SPAM-ekről

astalavista1199
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. március 2. vasárnap, 12:05

SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: astalavista1199 »

Kedves vegyész, tanár, informatikus, oldalgazda Cseh Róbert Úr!

Csak gondoltam tudnia kellene az összes fórumtagnak, hogy Ön aktív egy másik fórumon is, nevezetesen a magyarspammer.acts.hu oldalon is, ahol TELJES NEVÉT NEM VÁLLALVA, csupán "robert" néven fórumozik.

Nos kedves látogatók! Elmondom, mit is csinál "robert" fent nevezett oldalon!
Először is szögezzük le, hogy a SPAM valóban nem szép dolog, de ettől még nem kellene szidni, gagyizni mindenkit és mindent.
Tehát Cseh tanúr amellett, hogy teljes nevét nem vállalva írogat az oldalon, még rendel is a termékekből, melyet aztán nem vesz át, szándékosan KÁRT OKOZVA ezzel az adott vállalkozásnak!
Nem mellékesen kérdem én kedves Róbert! Ha Öntől rendelnének (esetleg foglalnának az előadásaira), és utána visszaküldenék (nem mennének el az előadásra), ezzel Önnek szándékosan kárt okozva, Ön hogy érezné magát?

Cseh Róbert mindezt anélkül teszi, hogy utána nézne a tényeknek, hogy valóban spam volt-e az adott levél. Erre a bizonyíték az, hogy szinte minden postnál megtalálható az ő kedves hozzászólása.
SŐT! Időt nem kímélve kutakodik a cégek után a neten, pénzt nem kímélve telefonkártyát vesz, amin leadhatja a hamis megrendelést, amit aztán visszaküld, hogy kárt okozhasson!

Tanár Úr! Ön szerint ez a megfelelő módszer? Kárt okozzunk másoknak?
A kedves fórumozók pedig maguk is meg tudnak győződni, ha a http://magyarspammer.acts.hu oldalra kattintanak, és keresik "robert" hozzászólásait. Nem kell sokáig keresni, mert a mi tanár urunk rendszeres látogatója a blognak.

Amellett, hogy szándékosan kárt okoz, emellett a "tisztelt" tanár úr Cseh Róbert személyes adatokkal is visszaél, amikor felkutatja és közzéteszi emberek, cégek adatait. Ezt ő nagy nyilvánosság előtt, folytatólagosan teszi, amit a törvény akár elzárással is büntethet.

No kérem, így veszti hitelét egy ember...

Nem csodálkoznék, ha nem lenne hosszú életű ez a hozzászólás :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astalavista1199 2014. március 2. vasárnap, 13:51-kor.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: AVR kezdőnek

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Kedves astalavista1199!

Ezzel kárvolt az idődet pocsékolnod!

Mert a Robi tekintélyét itt ennyivel nem tudod aláásni!

Úgy, hogy szépen kérünk, menj az Anyukádhoz sírni!
:mrgreen: :lol:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR kezdőnek

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen, ott is vagyok.
Bár lehet hogy nem tetszik 1-2 spammernek, hogy a cégének adatait a cégjegyzékből kiírva felhívom a figyelmet:
- a cég hamis névvel/címmel/adószámmal üzletel
- garancia = 0
- termékei hamisak
- fogyasztókat megtévesztik és
- személyes adatokkal visszaélnek.

Köszönöm, hogy a spamokról leíró oldalt itt is reklámozod és a felhívod a figyelmet arra, hogy hol érdemes utánanézni ezen cégek módszereinek.
astalavista1199
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014. március 2. vasárnap, 12:05

Re: SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: astalavista1199 »

Róbert!

Egyszerű a képlet. Fel kell jelenteni. Aki hamis adatokkal üzletel (hamis cégnév, vagy hamis adószám), vonják felelősségre, egyet értünk. Aki hamis termékkel, megtévesztő módon üzletel, szintén vonják felelősségre.
Ám nem csak ilyen cég van aközött a 300-400 cég között, akit a blogon a sárga földbe taposnak, sokszor OKTALANUL, és sok esetben KÁRT OKOZVA!

1 kérdés:
Amit Ön csinál, hogy visszaél mások SZEMÉLYES ADATAIVAL, az Ön szerint megengedhető és jogszerű?
Sőt amikor valakinek SZÁNDÉKOSAN kárt okoz, hiszen a blog bizonyítja, hogy Önnek (már a megrendelés pillanatában) szándékában sincs kifizetni a terméket, az rendben van?

----
Ja és menjünk már ezekkel a módszerekkel, hogy inaktívvá tesz :)))
Ez olyan, mint amikor xxxxxxxxxxxx-nak írok és hoppá, az nem az ő szája íze szerint való és nem jeleníti meg. Ez aztán a szólásszabadság, amit emleget a blogján. :)))
De tudja mit, ez az Ön oldala, azt tesz, amit akar.
Balu98
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013. december 26. csütörtök, 0:44

Re: SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: Balu98 »

Kép
anakonda10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. január 17. vasárnap, 12:27

Re: SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: anakonda10 »

astalavista1199 írta:Kedves vegyész, tanár, informatikus, oldalgazda Cseh Róbert Úr!

Csak gondoltam tudnia kellene az összes fórumtagnak, hogy Ön aktív egy másik fórumon is, nevezetesen a magyarspammer.acts.hu oldalon is, ahol TELJES NEVÉT NEM VÁLLALVA, csupán "robert" néven fórumozik.

Nos kedves látogatók! Elmondom, mit is csinál "robert" fent nevezett oldalon!
Először is szögezzük le, hogy a SPAM valóban nem szép dolog, de ettől még nem kellene szidni, gagyizni mindenkit és mindent.
Tehát Cseh tanúr amellett, hogy teljes nevét nem vállalva írogat az oldalon, még rendel is a termékekből, melyet aztán nem vesz át, szándékosan KÁRT OKOZVA ezzel az adott vállalkozásnak!
Nem mellékesen kérdem én kedves Róbert! Ha Öntől rendelnének (esetleg foglalnának az előadásaira), és utána visszaküldenék (nem mennének el az előadásra), ezzel Önnek szándékosan kárt okozva, Ön hogy érezné magát?

Cseh Róbert mindezt anélkül teszi, hogy utána nézne a tényeknek, hogy valóban spam volt-e az adott levél. Erre a bizonyíték az, hogy szinte minden postnál megtalálható az ő kedves hozzászólása.
SŐT! Időt nem kímélve kutakodik a cégek után a neten, pénzt nem kímélve telefonkártyát vesz, amin leadhatja a hamis megrendelést, amit aztán visszaküld, hogy kárt okozhasson!

Tanár Úr! Ön szerint ez a megfelelő módszer? Kárt okozzunk másoknak?
A kedves fórumozók pedig maguk is meg tudnak győződni, ha a http://magyarspammer.acts.hu oldalra kattintanak, és keresik "robert" hozzászólásait. Nem kell sokáig keresni, mert a mi tanár urunk rendszeres látogatója a blognak.

Amellett, hogy szándékosan kárt okoz, emellett a "tisztelt" tanár úr Cseh Róbert személyes adatokkal is visszaél, amikor felkutatja és közzéteszi emberek, cégek adatait. Ezt ő nagy nyilvánosság előtt, folytatólagosan teszi, amit a törvény akár elzárással is büntethet.

No kérem, így veszti hitelét egy ember...

Nem csodálkoznék, ha nem lenne hosszú életű ez a hozzászólás :)
Persze, hogy aktív ott is, mert gondolom a levelező szervere és az oldal is ADSL-ről működik és vagy 200x ledobja a netet egy nap, ha tömegével áradnak a szerinte SPAM levelek. Ez azért van, hogy NE működtessen senki se otthonról szervert otthoni felhasználóként. Arra van a szerver tárhely bérlés és az email szolgáltatás, hogy naponta 50 levélnél ne akadjon ki az ADSL rendszer. Egy domain+tárhely egy évre kerül vagy 3-4 ezer forintba. Ha meg vásárolt és akkor dobálja el a rendszer a kapcsolatot, akkor vegye fel a kapcsolatot a rendszergazdával, üzemeltetővel. Unalmas már, hogy néhány embert becsapnak egyesek egy otthonról elindított ADSL vagy TV-boxos internet kapcsolatos szerverrel, mert elindítják onnan, persze a DNS ledobja, mert a szolgáltató bizonyos paraméterekre "ban-ol"(ebben benne van, hogyha az SMTP-t túl sok szálon használja valaki) és az ügyfél meg persze cseszegeti "szegény" rendszergazdát, hogy "fizettem és nem működik" illetve a szerződésben és a törvényben is benne van, hogy 48 órán belül ki kell javítani a hibát és nyaralni sem tud elmenni "szerencsétlen", mert ellenkező esetben perkálhat meg per alanya lesz -> ebből tevődik össze NetBit és Sütő kára is. Tömören ennyi. Ha valaki szervert akar üzemeltetni, fizessen a vonalért is, mert az is magasabb áron van, ne a blogokon irkáljon marhaságokat. Ha nem megy szerverrel, akkor mint írtam: EMELJE A MAXIMÁLIS SZÁLAK MÉRTÉKÉT(persze többe kerül, ez evidens). Az ő tevékenysége olyan, mintha valaki központilag elosztaná a villanyát pénz beszedése céljából, előfizetne 3A-re és minden ügyfelet kitenne a blogjára, aki rezsót vagy villanyradiátort köt rá a rendszerre. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit csinál azon, amiért ő fizetett.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

A témába nem akarok komolyabban beleszólni, leginkább nem érdekelnek a SPAM-ek.

Én is rendeltem a LightInTheBox cégtől valamit 6000 Ft-ért, X-eltem, hogy nem kérek hírleveleket, de jönnek. Leíratkoztam vagy 20-szor, jönnek. Létrehoztam egy kamu email címet, beállítottam, hogy az az új címem, mindkét címre jönnek a hülye leveleik.

Nekem nem fáj, ha póruljárnak és csődbe mennek a spammer cégek és a megrendelőik. Kifejezetten jó lenne, ha nem lennének.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: SPAM-ekről

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Amit nem értek, hogy ha egy cég elkezd spammelni, többé semmit sem rendelek tőle és mindenkit lebeszélek róla.

Akkor miért éri meg nekik? Másokat nem zavarják a kéretlen levelek?
Válasz küldése