Minimál robot hardware

petty
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. november 4. szerda, 8:12

Minimál robot hardware

Hozzászólás Szerző: petty »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni aTőletek. Kisiskolás gyermekem ráizgult a arra, hogy valami járművet programozzon. (Konkrétan meglátta a TV-ben codie-t, ami anyagilag 199EUR + egy iPhone 5+ lenne).
Én valami sokkal takarékosabb megoldást keresek, olcsó, de fokozatosan bővíthető hardware elemekkel.
(Magamról annyit, hogy elektronikai végzettségem és gyakorlatom van, és PLC/SCADA programozással foglalkozom. Mikrovezérlővel még nem dolgoztam.)
Nézelődtem a weben, és úgy látom, hogy arduinoval és pld. mBlock vagy ArduBlock szoftverrel el lehetne indulni.
Az lenne a tervem, hogy először a jármű egy megírt program szerint haladna/kanyarogna. Később, ultrahangos szenzorral kerülné ki az akadályokat.

A webshopban, konkrétan kinéztem egy pár fő hw. elemet:
-AVR-Duino / Uno (R3; CH340)
-Motor shield (kék)
-Két kerekű robotváz (2WD)
-SR-04/SRF-04 ultrahang távolságmérő [4.5m/0.3cm]

Később kiegészítenénk különféle szenzorokkal és valamilyen RF távirányítással, estleg mobilról irányítanánk. Lecserélnénk a mechanikát lánctalpasra. Stb, stb ... (A határ a csillagos ég :)

Szívesen venném a tanácsotokat a általában a tervvel kapcsolatban, és konkrétan is:
1. A fenti fő alkatrészekkel megoldható a kezdés? Biztosan lehet optimalizálni...
2. Mi a gyakorlati különbség az AVR-Duino / Uno (R3) és (R3; CH340) között (a specifikációjuk szinte azonos)?

Üdv: Péter
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Re: Minimál robot hardware

Hozzászólás Szerző: agopet »

Borzasztóan sajnálom, segíteni nem tudok, de nagyon érdekes a célkitűzés. Meg már el is múlt egy év... Sikerült összehoznod a robotot? Meddig jutottál? Várok: Péter
Válasz küldése