LCD LPTportra

Fejlesztés, melynek során emberi kialakítással mevalósításra kerül a LPT portra az LCD kijelző(k) vezérlése.
Robert

LCD LPTportra

Hozzászólás Szerző: Robert »

Már felmerült egy ideje, hogy milyen jó is lenne a printerportra valami kijelzőt rakodni. Kb. az USB-s változat előtt 2-3 évvel. És azért egy kábel mégse lógjon összevissza, és beépítőkeret sem ártana, így halasztódott állandóan a megvalósítás.
Most egy hátlapra kerül a vezérlés, belül szalagkábellel megvalósítva. Mégis kultúráltabb a dolog. A kurfli meg sima visszakötő madzag lesz. Ma talán itt a nyák, így a fotók is elkészülnek...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát a posta nem kapkod...
múlthét csütörtök óta utazik a nyák és nem csak az LPT-shez, hanem a többi féléhez is. És naná, hogy nem ért még ide.... Békéscsaba nincs olyan messze.... :evil:
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nos, meghozta a posta a csomagot!
Na jó, én gyalogoltam be érte.

A printerportos LCD vezérlés megvan, működik :) . Szoftveresen állítható háttérvilágítás is van hozzá. Fényképek a fotótárban lesznek, illetve az építési leírási részen. Nagyon poén.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hátvégén belebújtam és az eredmény: minden szépen működik, de a nagy érdeklődésre tekintettel LCD modul szintén lesz a kínálatban....
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

LCD modulok bszerzése pénteken, ekkor fotók és videók is kerülnek ki a honlapra...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Péntek elmúlt ma hétfő van....
Így jár akit elhavaz a munka/feladatok:)

A mai nap az LCD-k beszerzőkörútja elindul, és ma este remélhetőleg már kész modulok figyelnek az asztalon :) .

Kisebb alkatrészmennyiségek is beszerzésre kerülnek, egyre jobban érik az USB-s holmi is.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

A kijelzők közül már a legtöbből 1-1 darab megfordult a kezeim között. A WebShopban (http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Shop meg is lehet rendelni, valamint a TavIR fotótárban (http://www.tavir.hu/modules.php?name=Foto#tavirlcd) némi fotó is van róla...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

A vezérlőszoftverek előnye: nem szeretik a mindenféle memóriaszerkezetű modulokat :)

A tesztsw-k: Crystalfontz, LCDHype, LCDSmartie.
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

A vezérlőszoftverekben is javítják a hibákat folyamatosan, mára a LCDSmrtie is jól kezeli le a 4 soros kijelzőket (5.3.2-es verzióval kipróbálva).
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szeva!

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy a kontraszt illetve a világítás programmal legyen kapcsolható?
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

LPT portos esetén sajnos nemigen. A háttérvilágítást az LCDHype tudja szbályozni (szabványtalan módon csak).

A kontraszthoz és háttér fényerőállításához viszont már mikrokontroller kell. LPTportos modul megvalósítását még nem láttam ami a kontrasztállítást tudná PCről, elektronikusan.

A soroporti megoldások között léteznek ilyenek, de ezek árban ~4500-5000 Ft magasságában vannak (elfoglalnak 1 belső 5V-s csatlakozót (ez lehet Molex,USB,belső 5V táp stb) és 1 sorosportot.

Illetve az USB-s modul tudja ezeket a funkciókat.
Avatar
luxman
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2005. május 6. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: luxman »

Hello! Van nekem egy ilyen telefon lcd kijelzőm
http://sandiding.tripod.com/phfizz.html

Tudnál segíteni hogy hogy lehetne ebből LCD, párhuzamos portra?
Köszi
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Amit kiderítettem: I2C buszos, es talán az LCDHype tudná kezelni. De egyenlőre passzolom...
Válasz küldése