ESP32 - CAM

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kérdés, ahogy a legelején:
- Arduino verzió?
- Telepített ESP8266 SDK verzió?
- Telepítet ESP32 SDK verzió?

Ékezetes filenév nincs az elérési útban?
Arduino belső frissítés amikor felkínálta volt-e?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szia, ahogy keresni kezdtem a megadandó információt belebotlottam valamibe:
Ez az esptool.py kiirt hibaüzenete az Arduino.1.8.10 IDE szerkesztő ablakából meghívva:
"int WiFiClient::connect(IPAddress ip, uint16_t port)

^

Többszörös könyvtárak találhatók ehhez: "WiFi.h"
Használt: C:\Users\user\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.4\libraries\WiFi
exit status 1
'WiFiClient' has not been declared"
Ami a furcsa felfedezésem ez alapján: az AppData rejtett fájl!!! Normál nézelődéssel az alatta levő tartalmat sem láttam eddig. Nos, most felfedeztem egy igen bonyolult könyvtár struktúrát.
Egy ponton elválik ESP32-re és ESP8266-ra ! Ez lett ahelyett, mint amit az általam ismert helyről (az IDE felületéről) törölt! Rákerestem az "SDK" key-re. Kódként nem, verzióként találtam. Az ESP8266 esetén 2.5.2. Az ESP32-nél egy mappanév 1.0.4, amely alatt rejlik sok-sok szorgos scr…
Ha tudnám mit keressek még, megtenném - iránymutatással.

Ez a helyzet újként veti fel az alapkérdést: rejtett fájlból miként lehet publikus alaplapkezelő könyvtárakat létrehozni? Tegyük fel adatmanipulációval előkerül ismét az ESP8266 csomag. Kérdés az ebben definiált WiFiClient client összefér-e az ESP32-ben kiválasztott alaplappal?

Tehát: egy jól irányzott kérdés rámutat a megfelelő labirintus bejáratra!!!
kösz: Napka
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Leírtam már - kb néhányszor eddig:
CORE függőségek _NEM_ keverhetőek!
Arduino 1.6.5 vagy Arduino 1.8.5
Erre felrakni a ESP32 és a ESP8266-ot a JSON állományokon át!

Ha nincs betartva a verziókövetés-verziófüggőség - akkor én itt most kiszálltam....
:evil: :evil: :? 8O


Bár ha bele akarsz menni komplett SDK újraírásba/javításba - tessék...
Amúgy _SOHA_ nem használjuk a legújabb verziót. Beta teszteljen aki ráér és nincs jobb ideje fejleszteni....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Tapasztalatok: Az Arduino IDE 1.8.9 és 1.8.10 védelmében mondom kipróbáltan hibátlanul működik együtt az ESP32 lapkával, ha az alaplap kezelő könyvtárak: gyáriak. Másik, az ESP32 üti az ESP8266 driverjait, jobb előre eldönteni melyikre lesz szükség és CSAK azt telepíteni.
A november 13-i hibajelzés nem oldódott meg, ezért kerülő utat kerestem, találtam, és a projektem ama részét sikerrel zártam.
Részemről e fórumtémát lezártam. Köszönöm a segítő válaszokat.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az ESP8266 és a ESP32 SDK Arduino függőséget ha berakod, akkor a kettő elvan _egymás mellett_ is.

Jelenleg a ESP8266 és ESP32 kiegésztők _nem_ követték le a 2-3 hónapja megjelent legújabb Arduino keretrendszereket... Bár a változások érdekesen követik egymást - a régi kódok kompatibilitása nem minden esetben lehetséges!
Nálam ahol egymás mellett elvannak: Arduino 1.8.5
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése