ESP32 Keyboard

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
aaszabo
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. január 22. vasárnap, 7:00

ESP32 Keyboard

Hozzászólás Szerző: aaszabo »

Az ESP32-t Arduino keretrendszerben programozva szeretném, ha HID-nek mutatná magát USB-n keresztül. AZ ESP32-ben nincs ehhez HW támogatás.

Nem kell, hogy a dev panel saját USB csatlakozóját használja, hanem GPIO-ra illesztett (Vcc, D+, D-, GND) plusz csatlakozót.
Azt más sikerült megoldanom, hogy HID-ként látszik Bluetooth-on keresztül. Persze nem én oldottam meg, csak felhasználtam a létező eszközöket.
Tudok BT-n keresztül mindenféle billentyű leütést küldeni, amit, akár egy mobil is fogad és jól kezeli. Ez OK.

Most azt szeretném, ha ez USB csatlakozáson keresztül is működne, mondjuk egy PC-re dugva az ESP32-t USB kábelen (ami nem a programozó, hanem egy másik kábel).
Korábbról találtam egy hasonló bejegyzést. Ebben nincs benne a megoldás, csak a tanács Róberttől a SW-es V-USB használatra. Ilyet viszont nem találtam, amit működésre tudtam volna bírni ESP32 Arduino közegben.
viewtopic.php?f=23&t=1534&start=15&hilit=Keyboard

A Leonardo és pár másik panel nativan támogatja ezt, mert a szükséges HW integrálva lett.
Ezekkel működik az Arduino felületen az Examples / USB / Keyboard alatti mintaprogramok. Mással viszont nem.
https://www.arduino.cc/reference/en/lan ... /keyboard/
32u4 and SAMD based boards (Leonardo, Esplora, Zero, Due and MKR Family)
Nekem az is jó, ha van egy illesztő IC, amihez I2C, vagy ISP felületen kell csatlakozni.
Vagy egy ESP32 Arduino környezet alatt működő V-USB könyvtár példaprogramokkal.

Tudtok segíteni?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 Keyboard

Hozzászólás Szerző: Robert »

ESP32 nem jó:
- USB kimenete: CH340/CP2102 - soros illesztő. Nem átprogramozható.
- vUSB: SWUSB más néven (USB emuláció). Megszakítás alapú, ASM AVR. Szintén nem ESP32 konform.


ESP32 lehet: I2C master pl....

Mi lenne a cél? Sikerült azt megtalálnod, ami nem az igazi :(

Tipp:
- Leonardo (USB- Keyboard), I2C slave innen, ESP32 I2C master.
- ESP32 HID-BT Keyboard - megvannak a betűk...

Mit szeretnál PC oldalon? Csak az nem derült ki :(
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése