ESP és FTP összehozható?

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok, van ESP8285 Di mini lite kártyám. A megszólított FTP szervert is látom, be tudok jelentkezni a feltöltött programból. Alapvetően txt fájlt szeretnék feltölteni az ftp szerverre. Fájl kezelésére AT parancsot nem találtam. (Igaz?) Marad a client.println("...FTP command...file.txt"); megoldás - ami nem műkszik. Amint beállítom a PASSIV módot és az adattípust, belassul a szerverrel a beszélgetés, és a küldés eredménye legfeljebb egy 0 byte adattartalmú, csak a nevével létrejött fájl. Egy a kérdésem, szerintetek összefér-e az ESP és az FTP a megadott módon? Vagy volna-e jobb ötlete Valakinek? (A végcélom egy/több szenzor mérési értékeinek pl. 22.1 fok gyűjtése egy txt.fájlba. APPE paranccsal csak hozzáfűz, a meglévő txt végéhez.) köszi a választ! :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: Napka »

Mivel látom néhányan érdeklődtetek a téma iránt, adok egy lehetséges megoldási utat amin azóta lépegetek. Először is hostot váltottam, és ott is kipróbáltam a fájl küldése ftp parancsot (STOR). Nem ment. A következő lépés a php irányába történt, amely alkalmas fájlok létrehozására és abba beleírásra. Amit választottam az fopen() parancs az "a" vagy "a+" kiegészítővel, amely a leírás szerint a fájl végéhez fűz adatot. Mivel nekem kevés adatom lesz (hőszenzor, C fok) nem gondolom most, hogy adatbázist kellene építenem, elég egy lassan növekvő txt, amit időnként törlök. Mivel új vagyok a php területén (is) meg kellett értenem, hogy nem mindegyik szerver futtat php-t, ezt először tesztelni kell. Amit még meg tudok osztani Veletek az, hogy kizárhattam a proccessing programozás szükségességét, az arduino *.ino-t elviszi az ESP8285 maga is. Mivel távoli fájlt tudok (majd) létrehozni, a helyi SD kártya sem szükséges.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: Robert »

Lett valami megoldás? Nálam is hasonló lenne a cél....

B terv: ESP-n FTP kliens, a Routerben ott a FTP szerver+USB pendrive....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: Napka »

Egy megoldás kínálkozik, de kifejezetten a host szolgáltató beállításaitól függ a sikere. (Az enyémnél nem az) A lényeg, hogy az ESP programban elő lehet állítani "azonosító=érték" párokat és ezeket a HTTP/1.1 protokollal $_GET vagy $_POST globális változóba elküldeni. A jelzett két változó lekérdezése (szerveroldali) php programmal lehetséges, onnan txt fájlba letárolható. A buktató ott van, hogy a szerver oldal engedi-e a becsatlakozást vagy sem? Egyesek védelemből telepakolják mindenféle protokollal az Apache-jukat, pl. User-agent és ezen felakad a küldemény. Noha megtaláltam az ESP8266-hoz illő user-agent leírást, talált magának a szerver egy következő okot a 4xx hibák egyikének visszaküldésére és a változó átvételének megtagadására. Mélyebben kellene ismerni a CGI programozást, hogy tovább lépjek e módon. De nekem nem érthető a logikája, hagyom.
Két másik elvi megoldás lehet még: 1.) JavaScript alkalmazása 2.) Mysql adatbázis kezelés
Mivel én anno FoxPro-ban voltam járatos, a 2. megoldást fogom választani, amint időm engedi. Ha TE is ezt tennéd (kedves fórum olvasó) dolgozzunk össze... :wink:
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Üdv:
Nekem a https://www.nethely.hu vált be Mysql, és egyéb (mondjuk .json) fájlban adattárolásra.
próbáltam pár ingyenes tárhelyet, végül náluk maradtam. Eddig semmi panaszom rájuk, igaz csak hobbi szinten használom, játszok vele.
esp egy PHP fájlt hív meg az kezeli a fájl és Mysql adatokat. Elvileg van távoli Mysql elérés is, akkor nem kell php, adatbázist közvetlenül eléri az esp, de ezt még nem próbáltam. Ugyan lehet ezt csak azóta érem el mióta fizetősre váltottam. Amivel volt egy kis gondom, hogy .htaccess- el tikosítottam a weboldalt így az esp nek is jelszóval együtt kell az adatokat elküldeni a szerver felé. POST üzeneteknél volt egy kis utánajárás mi kell az üzenet fejlécébe, hogy működjön, de az is meglett. Persze nem a tudományos megoldás, csak rátaláltam másnál hogy csinálta.

ez a php az esp felől érkező két adatot visszaküldi az esp nek

Kód: Egész kijelölése

<?php
$adat1 =  $_GET["adat1"];
$adat2 =  $_GET["adat2"];
echo "ad1: ". $adat1. "\n";
echo "ad2: ". $adat2. "\n";
?> 
weboldalad címével hívod meg a szervert

Kód: Egész kijelölése

"http://weboldal.domain.nhely.hu"
aztán az üzenet amit az esp küld sikeres szerverhez csatlakozás esetén
Host sor --> a weboldalad http nélkül.
php fájl elérési útja és a küldött adatok --> /get.php?adat1=12&adat2=45

Kód: Egész kijelölése

GET /get.php?adat1=12&adat2=45 HTTP/1.1
Accept:text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8
Accept-Encoding:gzip, deflate
Cache-Control:max-age=0
DNT:1
Host: weboldal.domain.nhely.hu
Connection: keep-alive
szervertől meg ez a válasz jön:

Kód: Egész kijelölése

HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx
Date: Tue, 27 Aug 2019 20:24:17 GMT
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Content-Length: 17 
Connection: keep-alive
X-Powered-By: PHP/7.3.4

ad1: 12
ad2: 45
 -1
-1
Eddig a többi szolgáltatónál is működött a dolog, inkább az egyéb stabilitással voltak gondok.


FTP kliens és szerver ESP arduinoval az nem vált be nektek? Ez nálam kommunikált routeren lévő ftp szerverrel.
viewtopic.php?f=46&t=1849&start=30#p31753
Régen ezeket használtam, mondjuk az sem ma volt. :) Nem követtem a fejlődésüket.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

ui.
Szerver felől érkező hosszabb válaszok fogadására itt van egy lehetőség.
https://github.com/boblemaire/asyncHTTPrequest
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP és FTP összehozható?

Hozzászólás Szerző: Robert »

ESP32-re meg van készen FTP library is :)
Vagy sima terminál program emuláció, ahol kérdés-válasz szinten oldják meg a FTP-t, nem is libraryval....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése