ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Talán ez is fontos lehet ....
Erről a panelről van szó: https://www.banggood.com/ESP-32S-ESP32- ... 83630.html
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: pipi »

Ha nem úgy működik, nem tételezhetsz fel semmit.
Dörgöld le az arduinót, még az appdata mappából is, telepítsd normálisan újra, csinálj rendes tápot...
Szerintem ennyi...
Persze újévig elmélkedhetsz még a feltételezéseiden...
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Szia!
Már elnézést, de segítségért jöttem, mivel az említett paneleket nem tudom működésre bírni.
Azt hiszem elég sok infót leírtam, ami ahhoz kellhet, hogy átlátható legyen a problémám.
A jelenleg a panelban futó program tartalmáról való elmélkedésnek (és az én feltételezésemnek) ehhez semmi köze. Ezt inkább felejtsük is el!
Én csak szeretném rendeltetésszerűen működésre bírni a moduljaimat.
Ehhez minden segítséget szívesen fogadok.

Talán lesz valaki, akinek volt már dolga ilyen modulokkal, így érdemben is tud nyilatkozni erről a modulról.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Itt egy részletes leírás:https://esp32.blog.hu/2018/01/07/esp32_ ... elso_build
Az elején a github telepítése kihagyható.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Szia!
Köszönöm az infót! :-)
Ezt az oldalt én is megtaláltam, végigcsináltam majdnem(!) ugyan úgy. Annyi volt az eltérés, hogy nálam a Node32S board kiválasztásakor nem is látszódott a modul (a soros monitoron sem jelent meg semmi), mivel EGYÉRTELMŰEN NodeMCU-32S kell. Nem is értem, hogy ennek a Joeyi-nek (vagy Jocinak) hogyan működhetett így a modul.
Ha viszont a NodeMCU-32S-t választom, akkor a monitoron szépen látható a modulban most benne futó program kiírása, de más semmi.
... pedig már stabil külső 5V 10A-es (S-50W-5) tápegységgel is tápláltam.

Úgy látszik, sajnos nem úszom meg az IDE teljes újra telepítését, majd a tiszta IDE-ben megpróbálva a modulhoz való hozzáférést.
Valami alap "árulás" van, mivel a kiírt hibaüzenet szerint a programom (vagy akár egy új üres lap) le sem fordítódik (még akkor sem, ha csak ellenőrzést kérek). Így pedig nem is fog áttöltődni a modulba. :(
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Hmmmm. Ezek szerint nincs több ötlet?
Nem használja senki SIKERESEN ezt a modult?
Még az újratelepített Arduino IDE sem segített. :(
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Futottam már bele abba, hogy utángyártott modulom volt és másként működött, mint a listából kiválasztott. Érdemes megnézni, hogy nem valami más mégis a modul, vagy esetleg továbbfejlesztett újabb verzió.

Érdemes visszamenni az alapokhoz és egy pár soros LED villogtatót kipróbálni elsőre.
Ez biztos benne van a példaprogramok listájában. Ha ez működik, akkor lehet továbblépni.

Volt olyan hibám is, hogy elszállt laptopon az USB port, amire rádugtam és ezért nem is látta a gép.

Gond lehet az is, ha egy USB elosztót, vagy KVM-et használsz és nem direktbe dugod a gépre a modult.

Van esetleg másik modulod, ami ugyan azon az USB porton és ugyan abban a programozói környezetben működik. Ha azzal tudsz LED villogtatást futtatni, akkor valószínű, hogy az új panellel lesz a probléma. Vagy nem az, aminek gondolod, vagy hibás.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Robert »

A hosszú USB kábelen a feszültség esik. Az ESP érzékeny a tápra - az Arduino/UNO/MEGA (AVR alappú) kevésbé.

BrownOut simán lehet emiatt is... (tápfesz-eltűnést jelent).
Az ESP-nek stabilan kell 350mA @ 3.3V (USB esetén a sallangoknak is + a stabIC-n is esi valamennyi).


Az Arduino esetén 3 helyen van a "szemét":
- Dokumentumok/Arduino
- AppData
- Program Files

Mindegyik helyről vagy törölni vagy a könyvtárát átnevezni kell új telepítés előtt.
ESP32 támogatás kell hozzá - _viszont csak az_ , amelyik az SDK-jához való!!!

Arduino keretrendszerből az 1.8.16 vagy újabbak NEM javasoltak!!!
Én az 1.8.13-hoz teszem fel a SDK-ből a felkínált legújabb helyett a 1 vagy 2-vel régebbit...

Ezekkel stabilan megy a ESP32 :)....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tipp2: Az újabb lapokon CP2104 helyett CS9102x van!
A Drivert is nézd meg - nem az okoz-e problémát (költséghatékonyság vs működés...)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Sziasztok!
Köszönöm az újabb infókat! :-)
Akkor próbálom tovább az említett lehetőségekkel a modul kezelhetővé tételét és ha sikerült valamit elérnem (vagy mégsem), azt jelezni fogom.
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Csak az alap panel (semmi sincs rákötve) és az alap villogó LED program működött? Ez a példaprogramok között is megtalálható.
Rá tudtad tölteni ezt az alap LED villogó programot?
Ehhez nem kell semmi #include.
Ha ez a legegyszerűbb program nem feltölthető, akkor a fejlesztőkörnyezetben nem jól van beállítva a paneled.
Vagy az USB-n keresztül a géped nem érzékeli a panelt.
Vagy a panelhez nem jó USB csatorna van rendelve a fejlesztő környezetben.
Legrosszabb eset, hogy hibás az ESP32 panel.

