Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Sziasztok , egy kedves barátom "magyar-magyar" tolmácsának vállalkoztam .
A kérdése , tehát a következő : " Sziasztok!
Hátha valaki tud benne segíteni, elakadtam.
Van egy vezérlési áramköröm, amit arduinóval oldottam meg, ez viszont oda vissza adatot is termel. A kézenfekvő módszer, hogy ethernet panelt rakok rá, és így eléri a távoli telephelyen levő szervert is akármelyik eszköz. Ez idáig meg is van, ideiglenesen külső tápról hajtva működik is a dolog.
Ez ugye csak félmegoldás, ezért átalakítottam az ethernet modult. Kapott egy másik, láb kompatibilis csatlakozót, és POE "A" szerint vagyis aktív meghajtással távtáplált lett a dolog. Persze csak sima PD lett belőle, 25k + 100nf + dcdc táp segítségével. El is indul, működik, lehet pingelni is, dolgozik.
DE ! Most tesztelgetem és egyszercsak leállt az eszköz, és egy másik is! Valamiért mintha a w5100 tx kimenete lezárlatosodna (csatlakozó kiforrasztása után elindulni látszik). (A poe tápláló swicth okosan visszafogja az áramot, így mondjam azt rendben is lenne.) De csak az ethernet modul száll el. A megtáplálása (3.3V) az arduinó lapról érkezik, de annak semmi baja, sem az egyéb külső moduloknak. Tehát nem táp oldalról kapja a pofást, hanem az ethernet hálózati oldaláról.
Nem találok rá anyagot, hogy kell-e valamiféle egyéb védelem vagy bármi más az rj-45 oldaláról, hogy védjem az ethernet ic-t. Mindenütt csak azt látom, hogy a csatlakozóban van egy trafó, primer a hálózaton, szekunder közvetlenül az ic-n. Túlfesz szerűségű levezetés az ágakon 2x49ohm, plusz kondi. A csatlakozóban nem mérek rövidzárat primer és szekunder között.
A primer közép kivezetéséről pedig elveszem a tápot.
A tévedés elkerülése végett aktív, és nem passzív poe-ról beszélünk. A poe táp meghajtó korrekt. Nincs eszközcsere lehetőség opció.
Mi a fene ölheti meg az ethernet ic-t, és hogyan lehetne ettől megvédeni? " Minden válasz köszönök . Üdv varga jano
varga jano
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Vilám csapás!?

Ilyen viharos napon én szét szoktam minden hosszú vezetékest húzni!
Mert villám hárító ként viselkedik!
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Kapu !
A kollégám válasza a felvetésedre :
Köszönöm , előreis a válaszod . Üdv varga jano
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
varga jano
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Kapu !
Végül is a tervező barátom ezeket használta az átmunkáláshoz :
Ez úton is köszönöm kollégáimnak a segítséget !
Azért tettem ide , hogy , ha valaki ugyan ebbe belefut akkor lássa , hogy mások mire jutottak .
Köszönöm figyelmetek Üdv varga jano
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
varga jano
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Kapu !
Most akadt el igazán a barátom . A táp.-al van neki kemény gondja . Ha segítenél ebben , megköszönném .
Köszönöm szépen . Üdv varga jano
varga jano
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Arduino Ethernet POE átalalítás-gond-Egy barátom kérdése

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Kapu!
Szerencsére a probléma megoldva egy gyári készülékkel.
Köszönöm. Üdv Jano
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
varga jano
Válasz küldése