LCD-s fejlesztés

Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

tudtok e ajánlani egy olyan touch-os kijelzőt ami 150*100-as beépítési méretekkel van és bascom könnyen lekezeli? áraban max 30.000!

esetleg minta progikat ekkorka kijelzőkhöz!?

vannak ilyenek de csak sed 1335-öt találtam és azt nehéz programozni bascom alól! ára csak 23.000 volt.



A másik kérdésem hogy kezelhető e színes kijelző? ha igen hogyan mi módja van ennek?
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Van olyan aki válallna egy kis melót + pénzért egy kijelző vezérlést kellen meg csinálni! egy mega 32-vel és egy másik proci adná át az értékeket amiket ki kellene jeleztetni az lcd-n! lcd-t keresni kell hozzá az ár megegyezés szerint történik ha szinesben csinálod többet ér nekem!
az lcd ára olyan 30.000 körül mozoghat max!

És touchos kell legyen aminek a vezérlése is rád marad de az nem neces ha analóg 4 vezetékes a touch az már én is meg tudom oldani!

a lényeg hogy touch-os kijelző ami 150*100-as beépítési méretekkel bír!

aki válaljja az írjon mailt a szovhoz@gmail.com -címre!

Elsősorban bascomos megoldások érdekelnek de más nyelven íródott is!
Avatar
Jano
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: Jano »

Az mcselec.com-on az AN148 az egy touch-os LCD-s projekt.
Elég jól le van írva minden. Ha már láttad, akkor bocs. 8O
Avatar
ICSoftware
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. április 29. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: ICSoftware »

Hali
A 150x100 az mennyire fix méret? +-?
Ez az LCD mérete legyen, vagy az egész cucc szélessége?
Mibe menne?
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

az an148-at már láttam!

egy 320x240 -es kijelzőt szeretnék használni bármilyen érdekelne de csak analóg touch-al!

Az ár is fontos lenne! akár színes is lehet! de bascom nem címez meg csak 255x255-öt!!!

Akit érdekel a dolog az írjon mailt a részléeteket ott adommeg csaak nem közkincs!

egyenlőre ha elkészül bemutatom!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Hali!
Karakteres LCD-n inverz kiírásra létezik valami megoldás?
:?:
Avatar
Bence
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2007. október 30. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Bence »

Polárszűrő elfordítása. :D
Bence
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Nem ilyen vad megoldásra gondolta!
Csak a Menüben a kijelölt sor lett volna inverz!
:?
De akkor lesz csupa nagybetű a kijelölt sor.
:)
Avatar
Bence
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2007. október 30. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: Bence »

Oké gondoltam. Csak vicc volt. :D
Esetleg úgy lehet, hogy megrajzolod a karaktert és azt írod ki. Igaz így csak egyszerre 8-at lehet.
Bence
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Szia!
Miért nem villogtatod?
JAni
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az első karakter legyen egy > jel az aktív sor előtt....
Ami meg nem aktív az egy szóköz....
_jani_
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019. február 26. kedd, 16:17

Re: LCD-s fejlesztés

Hozzászólás Szerző: _jani_ »

Sziasztok! A 60 nap alatt Arduino tanfolyamról estem be ide pár észrevétellel - kérdéssel.
Idézet a 18. LCD II. - 18.1. "Árvíztűrő tükörfúrógép" szövegéből:
A kijelzők a világ sok pontjára készülnek, ám a speciális karaktereket a standard alfanumerikus jelek által el nem foglalt helyekre lehet csak berakni. Így született meg a latin, cirill, és az ázsiai jeleket tartalmazó kijelző. Ezen jelek elhelyezése köszönő viszonyban sincs a karakterek kódjaival és kijelzőgyártóként is változik...
Szóval: Ha többféle nyelvi verzióval készül ugyanaz a kijelzőtípus, a gyártó(-k), hogy oldja(-ják) meg a nyelvi verzió kérdését?
X milliót legyárt az egyikből, a másikból vagy igazodik a piachoz és utólag programozza fel a kijelző vezérlő CHIP-jeit? Tudom sokféle gyártás technológia létezik... Nem mennék bele a részletekbe.
De pár példa: Előrehuzalozott; Maszk-programozott; Egyszer-programozható ( Ablak nélküli EPROM memóriás) ; FLAS memóriás... STB.
Gyártóként vajon melyik technológia érné meg, ha PL: az LCD 1602-A -s kijelzőmodult kellene legyártani x*1000... tételben PL: Szuahéli-nyelvi kiterjesztéssel?
A saját karakterkészlet látszólag a "beégetett" karakterkészlet elején van. ( Legalábbis a 1602-A -nál. )
Elképzelhető az, hogy külön memória részt hozzanak létre ennek a néhány saját karakternek? ( 9db Grafikus karakter. )
Vagy a saját karaktereket csak az LCD-t meghajtó IC belső DDR-RAM munkaregisztere tárolja?
Nincs mód a "kínai" írásjelek felülírására vagy újra inicializálására?
Ott egy rakás kihasználatlan karakter ( elpazarolt memóriaterület ) amit nem lehet értelmesen felhasználni. Legfeljebb álcázásra vagy titkosításra...

/ A kijelző amivel kapcsolatban ez a pár (...) gondolat megszületett az RG1602A. /
by _jani_ :wink:
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: LCD-s fejlesztés

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Nem olyan drága ám a maszkprogramozás, 10k darab felett már megéri. Az OTP sem veszélyes, ott inkább a plusz munkaidőt számítják. LCD-t pl. (üveget) már 1000db-tól érdemes gyártatni, tehát manapság nem kell milliókat rendelni, hogy olcsó legyen. A technológia sokat fejlődött, egy die-n azért igen sok chip elfér, a maszkot már nem kézzel ragasztgatják. A maszkprogramozást is sok helyen felváltotta a lézerprogramozás. Régebben néztem utána pár dolognak, azóta persze változhattak a cuccok, irdatlan nagy az ütem.
Válasz küldése