Arduino Uno R3 első telepítés HELP

czizsoart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. február 19. kedd, 20:01

Arduino Uno R3 első telepítés HELP

Hozzászólás Szerző: czizsoart »

Sziasztok!

Mindenek előtt szeretném jelezni, hogy teljesen kezdő vagyok, az első lépésektől indulnék. Sok utánaolvasás és tájékozódás után vásároltam (Magyarországi weboldalról!) egy Arduino Tanuló készletet, amiben van egy Arduino Uno R3 CH340 alappanel is (lásd csatolt kép).

Feltelepítettem a PC-mre (Windows 7 32 bit) az Arduino 1.0.5-r2 keretrendszert, majd rádugtam az USB kábellel az alappanelt a gépre, de elsőre nem ismerte fel. Ekkor letöltöttem egy CH34x drivert, ezzel már automatikusan felismerte a Windows az Uno-t, meg is jelent a COM8 porton.

Viszont mind a Ch34x driver telepítése előtt, mind utána, az USB csatlakoztatása után folyamatosan világít a panelen a beépített ON LED, illetve először gyorsan kezd villogni, majd egyenletes ütemben villogni kezd (kb. 1 mp világítás - 1 mp szünet) az L jelű led.

A keretrendszerben kiválasztottam az UNO-t, meg a COM8 portot, s tesztelésként a File/Minták/01.Basic-ból betöltöm a Blink-et (ezt olvastam egy leírásban), majd File/Feltöltés. Hibaüzenet nincs. Ekkor ugye gyors villogásba kellene kezdenie a beépített LED-nek, de semmi változás, ugyanaz történik mind eddig: ON LED folyamatosan világít, L jelű LED ugyanabban az ütemben villog, mint korábban.

Segítsetek lécci, mit rontok el??

Előre is köszi,
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
czizsoart
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. február 19. kedd, 20:01

Re: Arduino Uno R3 első telepítés HELP

Hozzászólás Szerző: czizsoart »

A fentebb leírtakhoz képest annyi a változás, hogy sok utánaolvasást követően kiderült, hogy a L jelű led villogása azért van, mert állítólag úgy árulják az Arduino UNO kártyyákat, hogy a bootloader mellett a LED villogtató Blink mintaprogramot is rátöltik.

Hogyan tudom ezt törölni belőle?
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino Uno R3 első telepítés HELP

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Arduinoban sehogy!

Nincsen ilyen szolgáltatás kiépítve. (mivel nem is kel!)
Mikor feltöltesz 1 új alkalmazást, akkor először törlődik a régi tartalom.
Utána kerül fel az új program.
Ha megpróbálod más módon mégis törölni az AVRt akkor a botloadert is ki törlöd!
Innentől már nem tudod a sorosporton programozni.
Válasz küldése