ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Sziasztok!
Nemrég vettem - ismerkedés okán - egy ESP32 NodeMCU-32S panelt, de nem tudom feltölteni rá a 'WiFiScan' példaprogramot (sem).
Valami hasonló program már lehet benne, mert majdnem ugyanaz jelenik meg a soros monitoron, mint aminek a program szerint is kellene, de biztos, hogy nem én töltöttem fel, mert a feltöltés során az alábbi hibaüzenetet kapom:
Board nodemcu-32s (platform esp32, package esp32) is unknown

Error compiling for board NodeMCU-32S.
A panelhez szükséges json fájl meg van adva, az alaplap - NodeMCU-32S - ki van választva, a port sebessége 115200, a COM portok listáján ugyan nincs neve (mint pl. az UNO.nak), de az IDE jobb alsó sarkában látszik, hogy 'NodeMCU-32S, 80 MHz, 115200 on COM26', tehát ezek szerint az IDE látja.
A "Board Info' szerint:
BN: Unknown board
VID: 10C4
PID: EA60
SN: Upload any sketch to obtain it
Egy érdekesség: ha a PC hátulján lévő USB aljzatot használom, akkor csak egy piros LED világít, ha viszont az előlapit, akkor egy kék LED is villog (kb. 1-1 másodperces ütemben) folyamatosan, ami csak a feltöltési próbálkozás idejére áll meg.

Napok óta böngészem a netet, de nem találtam erre a hibára vonatkozóan információt, így megoldást sem. :(

Lenne valakinek ötlete/tanácsa a hiba megszüntetésére?

Köszönettel: Alex
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: vargham »

A hibaüzenet szerint nincs telepítve az ESP32 támogatás, ezért nem tudja lefordítani a programot. A feltöltést meg sem próbálja, mert nincs mit.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Szia!
Az alaplaphoz (ESP32 NodeMCU-32S) szükséges json fájl elérési útvonala (https://dl.espressif.com/dl/package_esp32_index.json) be van írva a "További Alaplap-kezelő URL-ek" listájába, az "Eszközök-alaplap-kezelő..."-ben ott van az Espressif System ESP32 kezelője (v1.0.6 Installed).
Tehát az ESP32 támogatás rendben.
... vagy mégsem elég ennyi?
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: vargham »

Elégnek kellene lenni.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

A panel pedig valószínűleg működőképes, mivel valaki már egyszer rátöltötte a WiFiScan programot (Jun 8 2016 00:22:57), amit futtat is, és látom a környezetemben elérhető (látható) WiFi-ket. Látom a sajátomat és néhány (2-3) szomszédét is.

A monitoron az alábbiak láthatóak:
Kép
Az 1. esetben hátsó USB-t használom kb. 2 m-es hosszabbítóval, és ilyenkor a fekete vonalak közötti rész ismételgeti folyamatosan.
A 2. esetben előlapi USB-ben van kb. 80 cm-es kábellel (ilyenkor villog egy kék LED is).
A piros csík fölötti rész 1-szer íródik ki, majd megáll a kiírás.
Az alatta lévő infó pedig az EN és az OOI (?) együttes lenyomására jelenik meg.
Az EN gomb ismételt megnyomásakor újra a piros csík fölötti rész íródik ki.
A Fájl menüből a Példák-WiFi-WiFiScan programot hiába próbálom kiíratni (bármelyik USB-n), a fent említett hibaüzenetet kapom.

Nem értem ... ha megvannak a kezelő programok, akkor mi a bánatért nem működik a feltöltés? :cry:
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: pipi »

1. kevés a tápfesz, erre utal a brownout...
2. nem tudom milyen példát futtatsz, ilyet nem látok, ami van: ....libraries\ESP8266WiFi\examples\WiFiScan ez 5 másodpercenként körbejár
3. "EN és az OOI (?) együttes lenyomására jelenik meg".... ez a programozási mód, ahogy írja is, korrekt
4 "EN gomb ismételt megnyomásakor" ez a reset, vagyis korrekt
Járasd normális külső tápról, vagy jó usb kábelről, jó usb csati helyről...
az előlapi usb csatik szoktak a gyengébb minőségűek lenni, én úgy tapasztaltam, mert az alaplapról gagyi kábel megy az előlapra
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Szia!
Köszönöm a hsz.-t! :)
Ennek a NodeMCU-ak mennyivel több táp kell az USB-ről, mint egy UNO-nak 6 db. 7 szegmenses kijelzővel + RTC1302, ami ugyan ott vígan ketyeg.
És mi lenne ez a kék LED, ami előlapi USB-ben villog, hátul már nem? Tehát pont az előlapi a normálisabb? Hiszen ott látja a jeleket.
Ja, és ez nem ESP8266 hanem ESP32 (ESP32 NodeMCU-32S).
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: pipi »

Passz... Csak a hibaüzenetet értelmeztem... Ki kell próbálni "tuti" tápról járatni...
Simán lehet hogy valami "ócska" LDO van a panelen, és nagy rajta a maradékfesz, nem tudja "jól" megcsinálni a 3v3 tápot. Eseteleg mérj rá, de lehet nem látsz semmit, mert adáskor a csúcsáramot(400? mA) egy multi nem fogja mutatni.
Eseteleg tehetsz próbaképp az 5V-ra, és a 3V3-ra is egy elkót, a csúcsáramfelvételt lehet áthidalja.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Ez a WiFiScan.ino nálam itt van:
C:\Users\xy\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.6\libraries\WiFi\examples\WiFiScan
mappában
Az a bibi, hogy ennek a panelnak rádugás után simán működne kellene, mindenféle barkácsolás nélkül.
Ráadásul 2 van belőle és mindkettő ugyan ezzel a hibával nem működik.
Ha nem lenne elég a táp, miért ketyeg szépen (elől/hátul) az órám?
Nem kell valamit trükközni ezekkel a nyomógombokkal?

Kipróbálom hátra dugva a rövid kábellel, hátha segít ...
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Nincs változás. :( Nem töltődik át a program.
Annyi mégis lett, hogy most hátul is ugyan úgy a 2. kép szerinti módon működik, mintha az előlapiba dugtam volna, és villog a kék LED is.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nem tudom, honnan jött ez a tápfesz probléma tipp... A kérdező eredeti hozzászólásában: "Error compiling for board NodeMCU-32S." Tehát már a programot sem tudja lefordítani, a feltöltést meg sem kísérli, mert nincs mit feltölteni.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: pipi »

A táp hiba onnan jött hogy ott a képen középen a "brownout detector was triggered"
Szerinted ez mást jelent???
de ez csak az "egyik" hiba
A "másik" hiba, nyilván nincs mit feltölteni, mint írtad, mivel le sem fordul,..
Board nodemcu-32s (platform esp32, package esp32) is unknown
Error compiling for board NodeMCU-32S.
Játszania kell az ide beállításokkal....
A harmadik dolog meg hogy ami benne van most progi azt ugye senki nem tudja PONTOSAN mit kellene pontosan kiírnia,csinálnia...
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Egy hirtelen jött ötlettel kipróbáltam az #include "WiFi.h"-t REM-elve és érdekes módon el sem jut addig, hogy a további WiFi utasításokra emiatt hibát jelezzen, hiszen kellene, mert nincs WiFi kezelés.
Ezután egy majdnem üres programot próbáltam átküldeni, amiben csak az #include "WiFi.h"-t tettem be.
Ha nem Feltöltést kérek, csak Ellenőrést, az IDE akkor sem jelez hibát egyik esetben sem. Azaz törölni sem tudom a már benne lévő programot.
A hibajelenség (és a kiírás) maradt a régi.

A már benne lévő program soros monitoron megjelenő kiírásai pedig elég egyértelműen a WiFiScan programra utal. Minden kiírás megfelel a program tartalmának és elvárt működésének.

Annyi eltérés van, hogy a kiírás nem frissül 5 másodpercenként. Tehát a loop-ban valami érdekesség van. 8O

A fentiek mindkét modulomra érvényesek!
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: pipi »

Honna tudod a 2016-os program mit csinál? Visszakerested az akkori wifiscant? Honnan tudod, aki feltöltötte az nem nyúlt bele?
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Természetesen nem tudhatom, de logikusan gondolkodva teljes joggal feltételezhető ez, mivel a kiírások - betűről-betűre - megfelelnek az adott mintaprogramnak.

De ... valójában ez teljesen mindegy, hiszen nem a már benne lévő program működésével van probléma, hanem egy másik program feltöltése nem megy.
Válasz küldése