Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Cortex. ARM3, ARM5, ARM7 magok, mindenféle gyártóktól. Programozás-fejlesztés-tippek.
virtualm64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. október 25. péntek, 9:34

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: virtualm64 »

Sziasztok !

Raspberry Pi 3B+ Digitál I/O lábait szeretném használni. A szabad lábakat elhasználtam : 13, 14, 15, 16, 18, 22, 37, de kellene még 4 db Digitális I/O láb. Melyiket javasoljátok, hogy az alap linux, SD, USB, wifi ne boruljon meg. Csináltatok már ilyen láb átdefiniálást ?
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: pipi »

Szerintem használj valamilyen i/o extendert, akár i2c, akár spi felülettel
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: Robert »

Sokan használják SPI-re a MCP23S17 chipet.
I2C esetén: PCF8574, MCP23017
http://www.tavir.hu - a gazda :)
virtualm64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. október 25. péntek, 9:34

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: virtualm64 »

Összesen 12 db I/o csatlakozási pontra van szükségem, úgy, hogy az SD kartya és a Camera is működő képes maradjon. A többi dedikált pontról le tudok mondani, mint az I2C vagy az Seriel port, pwm, stb. Át lehet definiálni az egy ébbfunkciókat használó lábakat normál input vagy output lábbá ? Mely lábakat lehet mellőzni?
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: pipi »

Hali! Amíg választ kapsz, addig írhatsz egy Móriczka progit, ami megjeleníti a gpio lábak állapotát, és kizongorázod melyiket tudod kívülről rángatni.
És/vagy sw-ből rángatod a lábakat, a kimeneteket meg figyeled melyik röcög :)
virtualm64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. október 25. péntek, 9:34

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: virtualm64 »

A lábak állapotának olvasása az megvan, a "rángatással" van a gond, mert tudatlanul nem akartok téglát csinálni belőle. A google segítségével látok sokféle használatot, SPI PWM, I2C, UART. MOSI-MISO, CLK, G_CLK, SDA1, SCL1CE0-1, ID_SD, IDSC. de mindenütt csak info morzsákat. gondoltam, hogy itt már valaki összegyúrta és közzé teszi azt a részt ami nekem izgalmas, hogy mely lábakat használhatom büntetlenül.
virtualm64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. október 25. péntek, 9:34

Re: Nagy „RaspBerry Pi” Topik!

Hozzászólás Szerző: virtualm64 »

Terminálban futtattam a pinout parancsot, sok mindent elárult a jelenlegi állapotról és a végén találtam egy hasonló problémát feszegető oldalra mutató linket ahol különböző perifériák által használt lábak foglaltságát és ütközését mutatják be. Köszi a segítséget és az ötleteket.
Válasz küldése