sziasztok!

Tudnátok arra ötleteket adni, hogy az összeállított Arduinos paneleket hogyan tudnám esztétikusan és biztonságosan (értsd ne érjenek össze, maradjanak a helyükön) bedobozolni?

Relé modul, alappanel, óra, stb.

Köszönöm,
István
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: Robert »

Teljes áttervezés.
DIN dobozba. Vagy nagyobb standard műszerdoboz, alul hordozó plexihez rögzítve...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szerkesztési feladat. Biztos rajztudás. Megfelelő program. Kreavitás. Gyakorlat. Idő.-tő szavakban megfogalmazva .
varga jano
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nekem bő két éve cimboráim vettek 3D nyomtatót, ami számomra akkor még utópisztikusnak tűnt, nem hogy még mindenki vegyen egyet magának. Megnéztem, végiggondoltam, és egy hét múlva megrendeltem én is a sajátom.
Előtte rengeteg olyan járt a fejembe, hogy valamit, valahova fel kellene rögzíteni, beborítani, úgy hogy .........
Ehelyett van a végiggondol, megtervez, lerajzol, kinyomtat és elfelejt a probléma. Vagy rájön a hibákra, újranyomtat.
Szóval ez is egy lehetőség mostanában. Ár értékarányt nehéz mérni, ez mindenkinél másra jön ki. Egy biztos, itt is a ráfordított idő és a fantázia, ami sokat dob a végeredményen.
ierdelyi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014. november 14. péntek, 14:06

Re: Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »

Köszönöm az ötleteket.

A 3D nyomtató jó ötlet, már én is rég óta szemezek vele. Még egy érv:)

De most a plexy lapos műszerdoboz lesz a befutó. Műszerdobozom van, csak nem volt benne rögzítőlap. Eddig próbapanelra forrasztottam be, azt rögzítettem valahogy de nehézkes volt a dolog.

Plexy lapokat tudok hozni a plexyvágós cég szemetéből :) Már csak a rögzítést kell megoldani.

A plexy lapra való rögzítéshez számítógép alaplap hüvely+csavar praktikus vagy erre is van valami célalkatrész? (utóbbinak elég nagy a pereme, sok modul nem rögzíthető vele)

Köszönöm,
István
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Panelek dobozolása

Hozzászólás Szerző: Robert »

3D nyomtatás esetén sok minden van már készen. Viszont beruházás - használat arányában a 3D nyomtatás azért a kihasználandó történet... A bekerülési ktsg 100...300eFt - így ha évente kell 1-2 doboz, akkor drága. Ha viszont minden bigyó ezzel tud készülni, és nem kézifaragás 3-5 nap hanem 1 nap alatt kész : hamar megtérül...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése