ESP csatlakozás mobilneten

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

ESP csatlakozás mobilneten

Hozzászólás Szerző: szmarton »

Sziasztok!
Bosszantó problémával küzdök. Van egy stabil programom espre. Gyakorlatilag egy szenzorhálózatról van szó, ami pl thingspeakre küldi az adatokat.
Otthoni wifire csatlakozva minden ok. Viszont ha mobilon megosztom a netet, arra is szépen felmegy, dns feloldás, ntp-n időlekérés megy, de a thingspeakre egyszerűen nem megy el a http post...

Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?
Köszi
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP csatlakozás mobilneten

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Igen olvastam problémád már mikor ide került, de sajnos inkább bor párti vagyok ezért nem válaszoltam.
Mondjuk onnan nincs messze Villány. :)

Amúgy még nem próbáltam a mobilnetet de fel van írva a teendők közé. Műhelyünkben nincs router csak mobilnet, pár ESP-t tervezek oda is bevinni, ahol az AP mód és a mobil net használata lesz csak a megoldás. Nem ecsetelem mennyire siralmasnak látom a jövőképet az utóbbi napokban itt leírtak után. :)

Én tesztelném esetleg más szolgáltatóval is hátha csak a thingspeak akar mondjuk helymeghatározást amit a mobilnetből nem kap meg, de lehet az is hogy azt fejlécből meg lehet oldani. Vannak furaságok a nagy hálózatban. Én sima offline html oldallal vesződtem annó az nem ment hosonló csacskaságok miatt.

Közben gyorsan bekapcsoltam Mobilon a Hotspotot hogy teszteljem.
Nálam minden ESP egység bejelentkezik a Google-ra induláskor küldi a boot tipus, wifi és esp adatok stb ami táblázatba van rögzítve és oda is naplóz szükség esetén, azt kell mondjam szépen bejelentkezett mobilról is ahogy kell.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP csatlakozás mobilneten

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nézzük a jó oldalát, annyira legalább stabil az AP-STA mód hogy kényelmesen kibír wifi SSID módosítást.
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

Re: ESP csatlakozás mobilneten

Hozzászólás Szerző: szmarton »

Köszi a gyors tesztet :) ma remélem lesz időm tovább haladni. Valóban nincs messze villány, ráadásul a bort sem vetem meg :D Ha rájövök mi a gond, megosztom az eredményeket és bedobok 2 sört. Vagy fordítva. :D
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

Re: ESP csatlakozás mobilneten

Hozzászólás Szerző: szmarton »

Pfffff..... :)))
Due to Amazon Web Services failures, ThingSpeak is experiencing failures associated with its APIs. Please visit the forum for the most recent info. We are working to restore service as soon as possible.
Mondjuk én is kicsit egységsugarú voltam, mert nem stringeltem ki a hiba kódot... :)
-301: Failed to connect to ThingSpeak
-302: Unexpected failure during write to ThingSpeak

Hát nem tudom.. lehet nézek másik free IoT szervert :)
Válasz küldése