Arduino IDE környezet kialakítása másképp

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Régebben én is kerestem de aztán maradt az üres projekt létrehozása és fájlok átmásolása.
Pontosabban a projekt által létrehozott .ino fájlnak csak a tartalmát másolom át, és csak a többi általam megírt fájlt másolom át.
Lehet inportálni is projekteket, de ezt csak eclipse esetleges újratelepítésénél használom, duplázásra nem.
Jobb ha újraépíti az elejéről, mert olyan is szokott lenni hogy bennragad egy két már nem használt lib a projektben és figyelmeztető pipákat tesz olyan fájlokba amik általam nem szerkeszthetőek.
Ebben az esetben is egy tiszta új projektbe költöztetem a régit.

Persze engem is érdekelne egy jobb megoldás. :)

Amire viszont még szeretnék megoldást találni, hogy ne a kijelölt projektet fordítsa és küldje espr-re hanem a szerkesztett fájlhoz tartozót.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

kszabi írta:Mégsem ok.
Akárhogy variálok a githubról letöltött librarik nem jelennek meg, vagy nem fordulnak le.
Pedig már akartam kérdezni hogy nálad fut e WDT reset mentesen? Én már nem is vacakolok vele inkább a debug Serial1 portot használom debugolásra pont elég. :)

Problémádra mint kezdő eclipse-es, a tippem:
...eclipse\arduinoPlugin\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.1.0\libraries\SoftwareSerial
nálam itt található
A másik amit használok teszt lib könyvtárnak..
Window/Preferences/Arduino/Private Library path
Ide tettem egy saját könyvtárat ebbe pakolom a tesztelés alatt álló mindenféle libeket.

Lent az automatikus LIB importálás be van pipálva így beteszi magától a Project/Libraries mappába, így második fordítás hiba nélkül lemegy.

Ugyaninnen eltüntetni pedig a.. Project mappán jobb egérgomb/properties majd keresőbe path, és a találatokban törlöm a közben szükségtelenné vált libeket.

Vagy simán nem állítottad át a board beállítást esp-re.
Vagy lehagytál egy pöttyös vesszőt valami végéről.
Vagy nagy kapkodásba több helyen is megtalálható ugyanaz a lib.
Efféle gondok is teleírják Problems ablakot, ezt tapasztalatból bizton állítom. :)
Néha érdemes végigolvasni miket ír oda mert egész hasznos tud lenni.
Szerintem.
kszabi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. április 11. hétfő, 14:22

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: kszabi »

Hello!
Több sikertelen próba után teljesen kitöröltem az egész projectet, csináltam újat.
Itt project jobb klick-> import->import arduino libraries.
Az előzőleg az eclipse/arduinoPlugin/libraries mappába bemásolt lib szépen megjelenik.
Kijelölés majd finish. A projekt mappa libraries-ben megjelenik és le is fordul.
Nem tudom hogy az előző projektben ezt mért nem lehetett elérni.
Üdv Szabolcs
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Eclipse Windows alatt nálam eddig nem működött az ArduinoOTA lehetőség.

Most megtaláltam a problémát.
https://onedrive.live.com/view.aspx?cid ... 8443%2F%29

Már csak az a nem szép benne hogy a IP:portot a platform.txt-ben kell beállítani.
Ha valaki esetleg ennél szebb megoldást tudna vagy elárulná hogy kell kinéznie az Elipse SerialPort sorának..

Kód: Egész kijelölése

PORT:   192.168.2.112 at 192.168.2.112 (ESP8266_ESP01)null 8266
...hogy a fordító a portot a -p után a helyére tegye, azt megköszönném.
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Sziasztok!

Átköltöztem Ubuntu 18-ra és újból össze kellene raknom a környezetet Eclipse alapokon. Szeretnék ESP32-vel is foglalkozni.
Megnéztem a Koloban vonatkozó könyvet és pár linket (pl: https://exploreembedded.com/wiki/Settin ... or_ESP-IDF).
Most úgy tűnik, hogy nagyon bonyolult és a leírások 2017-esek. A mostani Eclipse verzió és Ubuntu18 dolgok másként vannak, mint a leírások.