Nekem hibás ESP panelem még nem volt, pedig vagy 20 panellel és különböző verziókkal volt már dolgom.
Legtöbbször felhasználó hiba volt: nem jó helyre kötöttem; nem azt a lábat programoztam, mint amire rádugtam; nem jól választottam ki a panelt a fejlesztői környezetben; hibás volt a kábel; túlterheltem a panel tápját mert más paneleket az ESP32 panel táp lábairól hajtottam meg; stb.

Akkor szokott hasonló újraindulási jelenség lenni, ha más panelek, eszközök az ESP32 panel táplábaira vannak rákötve és túl sok energiát igényelnek.
Ezek leterhelik az ESP32 panel táprészét és az alap panelnek sem jut elég energia. Leesik a tápfesz és újraindul a panel.
Alex61
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016. december 4. vasárnap, 11:23

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Alex61 »

Szia!
Köszönöm a téma további boncolgatását. ;-)
Éppen az a gondom, hogy semmit(!) nem tudok rátölteni. :-(
A fejlesztőkörnyezeti beállításokban csak 1 olyat ESP32-est találtam, ami ennek a NodeMCU panelnek megfelel. A többivel még a panel ID-jét sem érem el, ez viszont simán kiadja.
Ennek jó kiválasztását az is igazolja, hogy az eleve rajta lévő Wifi-scanner program működik, tehát látom a környezetemben elérhető wifiket (a szomszédokét).
Ezzel az is kizárható, hogy nem megfelelő az USB kapcsolat.
A panelre - egy külső 5V-os 10 amperes táp kivételével semmi(!) más nincs rádugva. Így már nem is az USB-n kapja a tápot, ami esetleg kevés lehetne.

A legtöbbet az tudna segíteni, akinek van ilyen ESP32-es panelje, amit használni is tud. Így kiderülhetne, hogy pontosan milyen beállításokkal használja, vagy mi van még, amivel esetleg "trükközni kell".
tokyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023. október 22. vasárnap, 13:09

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: tokyo »

Alex61 írta: 2021. november 30. kedd, 18:08 Sziasztok!
Nemrég vettem - ismerkedés okán - egy ESP32 NodeMCU-32S panelt, de nem tudom feltölteni rá a 'WiFiScan' példaprogramot (sem).
Valami hasonló program már lehet benne, mert majdnem ugyanaz jelenik meg a soros monitoron, mint aminek a program szerint is kellene, de biztos, hogy nem én töltöttem fel, mert a feltöltés során az alábbi hibaüzenetet kapom:
Board nodemcu-32s (platform esp32, package esp32) is unknown

Error compiling for board NodeMCU-32S.
A panelhez szükséges json fájl meg van adva, az alaplap - NodeMCU-32S - ki van választva, a port sebessége 115200, a COM portok listáján ugyan nincs neve (mint pl. az UNO.nak), de az IDE jobb alsó sarkában látszik, hogy 'NodeMCU-32S, 80 MHz, 115200 on COM26', tehát ezek szerint az IDE látja.
A "Board Info' szerint:
BN: Unknown board
VID: 10C4
PID: EA60
SN: Upload any sketch to obtain it
Egy érdekesség: ha a PC hátulján lévő USB aljzatot használom, akkor csak egy piros LED világít, ha viszont az előlapit, akkor egy kék LED is villog (kb. 1-1 másodperces ütemben) folyamatosan, ami csak a feltöltési próbálkozás idejére áll meg.

Napok óta böngészem a netet, de nem találtam erre a hibára vonatkozóan információt, így megoldást sem. :(

Lenne valakinek ötlete/tanácsa a hiba megszüntetésére?

Köszönettel: Alex
A hibaüzenet alapján úgy tűnik, hogy a PlatformIO (vagy Arduino IDE) nem ismeri fel a NodeMCU-32S lapkát. Először is, ellenőrizd, hogy a szükséges ESP32 könyvtárak telepítve vannak-e a fejlesztőkörnyezetedben.

Ezenkívül, a "Board Info" alapján a lapkát nem ismeri fel teljesen az eszközkezelő. Próbáld meg telepíteni újra a NodeMCU-32S illesztőprogramjait vagy használj másik USB portot a számítógépen.

Amennyiben ezek nem segítenek, próbálj meg kiválasztani egy másik NodeMCU-32S verziót a Board Manager-ben, és győződj meg róla, hogy a PlatformIO vagy Arduino IDE a legfrissebb verziójú.

Remélem, ezek a tippek segítenek a probléma megoldásában! Sok sikert a NodeMCU-32S projektjedhez!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 NodeMCU-32S feltöltése sikertelen

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduino keretrendszer 1.8.13
JSON-ból az alaplap managerrel tedd fel a ESP támogatást (verzióugrás esetén a főszámot vedd vissza egyel!)

A File - Beállításoknál a log mutatása mellett fordítás és feltöltésnél is legyen ott a pipa. Így látszik a hibaüzenet.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése