ESP8266 AP + Station mode HIBA

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Üdv Mindenkinek!

A következő problémában szeretném egy hozzáértő segítségét kérni.
A helyzet a következő:
Két arduino+ESP kombót szeretnék egymással kommunikáltatni, de úgy, hogy az egyik Szerver a másik pedig Szerver+Cliens módban legyen (azaz CWMODE=3).
Egyenlőre csak simán számítógéppel sorpsporton keresztül vezérelve próbáltam összekötni a két ESP-t, de a következő problémába ütközöm:
Képkivágás.JPG
Egyébként ha, a nem 3-mas módba, hanem csak simán clien módban megy az egyik, akkor működik a dolog.
Előre is köszönöm a segítséget! :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Miért akarsz szerver és kliens egyszerre lenni? A TCP kommunikáció kétirányú.

Mellesleg: egy IP címhez pontosan egy hálókártyát rendelhetsz. Szóval ha mindkettő 192.168.4.1-en hallgat, akkor tök jogos, hogy kirúg. Az SSID is legyen más.

A legegyszerűbb ha egyik kliens, másik szerver. Megfelelő indok kellene, hogy ettől eltérj.

Amit te akarsz, hogy 2 SSID-t (alhálózatot) szabadítasz a környezetre. Ez az AP+STA lényege.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Egy olyan rendszerre gondoltam, ahol van egy központ, ami vezérlést végez (redőny, világítás, stb.) ez lenne AP+Sta és ezt tudom én is vezérelni telóról, valamint lennének olyan egységek is pl a szoba túlsó sarkában, amik csak mérést végeznek. A központ mindig arra csatlakozik rá amelyiktől adatot akar begyűjteni.

Már próbáltam az IP és az SSID átállítását.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

AP+STA központ
AP kliensek

Nekem úgy jött le, hogy te STA és AP+STA módot próbálsz konfigurálni.

Az AP+STA módban a belső hálózat felé AP vagy, a kliensek felé STA. A kliensek nincsenek kapcsolatban a belső hálózattal, ők kizálólag a központtal vannak kapcsolatban, AP-ként mennek. Mindnek más ip-címet kell adnod.

Két SSID lesz a lakásban, egy a te hálózatodnak, egy pedig a klienseidnek.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Ha egy hálózatot akarsz mégis a lakásban (SSID), akkor mindenki AP legyen.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Köszönöm a segítséget, elindulok azon, amit írtál.
Ha elakadok, majd írok megint! :)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

A kliens / szerver AP / STA között nincs kapcsolat.

Tudsz AP-ként kliens és szerver kódot is futtatni. A csatlakozás módját állítod be vele.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

És akkor mi a különbség a két csatlakozási mód között?
(Ebben a témában van egy kis homály)
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Meg az esp, hogy lehet AP módban kliens?
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Tegyük fel, hogy van egy SSIDNET nevű wifi hálózatod otthon. Erre fel akarsz csatlakozni, akkor AP módban indítasz egy klienst. Felcsatlakozol egy meglévő hálózatra. Ezen a hálózaton lesz egy IP címed: 192.168.1.1.

Van egy másik egységed is, az is felkapcsolódik az SSIDNET hálózatra AP-ként a 192.168.1.2 címet kapja.

Az első egység szerver lesz a 192.168.1.1:80-as porton, ott fog hallgatni. A második kliens, aki a 192.168.1.1:80-as portra fog csatlakozni. Mindkét kliens az SSIDNET hálózaton lesz, azon fognak kommunikálni.

Mit jelent a STA?

Nincs meglévő WIFI hálózatod otthon. Ekkor az ESP lesz a wifi router. Ő adja neked a hálózatot. Létrehoz ez SSIDESP nevű wifit. A kliensek AP-vel felcsatlakoznak az SSIDESP-re, azon kommunikálnak egymással.

Az AP+STA esetén 2 hálózat van, egyikkel felcsatlakozol egy meglévő hálózatra, amit egy új hálózaton megosztasz a klienseiddel. Ilyenkor egyszerre lesz SSIDNET és SSIDESP is.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

De ha az ESp-t "AT+CWMODE=2"-vel definiálom, mint szervert, utána már nem engedi, hogy CWJAP utasítással felcsatlakozzak egy másik hálózatra.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: pipi »

Hali!
Szerintem van egy kis kavarodás...
AP mód amikor ő a wifi központ, szórhatja DHCP-n a címeket, hozzá tud a többi STA módú ESP csatlakozni, kérhetik DHCP-n az ipcímet.
Bár én ESParduinóban progizom, nem hiszem hogy AT módban megfordították volna AP/STA módot
---
De szerintem tisztább érzés egy olcsó wifi router, és az összes ESP STA módban megy a routerre, Az ipcímeket meg fixre kell állítani.
A routerben forwardokat is beállíthatsz, amivel akár egyenként is eléred "külföldről" az ESP-eket.
Ha jól tudom egy ESP egyidőben 4 klienst tud kiszolgálni, ami hamar elfogy ha ő a főnök....
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Lehetséges, sosem jegyzem meg, hogy melyik melyik. Sajnos.
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Köszönöm szépen a segítségeket. Úgy néz kis sikerült összehoznom a dolgot. Egyelőre úgy, hogy a központi ESP-t használom, mint routert, később majd ha bővül a rendszer, majd befektetek egy rendes routerre is, ahogy javasoltad pipi.
Köszi még egyszer mindkettőtöknek! :)
zolisimi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. május 15. hétfő, 17:55

Re: ESP8266 AP + Station mode HIBA

Hozzászólás Szerző: zolisimi »

Amúgy hihetetlen, ha mind a két ESP azonos IP van (192.168.4.1) akkor minden működik, ha megváltoztatom valamelyik IP címét megint nem akarnak összekapcsolódni. Nagyon fura. Végül úgy oldottam meg, hogy az egyik 80-on figyel a másik 90-en. Így most működik a dolog.
Válasz küldése