60 nap alatt Arduino #08 - Házi feladatok - Knight Rider

A "60 nap alatt Arduino" tanfolyam házi feladatai és közvetlen témái
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: 60 nap alatt Arduino #08 - Házi feladatok - Knight Rider

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

De a shift regisztekek, majd a tanfolyam végén kerülnek szóba.
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #08 - Házi feladatok - Knight Rider

Hozzászólás Szerző: etwg »

Verjoz írta:Na látod, pont ezért van a fórum. Ha valamit nem értesz, vagy nem jön össze akkor itt kérhetsz segítséget.
Csak ehhez meg kell szokni legalább a nyelv alapjait, mert az ember még kérdezni sem tud.
Most tanulmányoztam elég sok megoldást, ezzel meg a #10 lecke példáival, hát sok minden nagyon bonyolultnak tünik - legalább is a kod irásmodját nézve. Amit pl az ASM-ben meg tudok oldani 3-4 sorban itt bizony egy negyed oldalnyi szöveg kell, meg egy sereg zárojel, amiknek a pontos funkcioja még mindig nem világos.
Azt szerettem volna megcsinálni, hogy egy nyomogombbal be illetve ki tudjam kapcsolni a futofényt, ami elképesztöen bonyolultra sikerült ( az eddig tanultak alapján.)
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #08 - Házi feladatok - Knight Rider

Hozzászólás Szerző: etwg »

Verjoz írta:De a shift regisztekek, majd a tanfolyam végén kerülnek szóba.
Nem a shiftregiszterrel van a gond, hanem a kod használatával. Mint irtam irni meg olvasni is tudom a shiftregisztert, csak kapott adatok valami miatt nem kompatibilis formátumban vannak.

Igy talán menne, hogy ( nagyon leegyszerüsitve)
digitalWrite(cim2, digitalRead (cim1)
De ez nekem valami miatt nagyon nem tetszik, de most inkább az oktatással töltöm az idöt. :-)
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Selmeci Ferenc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021. november 29. hétfő, 9:35

Re: 60 nap alatt Arduino #08 - Házi feladatok - Knight Rider

Hozzászólás Szerző: Selmeci Ferenc »

Sziasztok!
A feladat végrahajtásához egy meglévő led egységet használtam ,ahol a közös kivezetés a Vcc tápfeszültség volt és az egyes katódlábak egy ellenállás hídon keresztül kapták a feszültséget.
Először azt gondoltam,hogy át írom mindenütt a High értékeket Low .-ra , majd mégis csak ráeresztettem az eredeti programot , a végeredmény egy remek szemlétető eszköz lett a félvezetők lyukvezetése című fejezet bemutatására :D
Válasz küldése