Tud esetleg valaki ajánlani egy egyszerűbb megoldást, hogy össze tudja állítani az integrált fejlesztői környezetet Eclipse-ben?
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Létezik olyan megoldás, amiben ESP8266 és ESP32-es board-okat is lehet Arduino alapokon kezelni?
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: pipi »

Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Igen , ezeket olvastam, de nem ezt keresem.
Ennek a folyamnak a második oldalán általam írt bejegyzésben (2016.05.19. 17:15 ) leírt Eclipse-s megoldást szeretném, vagy ahhoz hasonlót, ami mindkét eszközre (ESP8266 és ESP32) működik.
Van valaki, aki össze tudta hozni mindkettőt Arduino alapokon Eclipse-ben és új verziókkal?
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Windows on fut szépen mindkét esp, eclipse alatt.
Nekem Eclipse Oxigen re sikerült feltenni annó, mert a legfrissebb eclipse valamiért nem szerette, de ez már régen volt. Azóta sok minden változhatott.
https://github.com/espressif/arduino-es ... _ubuntu.md
Itt van egy Ubuntu leírás, mondjuk ez nekem nem mond semmit, de hátha neked segít.
Nálam valahogy úgy volt, hogy simán nyitottam egy új mappát az eclipse/arduinoplugin/packages mappába ahol egyébként az arduino, és esp8266 lapokat tárolja az eclipse Arduino. Azután futtatnom kellet egy get nevű fájlt ami letöltött néhány nélkülözhetetlen fájlt. Aztán beállítottam eclipse ben az elérési útvonalakat és kiválasztottam az esp32 lapot a (platform and boards) menüben, ahol a verziókat is kiválasztod.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

ui.
Arduinot is többféle képpen lehet integrálni eclipse alá, abból is csak egy fajta vált be nálam.
viewtopic.php?f=46&t=1829&start=15#p32194
Talán valamit tudsz ezekből hasznosítani.
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

köszi a tippet, próbálkozom. annyi a változás az általad adott linken lévő leíráshoz, hogy a telepítéshez ezt az URL-t kell megadni:
http://eclipse.baeyens.it/update/V4/nightly
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Találtam még egy kis változást.
https://github.com/espressif/arduino-es ... /tag/1.0.0
Ezen az oldalon található json link címét kell már csak bemásolni az eclipse be a többi arduinos url közé, és települ magától.
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Sokat kínlódtam az ESP32 IDE összerakásával Linuxon, mint az a korábbi bejegyzésekből látszik.
Az Arduino nem elég kényelmes környezet, ezért nagyobb feladatokhoz nem opció.
Az Eclipse volt korábban a nyerő, de új Linux-on (Ubuntu 18.04LTS) és új Eclipse-vel Arduinóra nem tudtam összehozni, csak az eredeti ESP32 C-re.
Már azon voltam, hogy elkezdem tisztán C-ben programozni az ESP-t. Látszott, hogy gyötrelmes lesz. Az Arduino egy kényelmes felületet ad, míg C-ben mindent a fejlesztőnek kell kezelni és átgondolnia.

Aztán olvastam több helyen a PlatformIO-ról, de nem volt bizodalmam hozzá a leírások alapján.
Végül is kipróbáltam és nem várt kellemes csalódást okozott. Minden elsőre sikerült és gond nélkül ment.
Javaslom kipróbálásra:
https://platformio.org/platformio-ide?u ... uino-esp32
Sok sikert!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Jó hír, hogy teszteled. :)
Szemezgetek vele én is már régóta, de nem volt még lelki erőm kripróbálni. Eclipse-et is mire "kiismertem", beletelt egy kis idő. VisualStudioCode-ot ugyan használom bevált Weboldal fejlesztéshez, de valahogy mégsem mertem belevágni az ismeretlenbe.
Kezdeti lelkesedésed optimizmusra ad okot, de majd ha használod egy ideje, napi munkák során előjöttek előnyök, hátrányok írhatnál pár sort, hogy egy működő eclipset érdemes e nyugdíjba küldeni a Plaform IO miatt.

Előre is köszi.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

aaszabo Köszi az értesítést!
Ez figyelemre méltónak tünik.
Válasz küldése