ESP8266 chip használata

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

A python az script alapú valami...
A script értelmező a PC-n fut és a feltöltésért felel. A lapkán _alapesetben_ NINCS python scrypt értelmező!
Hogy a feltöltős python program mit tesz még - azt annak meglesésével lehetne megmondani....

https://github.com/espressif/esptool/bl ... esptool.py
Feltöltési protokoll ! Nem full program/fordító....



A 0x0000-s címre szerintem 0 hosszú flasht töltenél fel (nem fordult le vagy hibás az arra vonatkozó rész).


Létezik ESP8266ra python értelmező:
https://docs.micropython.org/en/latest/ ... intro.html
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Napka »

Öregmackónak: elég sok keresgélés után (főként a GITHUB-on) találtam olyan firmvaret, amely kifejezetten az AT parancsok értelmezésére lett kifejlesztve. Sajnos a roppant hosszú és bonyolult nevét látva átneveztem a helyi gépemen és csak arra emlékszem az _AT_ rész állt a nevében. Letöltöttem és feltöltöttem, valóban működött 9600 baudon. Már tovább léptem az AT szintről, de a "Firmware.bin" még megvan. Ha adsz egy elérhetőséget vagy tudod (mert én nem), hogy ezen a fórumon miként mehet a fájlküldés, akkor rendelkezésedre bocsátom. Az ESP8266-re íródott a chip, de nálam gond nélkül ment a 8285-ön is.
üdv Napka (szintén újonc)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szeretném megköszönni a "gazda", Róbert hozzászólásait. Sosem bőbeszédű, tömör, mint egy Nostredamus jóslat, és megfontolandó...
Arra kerestem megoldást, hogy ha az ESP8266 (8285) Flash feltöltője eleve egy Python alkalmazás, akkor egy *.py fájlt compillál és feltölt-e?
Róbert válaszában rávilágított a lényegre, meg kell nézni interpreter nélkül életképes-e a feltöltött kósdor? Máhol találtam egy utalást: a Python futtatásához mindíg kell egy alap interpreter. Azaz a "magára hagyott" ESP chip csupán a flash-ra táplálkozva nem életképes.

Amiért ezt a bejegyzést teszem az ARDUINO *.ino-k fontossága érdekében van. Ez az IDE környezet lehetővé teszi abszolút önálló és futtatható kódsor előállítását és feltöltését az ESP chip-re. Ha nem voltam egyértelmű, az ESP Flash-e és a chip-je önálló alkalmazások készítésére alkalmasak pl.UNO nélkiül is. Azok bővítik a szenzor portok számát.

Ha érthető voltam, köszönhető Róbert "60 nap alatt Arduino" tanfolyamának. :D
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

del.


.
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Sziasztok!

Megérkezett az új Esp-01, betettem a relépanelbe és természetesen működött. Elkerültem a csapdát nem használtam az IPR parancsot sebesség beállítására, az AT+UART parancsot teljesítette csak rá kellett jönnöm hogy szintaktikában teljes paraméterezést kér, meg kellett adni a sebességet bitek számát paritást és start/stop bitek számát is.
Ennyivel én be is fejeztem az ezzel való foglalkozást, az AT parancsokkal be tudom állítani, ogy működjön, és hellyel-közzel működik is. Elég bizonytalan ez a relévezérlő nem mindig tudja elkapni a parancsot van mikor csak harmadik negyedikre teljesűl a be- vagy kikapcsolás. nekem ennyi elég.
A régi panelt nem tudom felprogramozni, számtalan firmwaret töltöttem rá, látszólag végig is megy a feltöltés, de utána nem tudok semmilyen sebességgel kapcsolatba lépni vele soros porton. Nem hiszem, hogy tovább is kisérletezek vele.
További jó munkát és szórakozás kívánok

Üdvözlettel
Öregmackó
öregmackó
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. augusztus 22. csütörtök, 16:43

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: öregmackó »

Köszönöm Napkának az ajánlatot, de azt hiszem ha jó lenne a lapka, bármelyik feltöltött firmware működött volna nincs már kedvem tovább kisérletezni ezzel
Válasz küldése